השוק השתנה: אלפי ישראלים בוחרים במתווך למכירת הדירה בזמן הקורונה ומגדילים רווחים בעשרות אחוזים

מערכת5 דקות קריאה
שתף:

עם אי הבהירות הכלכלית, התקנות החדשות, ההכנסות שירדו ושיגרת החיים בימי קורונה – אף אחד לא ממהר לבצע את העיסקה הגדולה בחייו, ולרכוש דירה דווקא עכשיו. אלפי ישראלים עלו על כך שבתקופת המשבר, שימוש במתווך יכול למנוע מהם הפסדים כבדים ולהגדיל את הרווחים שלהם בעשרות אחוזים.

 

בחודש אפריל – נרשם שפל היסטורי בכמות עסקאות הנדל"ן בארץ, והאור לא ניראה באופק. אם אתם מבקשים למכור דירה, אתם אולי מוצאים את עצמכם "תקועים" מול שוק קפוא, במחירים נמוכים ובחודשים של המתנה ובזבוז אנרגיה. רק מעטים מכירים את הדרך היעילה ביותר למכור דירה בימי קורונה – הדרך שתאפשר מכירה מהירה במחירים הוגנים. הסוד של אלפי ישראלים שמעוניינים במכירת דירה בזמן המשבר: מכירה באמצעות מתווך. הדבר מאפשר למכור את הדירה בלי להתרוצץ, בזמן קצר, ובמחיר הוגן.

 

שוק התיווך נמצא בשיא של כל הזמנים: הסיבה שאתם חייבים איש מקצוע

רכישה של נכס נדל"ן היא הרכישה היקרה ביותר שרובנו נעשה בימי חיינו, ועל כן אין זה פלא שבחודשים האלה, חודשי קורונה המאופיינים באי וודאות – אנשים לא רצים לבחור לעצמם דירה חדשה, למגורים או להשקעה. כמות ההלוואות הולכת ותופחת, פחות אנשים יכולים להרשות לעצמם תשלומי משכנתא גבוהים – וכמות הרוכשים בשוק הנדל"ן התכווצה. איך יגיעו מי שעוד מחפשים נכס למכירה, דווקא אל הנכס שאתם מציעים?

אתם חייבים חשיפה נרחבת, לאורך זמן, עם פרסום שיווקי, ממוקד ומצליח. אתם חייבים לעסוק בחיפוש הרוכשים שלכם כל יום, להשקיע בדירה ובפרסום שלה. אם גם לכם, כמו למרבית האנשים הפרטיים שמחפשים למכור את הדירה שלהם, אין זמן לזה – אתם חייבים להיעזר במתווך מקצועי, שיוכל להזרים אליכם רוכשים פוטנציאליים, לסייע בתמחור נכון ביחד למיסים שעוד תשלמו על העיסקה ובסופו של דבר – לבצע מכירה. 

לצד מספר עסקאות הנדל"ן שהצטמצם בחודשים האחרונים – זינק בעשרות אחוזים שיעור עיסקאות הנדל"ן שנסגרות דרך מתווך. הסיבות לכך ברורות: מתווכים מחזיקים מאגר של רוכשים פוטנציאליים ומשתפים פעולה עם מתווכים נוספים ל"שידוך" מושלם בין הרוכשים לנכס המוצע; הם מקצועיים ואובייקטיביים כך שיסייעו בתהליך המכירה החל מהכנת הדירה לתצוגה ועד לקביעת מחיר ריאלי. ובנוסף לכל אלה, חובת ההוכחה היא עליהם. התשלום עבור השירותים המקצועיים שתקבלו ממתווך – ישולם רק במקרה שהנכס אכן נמכר.

 

החלטות כלכליות נכונות – זה עניין של תזמון

בואו נתחיל מהשורה התחתונה: בכל חודש של עיכוב במכירת הנכס שלכם, אתם מפסידים אלפי שקלים.
אם תרכשו את הנכס הבא שלכם באמצעות הלוואת משכנתא, אתם גם מעכבים את הרגע שבו הנכס יהיה בבעלות בלעדית שלכם ולא בבעלות משותפת שלכם ושל הבנק. אם עוד לא בחרתם להיעזר במתווך מקצועי למכירת הנכס – אתם אולי חוסכים את האלפים הבודדים שתשלמו עבור השירות שתקבלו (וגם זה, רק לאחר המכירה) – אבל אתם מפסידים, בו בזמן, עשרות אלפי שקלים עם תשלומים מיותרים לנכס שכבר הבשלתם לכדי מכירתו ועיכוב הצעד הבא שאתם חשים שהגיע הזמן עבורו.

מה שנכון יהיה לעשות על מנת לקדם את העסקה שאתם מבקשים ליזום קדימה, הוא לערב בחיפוש הרוכשים לנכס שלכם מתווך מקצועי, שעסקאות נדל"ן הם "הלחם והחמאה" שלו – גם בימי קורונה.

