דווקא בתקופת התפרצות הנגיף העולמית: אלפי ישראלים מפסיקים לעשן ב-6 שעות

עודכן 30 יוני, 2022

הנגיף החדש טרף את הקלפים כמעט בכל מדינות העולם. ומעשנים נמצאים בראש רשימת קבוצות הסיכון לחלות בו. כך אלפי ישראלים מפסיקים לעשן, במיוחד בתקופה מורכבת זו.

הנגיף החדש טרף את הקלפים כמעט בכל מדינות העולם. מדובר בנגיף שפוגע בעיקר במערכת הנשימה, ומי שחלו בו מתארים תקופה של קשיי נשימה ושיעול קשה, עד כדי תחושת חנק מתמשכת. מי שנמצאים בקבוצת סיכון מועדים במיוחד לחלות בנגיף במידה וייחשפו אליו, ומעשנים נמצאים בראש רשימת קבוצות הסיכון לחלות בו. אם עד היום היו לא מעט סיבות להפסיק לעשן, הנגיף דחק את כל שאר הנתונים מטה והפך להיות הסיבה מספר אחת: אם אתם לא רוצים לחלות, כדאי שתפסיקו לעשן.

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 58,956 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

מעשנים? כדאי שתכירו את העובדות

העישון במקרים רבים הוא כבר מזמן לא בחירה. מדובר בהתמכרות קשה, פיזית ופסיכולוגית, ואתם אולי חושבים שאתם לא חזקים מספיק על מנת לקבל החלטה ולהפסיק לעשן, ובכך לפטור את עצמכם מהנזקים הבריאותיים הנרחבים, מהעלויות הכלכליות, ומהריח הלא נעים שמלווה את המעשנים – אתם טועים. בליווי מתאים – כל אחד יכול להפסיק לעשן – זה עניין של החלטה ומסגרת נכונה.

הנגיף פוגע בעיקר ברקמות הריאה ומערכת הנשימה. הוא חודר אל הגוף בעיקר דרך הפה והאף, וכשהוא מגיע אל הריאות, הוא גורם לדלקת קשה ולקשיי נשימה חמורים. חשוב לדעת: עישון מגדיל את הסיכון לחלות, מחריף את תסמיני המחלה, מפחית את עמידות המעשנים לנזקי המחלה, מעלה את הסיכון למוות, והוא משפיע גם על מעשנים אקטיביים וגם על מעשנים פסיביים.

הנגיף הוא לא הסיכון הבריאותי היחיד בעישון. למעשה, העישון חושף את מי שבוחרים לעשן לכל כך הרבה סיכונים בריאותיים, חלקים זניחים וחלקם מסכני חיים. ביחד עם זאת, ההתמכרות וההרגל מקשים על הבחירה להפסיק לעשן – עכשיו. עם כל סיגריה שאתם מדליקים, אתם אולי אומרים לעצמכם: אני רוצה להפסיק, אבל זה עוד לא הזמן.

 

עוברים תקופה לחוצה? סדנה להפסקת עישון שמתאימה בדיוק עכשיו

תכנית בעלת שיעורי הצלחה גבוהים להפסקת עישון, הפועלת בארץ במסגרת פרונטאלית ובמסגרת מקוונת, מציעה סט כלים יעילים שיגרמו לכם להפסיק לעשן – בתוך כמה שעות.

המומחים להפסקת עישון מבית אלן קאר, ומלווים מעשנים בלא פחות מאשר 150 סניפים ברחבי העולם, מספרים כי גם הם מעשנים לשעבר, והם מבינים את הקושי בהפסקת עישון, דווקא בתקופה שבה העולם משתנה. "אפשר להפסיק לעשן, גם בתקופות לחוצות – זה עניין של החלטה וליווי נכון", אומרים המומחים, והם כנראה צודקים: עם מאות אלפי נגמלים מעישון מסביב לעולם, ניראה שהתכנית של אלן קאר להפסקת עישון, פשוט עובדת.

 

"הייתי משועבדת לעישון. הרגל מסריח, יקר – ולא בריא. בסדנה של אלן קאר למדתי לשלוט על ההרגל, ונגמלתי. זה היה מהיר יותר ממה שיכולתי להעלות על הדעת!"

 

"לא האמנתי שאצליח – והצלחתי"

יצאנו לברר מה אומרים הלקוחות של אלן קאר על הסדנה להפסקת עישון. הנה כמה מהדברים ששמענו, בקצרה:

"הייתי משועבדת לעישון. הרגל מסריח, יקר – ולא בריא. בסדנה של אלן קאר למדתי לשלוט על ההרגל, ונגמלתי. זה היה מהיר יותר ממה שיכולתי להעלות על הדעת!" (מרים ר., תל אביב)

"בסדנה דיברו איתי בעיקר על מה שאני יכול להרוויח, ופחות על הנזקים והחסרונות של העישון. הגישה פשוט דיברה אלי והשפיעה עלי. אני כבר כמעט שנה בלי סיגריות – נהנה מכל רגע!" (ליאור מ., רמת-גן)

"אין מה להגיד. גם אם אתם לא מאמינים שזה יכול לעזור לכם – כדאי לכם לנסות. לי זה עזר, אני מאמינה שזה פשוט עובד" (אילנה ב., חיפה)

 

"אין מה להגיד. גם אם אתם לא מאמינים שזה יכול לעזור לכם – כדאי לכם לנסות. לי זה עזר, אני מאמינה שזה פשוט עובד"

 

גמילה מעישון ביום אחד, ובלי לצאת מהבית

סדנת הגמילה של אלן קאר היא סדנה בעלת מוניטין עולמי. 50 מליון אנשים ברחבי העולם כבר נעזרו בשיטה ונגמלו מהשיעבוד לסיגריות – וגם אתם יכולים. עכשיו, תוכלו לאפשר לעצמכם סדנת גמילה מעישון בהשתתפות פרונטאלית – או דיגיטלית. זו הבחירה שתאפשר לכם להפסיק לעשן – וזה לא ייקח יותר מכמה שעות.

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 58,956 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

התאמה לגמילה מעישון
עינת מילר
בדוק התאמה לטיפול בגמילה מעישון
בחר את קבוצת גילך: