הפסקתי לעשן לתמיד בתוך 6 שעות – כך עשיתי את זה

עודכן 6 יולי, 2022

לעשן זו לא בחירה – אף אחד לא בוחר לעשות את הנזק ארוך הטווח הזה לעצמו ולאהוביו. מרגע שגיליתי שהעישון מנהל אותי, והבנתי את ההפסדים שלי, הדרך היתה קצרה להחלטה: להפסיק לעשן. זה תהליך לא פשוט, אבל גיליתי את הסוד, ואני כאן כדי להגיד לכם: גם אתם יכולים.

"הייתי מספיק חזקה כדי להחליט להפסיק לעשן, וגם אתם חזקים מספיק"

 

דבורה, בת 72 מבאר שבע, מספרת על הרגע בו גמלה בליבה ההחלטה להפסיק לעשן, ואיך הצליחה לעשות את זה, ואפילו – כך היא אומרת – בקלות. אם גם אתם מעשנים, הכתבה הזו היא בשבילכם.

 

הרגל ששולט בי, במקום שאני אשלוט בו

אני זוכרת את תחושת חוסר האונים, ברגע שהמחשבה לעשן סיגריה עולה בראשי (וזה קרה הרבה פעמים במהלך כל יום, כשבשיא הייתי מעשנת כמעט קופסה וחצי ליום). לא יכולתי לעכב את הרצון לעשן סיגריה, גם כשהייתי במקומות בהם לא מתאים להוציא קופסה, לשלוף סיגריה ולהצית אותה. ברגע אחד זה התחוור לי: הסיגריות שולטות בי. כל מה שאני עושה למען ההרגל הזה, הוא רע לי ורע לילדים שלי, לבן הזוג שלי, ולאנשים שאני אוהבת. אין שום היגיון להמשיך לעשן, הסיבה היחידה שאני ממשיכה בהרגל הזה היא החולשה שלי. ואז זה קרה: החלטתי שאני עושה הכל על מנת להפסיק.

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 35,586 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

אבל ניסיתי כל כך הרבה פעמים, איך עכשיו זה יהיה שונה?

כמעט התפתיתי למחשבה שאני לא יכולה לעשות את זה. ומה הפלא? לאורך 15 השנים בהן עשנתי (אגב, בחישוב מהיר בזבזתי בתקופה זו מעל 150,000 ₪ על סיגריות – תעשו חשבון ותראו בעצמכם) ניסיתי אינספור פעמים להפסיק לעשן, ובכל פעם הסיגריות משכו אותי אליהם בחזרה. היו בי מחשבות שאני לא חזקה מספיק, שזה יהיה רק סבל של כמה ימים ואז ההרגל ה"מגונה" יחזור. שאלתי את עצמי: מה יחליף את הסיגריות? האם אוכל יותר ואשמין? איך אירגע? מה יאפשר לי את הזמן הקצר והרגוע הזה, שיש לי עם הסיגריה?

בדיעבד, אני יודעת שטעיתי. הייתי מספיק חזקה כדי להחליט להפסיק לעשן, וגם אתם חזקים מספיק, על מנת לקחת אחריות על ההרגל ולהחזיר שליטה לחיים.

 

אין שום סיבה להמשיך לעשן גם היום

מי שמעשנים, מעשנים בכל יום, בכל שעה – ולא ממש כי הם בוחרים לעשות את זה, אלא כי הם מכורים. הם מכורים לתכולה הרעילה של הסיגריה, להרגל, לתחושה ביד ובפה במהלך העישון. אבל ההרגלים האלה הם לא סיבה להמשיך להזיק לעצמכם. הנזקים הנגרמים למעשנים הם לא כאלה שאנחנו רוצים לגרום לעצמנו: פגיעה בבריאות, באסתטיקה, בזבוז של מאות אלפי שקלים – את כל אלה, ניתן למנוע, אם תבחרו להפסיק לעשן ותתחייבו לסדנה חד פעמית, של שש שעות, שההצלחות שלה כבר מוכחות מסביב לעולם.

 

 

דבורה מספרת: לפני שנה, הגעתי לסדנה סקפטית, הרי אני כבר מכירה את עצמי ויודעת שצריך שינוי רציני מאוד על מנת להרחיק אותי מהסיגריות, אחרי כל כך הרבה שנים. הסדנה נמשכה שש שעות, במהלכן כולנו קיבלנו הפסקות עישון – אבל לאט לאט, פחות ופחות אנשים יצאו לעשן עם כל הפסקה. גם אני איבדתי את הרצון לצאת לעשן, אפילו כשראיתי אחרים מציתים סיגריה ושואפים פנימה.

עברה כבר שנה מאז שעשיתי את הסדנה, ואני מוכרחה לספר שלא היה לי רגע אחד מאז שבו היתה חסרה לי סיגריה. לו בשיחת טלפון, לא ליד הקפה, לא ברגעים "מתים" שלי עם עצמי ולא במפגשים עם חברים, אפילו לא כשאנשים מעשנים לידי. ואנשים מעשנים לידי.. הרי נהייתי המנחה של הסדנה בעצמי. אני לא מגעגעת לחפיסת סיגריות בתיק, לא מתגעגעת לריח העשן בבגדים ובריח הפה, לא מתגעגעת לתחושת הבערה הזו בפה ולא מתגעגעת לתלות. אני השתחררתי, ואני מאמינה שגם אתם יכולים! חשוב שתדעו, אפשר להפסיק לעשן בכל גיל והלוואי שהייתי עושה את זה לפני.

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 35,586 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

התאמה לגמילה מעישון
עינת מילר
בדוק התאמה לטיפול בגמילה מעישון
בחר את קבוצת גילך: