לנצח את כאבי הברכיים והגב, בלי ניתוח או תרופות

עודכן 21 אוקטובר, 2021

טיפול רפואי חדשני ופורץ דרך לכאבי ברכיים וגב מציל אלפי ישראלים משימוש מוגזם בתרופות או בהליך פולשני.

טיפול אפוסתרפיה

רובנו חווים כאבי ברכיים או גב בשלב כלשהו בחיינו, ומנסים למצוא את הטיפול האידאלי שיעזור לנו להתגבר על הכאב הכרוני. מרבית הטיפולים השכיחים שאנו מכירים, כוללים בדרך כלל שימוש בתרופות ומשככי כאבים, זריקות ואף הליכים כירורגיים שונים. רובנו שואפים למצוא פתרון רפואי טבעי, ללא צורך בשימוש בתרופות או בהליך פולשני. לשמחתנו אנו חיים בתקופה בה הטכנולוגיה מציעה לנו גם פתרונות רפואיים מתקדמים, ללא שימוש בכדורים או זריקות, ובלי ניתוח.

 

התאמה לטיפול רפואי החדשני לכאבי ברכיים וגב תלויה במספר גורמים. מעל 10,978 כבר ביצעו בדיקת התאמה לטיפול, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקת התאמה לטיפול רפואי החדשני לכאבי ברכיים וגב על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

פרופסור נמרוד רוזן מסביר איך אפשר להשתמש ביכולות הריפוי של הגוף ולהיפרד מהכאב.

הטיפול הרפואי הטבעי שרופאים רבים בישראל כבר אימצו כטיפול מוביל בבעיות ברכיים וגב, הוא הטיפול של אפוסתרפיה, פרופסור רוזן, מנהל מערך אורתופדיה ושיקום במרכז הרפואי העמק, מזהה את היתרונות הרבים של הטיפול הרפואי פורץ הדרך, ומסביר: " כרופא, מה שמנחה אותי הוא טובת המטופל ועל כן אני מנסה לרפא את המטופלים תוך הימנעות מקסימלית ממתן תרופות, זריקות ומשאיר את האפשרות של התערבות כירורגית כמוצא אחרון."

 

פרופסור רוזן
"האפשרות לסייע למטופל במכאוביו ללא צורך בשימוש בתרופות נוספות קסם לי". פרופ' רוזן

 

לפי פרופסור רוזן, יש גורמים שונים שעשויים להשפיע על בעיות המפרקים המוכרות היטב לכולנו. מי שמתמודד עם כאבים כרוניים בברכיים או בגב, עשוי לחוות את הכאב בעוצמה רבה יותר בעקבות פעילות גופנית ואף בשל שינויים בתנאי מזג האוויר. ההחמרה הבלתי צפויה בכאב היא אחת הסיבות שהובילו את פרופסור רוזן לאמץ את הטיפול הרפואי של אפוסתרפיה.

"האפשרות לסייע למטופל במכאוביו ללא צורך בשימוש בתרופות נוספות קסם לי, והחלטתי – בסיוע חברת אפוס – לפתוח את האפשרות של טיפול אפוסתרפיה לטובת המטופלים במרכז הרפואי העמק, והגרים בסביבתו. מחד מדובר בטיפול שלעתים מייתר את הצורך בהתערבות כירורגית, ומאידך זהו טיפול שיקומי לאלה שעברו ניתוח".

"למעשה מדובר בהליך דמוי פיזיותרפיה", מסביר פרופסור רוזן: "המתבצע באופן עצמאי ונמשך על פני פרקי זמן קצרים שבו מתבצע לימוד מחדש של חלוקת העומס בהליכה ובמאמץ. התוצאה היא שהתרגול היומיומי נשמר בזיכרון השרירי ובכך מהווה כלי שיקומי ממדרגה ראשונה. כאמור, זהו טיפול פונקציונלי, יומיומי המוביל לירידה בעוצמות הכאב, תוך שהוא מחזיר את הסובלים לתפקוד מלא."

 

טיפול רפואי המוכח מחקרית כמפחית כאב ומשפר תפקוד

אפוסתרפיה היא טיפול רפואי טבעי, המוכח מחקרית כמפחית כאב ומוביל לשיפור ניכר בתפקוד. הטיפול פותח על ידי ד"ר אבי אלבז וד"ר עמית מור, רופאים וחוקרים ישראלים, שהתבססו על מחקרים רבים ועל תובנות מדעיות המדגישות את תפקידם של השרירים והעצבים בטיפול בבעיות מפרקים, ואת החשיבות הרבה שלהם בתהליך.

טיפול אפוסתרפיה, מבוסס על הליכה עם מערכת הליכה ביומכנית, אשר מותאמת אישית לכל מטופל, ומסייעת לגוף לאזן את עבודת השרירים התומכים במפרקים, להפחית את העומסים מהמפרק הכאוב ולהטמיע תבניות הליכה רצויות. המערכת מורכבת מארבע יחידות ביו-מכאניות המוצמדות לסוליות של נעליים ייעודיות, וממוקמות באזורי הדריכה של כף הרגל. לכל מטופל מותאמת מערכת ברמת הקושי והתצורה המתאימה לו, בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל, תבנית ההליכה שלו ומבנה גופו. הטיפול נוח וקל לביצוע כחלק משגרת היום בבית או במשרד, למשך פרק זמן קצר.

 

אבחון במעבדת הליכה ממוחשבת ובדיקה קלינית המשדרגים את איכות החיים

גברים ונשים המתמודדים עם כאבים כרוניים בברכיים או הגב יכולים לתאם בדיקה ואבחון במעבדת ההליכה הממוחשבת עם פיזיותרפיסט מומחה אפוס, כדי לבצע אבחון מדויק ולזהות את מקורו של הכאב הטורדני.

טיפול טבעי בבעיה, ללא ספק הינו צעד חשוב בדרך ליצירת שינוי שיבטיח איכות חיים טובה יותר – ללא כאב.

 

התאמה לטיפול רפואי החדשני לכאבי ברכיים וגב תלויה במספר גורמים. מעל 10,978 כבר ביצעו בדיקת התאמה לטיפול, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקת התאמה לטיפול רפואי החדשני לכאבי ברכיים וגב על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

התאמה לטיפול בכאב
עינת מילר
האם אתה מתאים לטיפול רפואי חדשני לכאבי ברכיים וגב?
בחר את קבוצת גילך: