שוקלים לקנות רכב חדש? 3 דברים שאתם חייבים לבדוק

איתן נוימן5 דקות קריאה
שתף:

כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

 

רכישת רכב חדש מעבירה את כוח המיקוח לידיים שלכם. אבל מה חשוב לבדוק, מה עושים עם המסקנות מנסיעת המבחן ומהם באמת הדברים הקטנים שעושים הבדל גדול? הנה כל התשובות

 

רכב פרטי הוא פתרון תחבורה נוח ונגיש שבו רבים מעדיפים להשתמש על מנת לבצע את המשימות היום יום. בעידן הנוכחי, האפשרות לקבל הלוואה לרכב חדש וגם היצע הדגמים המשווק על ידי היבואנים המורשים מקלים על משפחות ורלוונטיים גם לעסקים. מצד שני, דווקא הקטלוג המגוון הוא זה שעלול לפגוע בהחלטה איזה רכב לקנות.

החדשות הטובות הן שעצם ההחלטה לקנות רכב חדש מעבירה את כוח המיקוח לידיים שלכם וזאת על רקע התחרות בין היבואנים השונים. התחרות הרבה בשוק למעשה מאפשרת ללקוחות לדרוש תנאים מסוימים במסגרת העסקה.

הנה למשל 3 סוגיות שאתם פשוט חייבים להתייחס אליהן טרם רכישת רכב חדש:

  1. התאמה לתקציב

רכב חדש קונים אך ורק לפי התקציב של העסק או המשפחה. כאשר מגיעים לשלב שבו צריך לקבוע את מסגרת התקציב, בודקים לא רק את הסכום שאנחנו יכולים להוציא לצורך רכישת הרכב אלא גם את עלויות התחזוקה של הרכב. במסגרת עלויות התחזוקה, צריך למשל לקחת בחשבון ביטוח, רישוי, טיפולים תקופתיים במוסך, הוצאות דלק וכן הלאה.

התנהלות כלכלית אחראית תעזור להבין מה ההוצאות וההכנסות של משק הבית ובהתאם מהן אפשרויות המימון של משק הבית או העסק. זה ידרוש הכנת שיעורי בית והקצאת מקום בתקציב לעלויות הישירות והעקיפות של רכישת הרכב, אך גם יחסוך המון עוגמת נפש וחיובים מיותרים בעתיד.

מבחינה פרקטית, הדרך להתאים את הרכב החדש למסגרת התקציב היא להשוות בין 3 אופציות המימון העיקריות: שימוש בהון עצמי, הלוואה או ליסינג. במידה ויש ברשותכם רכב ישן במצב טוב, שווה גם לבדוק את האפשרות של טרייד אין.

 

  1. מסקנות מנסיעת המבחן

יבואני רכב מציעים נסיעת מבחן כמעט על כל דגם שיש באולם התצוגה. בעבר נהוג היה להתייחס לנסיעות הללו בזלזול כי גם ההבדלים בין הרכבים לא היו גדולים, אך כיום ברור שמדובר על חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות.

נסיעת המבחן תעזור לכם לדעת האם זה הרכב הנכון עבורכם. אם קונים רכב למשפחה, צריך לצאת איתו לנסיעה של 15-20 דקות לפחות ולדאוג שהיא תתבצע גם בכבישים מהירים וגם בכבישים עירוניים צפופים. לחילופין, בעלי עסקים שקונים רכב לעובדים יבדקו את האבזור ואת הפונקציונאליות של הרכב.

המסקנות שתוציאו מנסיעת המבחן ישמשו אתכם להשוואה בין 2-3 רכבים אחרונים שיישארו ברשימה. מעבר לכך, נסיעת המבחן היא ההזדמנות שלכם לשאול את נציגי היבואן לגבי ביצועי הרכב, היתרונות והחסרונות שלו וכל דבר אחר שיעזור לקבלת החלטה מבוססת ואחראית יותר.

 

  1. הדברים "הקטנים"

רכב חדש צפוי לשמש אתכם לפחות כמה שנים. בגלל זה בודקים מראש את הדברים "הקטנים", שמתגלים כלא כל כך קטנים: כמו למשל ההבדל בין מנוע בנזין ודיזל, מספר כוכבי הבטיחות של הרכב והתוצאות שלו במבחני ריסוק בינלאומיים, מקום פנוי לכיסאות תינוק במושב האחורי, גודל תא המטען ועוד.

לבסוף, תוכלו לקבל המלצות מאנשים שיש להם רכב דומה ולשאול על עלויות התחזוקה והביטוח. כמו בסעיף הראשון, גם כאן המטרה היא לאסוף כמה שיותר מידע: כי ידע הוא כוח ובענף הרכב הוא גם שווה הרבה מאוד כסף.

* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

 

* אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

* מס' רישיון 54414.