עוברים לגור ביחד? 12 דברים שממש כדאי לכם לדעת לפני

רונן פדרבאום5 דקות קריאה
עוברים לגור ביחד בקרוב?
שתף:

מערכת היחסים שלכם, בהנחה שאתם שואפים לתחזק אותה לאורך זמן, מתמודדת עם לא מעט אתגרים מהדייט הראשון דרך שיחת "יחסינו לאן" ועד לפעם הראשונה שנאמרת המילה ההיא שאתם קצת חוששים לומר. אלא שיש גם כמה שינויים גדולים שיכולים לזעזע את המערכת, ולפעמים אנחנו עשויים לקבל החלטות בלי לעצור לרגע ולהבין מה באמת עומד לקרות. אז נכון, הזמן המשותף שלכם יחד חשוב ואם טוב לכם הרי שהמגורים המשותפים הם הצעד המתבקש הבא, אבל בהחלט מומלץ להיות ערוכים ומוכנים למה שבאמת צפוי.

 

1 – אתם עומדים להכיר טוב יותר זה את זו

זה אולי נשמע לכם מובן מאיליו אבל האמת היא שאנשים רבים נוטים לחשוב שהם מכירים את הצד השני שלהם טוב כל כך, עד שלמעבר לדירה משותפת אין משמעות אמיתית. בפועל אתם עומדים לגלות הרבה יותר על האדם שישן לצדכם, ומדובר כאן על נושאים מהותיים הרבה יותר מהרגלי צחצוח השיניים או ניקיון הכלים. כשתחלקו קורת גג אחת תגלו אילו הבדלים תרבותיים קיימים ביניכם, איך אתם מתייחסים באופן שונה למשפחה ואיך כל אחד מכם תופס את המטרות שלו (ושלכם) ביחס לחיים, לזוגיות ולעתיד.

 

אם אתם עוברים לגור ביחד יש הרגלים שתכירו טוב יותר
אתם עומדים להכיר זה את זו הרבה יותר – לטוב ולרע

 

2 – תצטרכו לקבל את ההרגלים של הצד השני

אם נודה באמת, וזה נכון גם לגבינו, אנשים יכולים להיות די דוחים. בתחילת הקשר הכל נפלא ונוצץ אבל רק כשתעברו לגור יחד תראו את בן או בת הזוג משירים שיערות במקלחת, מפזרים גרביים מלוכלכות בכל מקום שהוא לא סל הכביסה או משאירים כלים מלוכלכים בצד למשך שעות. כדאי שתהיו מוכנים לזה שההרגלים הקטנים האלה הם לא הסיבה שהתאהבתם באדם שלצדכם, ורצוי שהם גם לא יהיו הסיבה לשבור את הכלים (מלוכלכים ככל שיהיו).

 

3 – תתחילו להתגעגע זה לזו יותר

לפעמים תשתוקקו לרגע הזה שבו בן הזוג יבקר חברים לצפייה במשחק כדורסל או לרגע שבו בת הזוג תצא לסרט עם חברות. מצד שני, אחרי שתעברו לגור יחד ותתרגלו זה לזו, תגלו שאתם פשוט לא יכולים האחד בלי השנייה, וכשצד אחד יוצא לנסיעה עסקית או לחופשה עם המשפחה, הצד השני פשוט מתגעגע יותר.

 

4 – תתגעגעו גם לשינה באלכסון

אם אתם לא עסוקים בגעגועים לבן או לבת הזוג, יכול להיות שיש לזה סיבה אחת טובה: התגעגעתם קצת יותר לקונספט של שינה באלכסון. יש בהחלט יתרונות לשינה לבד במיטה זוגית, אבל סביר להניח שאחרי לילה או שניים תמצו את העניין ותשתוקקו למלא את הצד הזה מחדש.

 

עוברים לגור ביחד וכבר לא ישנים באלכסון
אולי תתגעגעו יותר זה לזו – אבל מדי פעם נחמד לישון לבד

 

5 – תצטרכו להתאים את לוחות הזמנים שלכם

לכל אחד מכם יש עיסוקים משלו, וגם כשתעברו לגור יחד מומלץ שתמשיכו לעסוק בתחביבים שלכם, לפגוש חברים ולפעול להשגת המטרות האישיות והמקצועיות שלכם. יחד עם זאת רצוי לזכור שיש עוד אדם במשוואה הזו, וגם הוא זקוק לתשומת לב. אם שניכם עובדים שעות ארוכות או במהלך סופי השבוע, אולי הגיע הזמן לשנות את לוח הזמנים ולקבוע לעצמכם שעות וימים שבהם תבלו יחד בארוחה טובה, סרט או הופעה. אם אתם מרגישים שהצד השני קצת שכח אתכם בהחלט רצוי להזכיר לו, וגם לזכור שהוא קיים בזמנים העמוסים ביותר במשרד.

 

6 – תתרגלו לנושאי שיחה חדשים

בכל שלב בקשר יש לנו נושאי שיחה קצת שונים, אבל נדמה שעם המגורים המשותפים מופיעים לראשונה נושאים שנחשבים למשעממים למדי. פתאום אתם צריכים להתחיל לדבר על מטלות הבית, על ניקיון ועל קניות בסופר. אל תילחמו בזה, פשוט קבלו את זה כחלק מהעניין ופנו את הזמן כדי לדבר גם על נושאים קצת יותר כיפיים.

 

7 – תתכוננו לשיחות על כסף

אם יש נושא אחד שתמיד מעורר חשש, בוודאי כשהוא עולה לראשונה בין בני הזוג, זה נושא הכסף. אלא שעכשיו אין מנוס. אתם חולקים את הוצאות המחייה, את שכר הדירה ואת תשלומי הארנונה והחשמל, וכדאי שתחליטו מראש איך מתמודדים עם התשלומים הללו. מישהו צריך לקחת אחריות על חשבונות האינטרנט, למשל, ואולי הפתרון הוא לפתוח חשבון משותף – לפחות לצרכי המגורים המשותפים. כך או כך כדאי שתערכו את השיחה הזו מראש, ומומלץ להיות כנים וישירים מאוד בנושא הזה לפני שכדור השלג הזה ייצא משליטה ויפגע בקשר.

 

 

8 – זה בהחלט נחמד להתעורר עם מישהו לצדך

ייקח לכם זמן להסתגל לזה, ויש גם מי שיספר לכם שבלילות הראשונים יחד השינה לא מאוד איכותית. מצד שני, כשאתם פוקחים את העיניים ורואים לצדכם אדם שאתם אוהבים ואוהב אתכם לא פחות, זו הרגשה מופלאה שמצדיקה את האתגרים שהזכרנו כאן.

 

עוברים לגור ביחד ולהתעורר ביחד
זה די נחמד להתעורר עם אדם אהוב לצדך, לא?

 

9 – אל תמהרו להזמין חברים כמו פעם

כרווקים הוללים אולי הזמנתם חברים הביתה כדי לצפות במשחקים או לחגוג את סוף השבוע, אבל כשאתם חולקים קורת גג זה כבר קצת פחות מקובל. אם הצד השני משתוקק לחזור לערב שקט בבית, מסיבה רועשת עם 20 חברים היא לא אידאלית, בלשון המעטה. התחשבו זה בזו וזכרו שאתם כבר לא גרים לבד בבית. מצד שני, אל תמהרו לבטל כל מפגש שבן או בת הזוג רוצים לתכנן. היו להם חיים לפניכם, לא?

 

10 – העדפות העיצוב שלכם עומדות להשתנות

לכל אחד ואחת יש טעם שונה, וכשיש לכם דירה משלכם אתם בוחרים את הצבעים, את הריהוט ואפילו את התמונות או את המצעים. כשאתם חולקים גג עם בן או בת זוג הסגנון הכללי עומד להשתנות. הסיבה פשוטה: יש שני אנשים שצריכים לקבל החלטות יחד, ואם תקשיבו זה לזו שניכם עומדים ליהנות מהתוצאה אפילו יותר.

 

 

11 – תתקשרו טוב יותר מאי פעם

כשאתם חיים בנפרד הריבים נראים אחרת. בתור התחלה, אתם יכולים לחמוק מהוויכוח די בקלות כשיש לכם דירה אחרת להימלט אליה. אלא שהימנעות מוויכוח לא פותרת בעיות. להיפך. כשאתם חיים יחד אתם נאלצים להתמודד עם הבעיות ישירות, להתווכח וגם להגיע להסכמות. פתאום תתחילו להתפשר קצת יותר, הצד השני יתפשר גם הוא בשבילכם, ותגלו כשאם מנהלים שיחה – אפשר למצוא פתרון, והוא בוודאי יעיל הרבה יותר מאשר הימנעות משיחה לחלוטין.

 

12 – אתם עומדים לעלות זה לזו על העצבים

בין אם אתם נורא מסודרים והצד השני נורא מבולגן, ובין אם יש לכם הרגלים קטנים ומעיקים שנתפסים בעיניכם כלא משמעותיים, יכול להיות שהצד השני דווקא יתעצבן מהם הרבה יותר. באופן דומה, מה שנראה בעיניכם חמוד או אפילו סקסי בתחילת הקשר – לפני שחלקתם תיבת דואר משותפת – כבר לא ממש חמוד ובטח לא סקסי. תהיו מוכנים לזה שלא תצליחו לשנות זה את זו, לפחות באופן דרמטי, ורצוי ללמוד לחיות עם ההרגלים המעצבנים האלה.