מתווך מקצועי כזה, משקיע בכל יום שעות רבות בפרסום ממוקד ושיווקי של הנכסים שהוא מטפל בהם. הוא מרכז תחת טיפולו עשרות, אולי אף מאות רוכשים פוטנציאליים לנכס שלכם, והוא יודע להציג את הנכס באופן שיבליט את יתרונותיו ויצטייר כאטרקטיבי עבור מתעניינים. הוא ידאג להציג את הנכס בפני רוכשים פוטנציאליים ובהינתן מתעניינים רבים שיגיעו לראות את הנכס דרכו – יוכל להשיג עבורכם מחיר גבוה יותר עבור הנכס, ביחס למחיר שאתם תוכלו להשיג, כשהמאמצים השיווקיים יעלו מתעניינים בודדים שיחזיקו את הכוח בידיהם ויפעילו לחצים להפחתת מחיר הנכס עד לרמה לא ריאלית ביחס למחירים ההוגנים של שוק הנדל"ן.

 

 

היתרונות הגדולים של מכירת דירה באמצעות מתווך

שלושה מאפיינים חשובים קובעים את ההצלחה במכירת נכס, והם:

מחיר (תמכרו את הנכס במחיר גבוה יותר) – אתם רוצים לקבל מחיר הוגן עבור הנכס שלכם. בעולם שבו נכסים נמכרים במחירים של 20% ואף 30% ויותר מתחת למחיר השוק, בהיעדר ביקוש לנכסים למכירה – אם לא תשיגו מספיק מתעניינים בנכס, גם אתם תיחשפו לתנועה דלילה מאוד של מתעניינים בנכס, וללחץ להפחתת מחיר הנכס אל מתחת למחיר המינימום שקבעתם.

תזמון (תבזבזו פחות זמן, אנרגיה, תשומת לב, דלק, כסף וכדומה על איתור הרוכשים ומכירות הנכס) – חשוב להבין שבעסקאות נדל"ן הזמן שייקח לכם למכור את הנכס שווה כסף. אם הדירה עומדת ריקה, עלויות העיכוב הן ברורות מאליהן: אתם משלמים מיסים כמו ארנונה, חשמל, גז ומים עבור דירה ריקה שלא נעשה בה שימוש. אם חלילה יתקלקלו מערכות בדירה, גם בזמן שאיש לא משתמש בה, כמו דוד חשמל / שמש, צנרת, איטום וכדומה – לא תוכלו למכור את הדירה מבלי להשקיע בתיקון הקלקולים, או שתצטרכו להסתפק במחיר נמוך יותר עבור הנכס. גם אם הנכס שאתם רוצה למכור נמצא בשימוש, דחיית המכירה שלו עולה לכם כסף – למשל, בעליית מחירים של הנכס שתרכשו, בסיכון שריביות המשכנתא יהיו פחות אטרקטיביות, וכדומה.

משאבים – גם אם אתם לא משקיעים כספים בפרסום הדירה, אתם נדרשים למשאבים כמו זמן, נסיעות, שיחות טלפון, וכדומה – על מנת לפרסם את הנכס למכירה, ולענות למתעניינים כשאלה מגיעים אליכם. את המשאבים האלה, בפרסום, במענה למתעניינים, בנסיעה לדירה ובהצגתה, בשמירה עליהם אטרקטיבית על אף שהיא ריקה וכדומה, תצטרכו להשקיע לאורך זמן, אם ההתעניינות בנכס היא דלילה ואתם לא מצליחים לסגור עסקה.

 

כמו בכל תחום עיסוק, גם העיסוק בנדל"ן דורש התמחות שאי אפשר להרוויח בזמן קצר. כל מתווך מקצועי מכיר את האזור שבו הוא עובד היטב, יודע לכוון עיסקאות נדל"ן להצלחה ולסייע הן לצד המוכר והן לצד הרוכש לצאת מרוצים מהעיסקה. מתווך נדל"ן יסייע לכם:

  • לטפל בתהליך מכירת הדירה: כולל צילומים אטרקטיביים של הנכס לפרסום, איתור רוכשים פוטנציאליים, סינון הרוכשים הלא רלוונטיים, הצגת הדירה בצורה מזמינה ועוד
  • לקבוע מחיר הוגן: אם מול שוק דליל של רוכשים פוטנציאליים המחיר באופן טבעי יורד, מתווך מקצועי יסייע לקבוע מחיר שוק הוגן, שייקח בחשבון את גובה המיסוי שתשלמו עבור העיסקה.
  • להזרים לקוחות פוטנציאליים: מעבר למאגר של מתעניינים שכל מתווך מקצועי מנהל, מתווכים משתפים פעולה זה עם זה להזרמת רוכשים לנכסים מתאימים.
  • לנהל את הצגת הנכס עד למכירתו – חוסר המעורבות הרגשית והניסיון המקצועי של המתווך יסייעו בהצגת הדירה, בדיון על מאפייניה והדגשת היתרונות שלה, ובסופו של דבר – במכירתה.

 

תיווך מתווך מקצועי סייע לקדם עסקת נדל"ן מוצלחת. עם חשיפה מהירה לאלפי מתעניינים, פרסום קבוע ומאסיבי לקבוצות עניין, שיווק הנכס שלכם ואפילו הצגתו בפני מתעניינים – אתם יכולים למכור נכס במהירות, במינימום השקעה של זמן וכסף, ובמחיר הוגן. מכירה מהירה ובמחיר טוב תאפשר לכם להריץ קדימה את שאר התכניות שלכם, כמו למשל רכישת הנכס הבא עבור המשפחה.