מסחר עצמאי בבורסה – הדרך הישירה לשגשוג כלכלי

גיל מילס5 דקות קריאה
שתף:

בניגוד למה שמקובל לחשוב, מסחר והשקעות בשוק ההון אינו קשה ואפילו מאד מהנה. קיים פוטנציאל אדיר במסחר עצמאי למי שיודע לנצל הזדמנויות בשוק באופן מיידי. עם הזמן תוכלו להבין באמת את הצרכים שלכם ולבנות מערכת ניהול סיכונים בהתאם. דרך מסחר עצמאי, שוק ההון נגיש לכל אדם וכך גם אפשרויות ההשקעה, המסחר, הרווחים והתשואות שניתן להפיק באמצעותו.

 

לא חסר מליארדרים שעשו את הונם דרך השקעות בשוק ההון, ביניהם ג'ורג' סורוס ($25 מיליארד), דוד טפר ($11 מיליארד), פול טודור ג'ונס ($4.6 מיליארד) והרשימה עוד ארוכה.

 

 

רוצה לסחור באופן עצמאי ולהגיע לשגשוג כלכלי?

קבל הצעה למסחר עצמאי, ללא שום התחייבות

כבר 6,597 אנשים קיבלו הצעה למסחר מוזל בבורסה

פרטיותך חשובה לנו

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, אשר בכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך קבלת פניות ו/או הצעות מצד שלישי

 

 

איך סוחרים עצמאית?

תחום המסחר העצמאי התפתח רבות בשנים האחרונות. בנקים ובתי השקעות מציעים אפשרות למסחר עצמאי המתבצע מחשבון אצלכם על המחשב והנייד. אתם יכולים לבצע קנייה, מכירה ופקודות הגנה למגוון רחב של ניירות ערך, נגזרים בארץ ובחו"ל. כדאי לשקול ברצינות פתיחת חשבון באחד מבתי ההשקעות ולבצע את המסחר שלכם. בתי ההשקעות יגבו מכם עמלות צנועות בהרבה מהבנקים. כמו כן, ברוב בתי פלטפורמות המסחר העצמאיות תקבלו מערכת מסחר ייעודית המכילה כלי מסחר מתקדמים הכוללים יכולת ניתוח טכני ופקודות מתקדמות שישפרו לכם את הביצועים משמעותית.

 

מסקר שנערך לאחרונה נמצא כי 90 אחוז מהמשקיעים והסוחרים בני"ע עושים זאת דרך הבנק. הבנקים הם מונופול בתחום וככזה הם מעלים עמלות כאוות נפשם. בתי ההשקעות הגדולים, שהם בעלי רשיון מסחר בבורסה, החלו להעניק שירותים מתקדמים ובטוחים למסחר עצמאי בעלויות נמוכות. כבר 10 אחוזים מקהילת המשקיעים החלה לנדוד לפלטורמות אלו ונראה כי ישנה נהירה של משקיעים וסוחרים אל עבר הפלטפורמות הללו.

 

הכסף שלך בטוח

בתי ההשקעות המציעים פלטפורמות למסחר בבורסה הינם גופים ענקיים המנהלים עשרות מיליארדי שקלים. למעשה אין שום סיכון בלסחור בבית השקעות לעומת עם הבנק שלכם שכן אלו מוסדות פיננסיים בעלי יסודות עמוקים.

 

מסחר עצמאי בבורסה

 

עלויות ניהול חשבונות מסחר

בתי ההשקעות והבנקים אינם ששים להציג בפניכם את עלויות השימוש בשרותי המסחר שלהם ויש לעשות "שופינג" בין כולם. לכל אחד יש את היתרונות שלו והחסרונות, אך יש רק אחד שמתאים לכם ביותר. להלן סקירה על קצה המזלג:

 

 

אקסלנס150

אקסלנס מינימום פתיחת חשבון עומד על 20,000 ₪, דמי טיפול חודשי כ 10 ₪, עמלת קנית מנייה בארץ עומדת על כ 0.09% ובחו"ל סנט למנייה.

 

מיטב150 דש טרייד מינימום פתיחת חשבון עומד על 20,000 ₪, דמי טיפול חודשי כ 20 ₪, עמלת קנית מנייה בארץ עומדת על כ 0.09% ובחו"ל סנט למנייה.

 

Psagot150 פסגות טרייד – מינימום פתיחת חשבון – אין, דמי טיפול חודשי כ 15 ₪, עמלת קנית מנייה בארץ עומדת על כ 0.09% ובחו"ל כ 7.5 – 10 דולר לעסקה.

 

 

סיכויים וסיכונים

לצד הסיכויים להרוויח יותר דרך מסחר עצמאי, יש גם סיכונים. למעשה הסיכוי והסיכון הולכים לגמרי ביחד. ככל שאתם מסתכנים יותר, כך אתם יכולים להרוויח יותר או להפסיד. זאת אומרת שעליכם לפעול לפי תכנית מסחר מסודרת ועקבית המבוססת על ניתוח נכון של השוק וחושפת אתכם למידת הסיכון הנכונה.

 

מסחר או השקעה?

מסחר והשקעה הינם דברים שונים. רבים חושבים שהם משקיעים בבורסה אך במציאות הם סוחרים.

מסחר טכני מבוסס על תורת הניתוח הטכני ואינו מתעניין בערך הנכס, אלא בפוטנציאל שלו להגיע ליעד מחיר מסוים.

השקעות ערך בהשקעות, אנחנו רוכשים נכס שכרגע נסחר מתחת ערכו האמיתי ומוכרים אותו כשמחירו הנקוב גבוה מערכו האמיתי.

מסחר יכול להתנהל על כל טווח של זמן משניות ועד שנים ואילו השקעה מתגלגלת על פני שנים. השקעה אקטיבית נחשבת משמעותית יותר בטוחה ממסחר טכני אך דורשת ידע חשבונאי רב וסבלנות. כמו כן, יש שיטות השקעה פסיבית הדורשות ידע והשקעה מועטים ונחשבות מומלצות, כמו רכישת תעודות סל.

אין תשובה אחת, מה עדיף לכם. לכל אחד מתאים משהו שונה. וורן באפט הינו אחד מעשירי העולם, עשה את הונו מהשקעות ערך ואילו ג'ורג' סורוס הינו סוחר ממולח שעשה את הונו (הרב..) ממסחר טכני.

 

רוצה לסחור באופן עצמאי ולהגיע לשגשוג כלכלי?

קבל הצעה למסחר עצמאי, ללא שום התחייבות

כבר 6,597 אנשים קיבלו הצעה למסחר מוזל בבורסה

פרטיותך חשובה לנו

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, אשר בכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך קבלת פניות ו/או הצעות מצד שלישי

 

לחץ כאן למאמר מעמיק על מסחר עצמאי בבורסה ולהשוואה בין שירותי מסחר עצמאי