מפעל למליונרים: עולם ההייטק ממשיך לפרוח גם בתקופות משבר ועובדי ההייטק ממשיכים לקטוף את הפירות

עודכן 16 יוני, 2021

משבר הקורונה השפיע באופן ניכר על המשק הישראלי, פגע בהכנסותיהם של עסקים ועובדים במגוון הענפים והתחומים במשק ואף הוציא רבים אל מחוץ למעגל העבודה. עם זאת, תחום ההייטק כמעט ולא נפגע בתקופה זו ועובדיו אף זכו לשיפור וגמישות בתנאי העסקתם. כיום, אלפים כבר מבינים את חוזקו של תחום עיסוק זה, עושים הסבה מהירה לתחום ההייטק ומצטרפים לענף החזק והרווחי ביותר במשק הישראלי.

תעשיית ההייטק נחשבת למובילה בישראל ובשני העשורים האחרונים נהנים עובדיה מהשכר הגבוה במשק, מבונוסים שמנים הנובעים מאקזיטים, מהטבות רבות המוצעות לעובדי הענף ומתנאי העסקה מעוררי קנאה. כמו כן, תעשייה זו נהנית כיום מביקוש גבוה ביותר לעובדים והמחסור בהם מניע חברות הייטק לשפר ולשדרג אף יותר את השכר והתנאים המוצעים למי שבוחרים להשתלב בתפקידים הנדרשים.

 

התאמה ללימודי כניסה לעולם ההייטק תלויה במספר גורמים. מעל 12,897 כבר ביצעו בדיקת התאמה, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקת התאמה ללימודים לכניסה לעולם ההייטק על ידי בחירת הקבוצה אליה אתם משתייכים:

 

כך, החלו רבים לפנות לשינוי קריירה ולהסבה מקצועית לתחום ההייטק האטרקטיבי. ההסבה מתבצעת על ידי הרשמה ללימודי ההייטק, תוך בחירה באחד או יותר מתוך מגוון תחומי העיסוק בענף. אותם עובדים הבוחרים בהסבה זוכים לשנות את מסלול הקריירה שלהם ואת חייהם מן הקצה אל הקצה: שכר גבוה, תנאים מפנקים, אפשרויות קידום ועבודה בסביבה דינמית, מרתקת, צעירה ומתגמלת ביותר הינם רק חלק מהיתרונות מהם נהנים העובדים במקצועות ענף זה.

 

השינוי המהותי בענף זה נובע מכך שההסבה המקצועית לתחום ההייטק מוצעת כיום לכל מי שמעוניין בכך.

אם בעבר הכניסה לעולם ההייטק הייתה פתוחה אך ורק בפני בוגרי לימודים אקדמיים מתחומי התכנות והפיתוח ובפני יוצאי יחידות מחשוב צבאיות, הרי שבשנים האחרונות נפתחה הדלת לעולם זה בפני כולם. מסלולי לימוד ייעודיים שאינם מצריכים כל ניסיון או ידע קודמים נפתחו לקהל הרחב ואפשרו השתלבות בענף ללא כל תלות בגיל, הכשרה, ניסיון או רקע בתחום. בנוסף, ההכשרה יחסית קצרה ותוך כשנה אפשר להיות עם מקצוע חדש ביד ואפילו תוך שילוב של עבודה ולימודים. 

 

לימודי הייטק – גם אתם יכולים

על מנת לעמוד בביקוש הגבוה הקיים כיום לעובדים בתחום ההייטק, נפתחו בשנים האחרונות מכללות ובתי ספר ייעודיים רבים, המציעים מבחר מסלולי לימוד וקורסים בתחום. אלו, נבנו במתכונת המאפשרת לכל המעוניינים בכך להשתלב בהם ומקנים את כל הידע הנדרש, מרמת הבסיס ועד להתמקצעות מוחלטת בתחום הלימודים הנבחר.

מכיוון שהסטודנטים הנרשמים למסלולי הלימוד נמצאים בשלבים שונים בחייהם ומנהלים אורח חיים שונה (בעלי משפחה, שכירים, עצמאיים וכו'), נבנו תכניות הלימודים השונות בגמישות שאפשרה לסטודנטים להשתלב בלימודי בוקר, לימודי ערב ובחלק מהמסלולים אף בלימודים מהבית.

כמו כן, על מנת לסייע לסטודנטים למצוא עבודה מיד עם סיום לימודיהם, פתחו חלק מבתי הספר מרכזי השמה, שנועדו לשלב את הבוגרים בעבודה בתחום ובכך יצרו מסלול הסבה מקצועית מושלם: החל מההיכרות הראשונית של הסטודנט עם תחום ההייטק, דרך לימודים מתקדמים של המקצוע הנבחר ועד לקבלת התעודה ותחילת עבודה באחת מחברות ההייטק.

 

 16 מסלולי הכשרה תחת קורת גג אחת

אחת מחברות ההכשרה והשמת ההייטק הבולטות, המציעה מגוון מסלולי לימוד הכוללים הכשרה מקיפה וליווי מקצועי היא חברת האקריו. חברת ההכשרה והשמת ההייטק הוותיקה, הינה בעלת וותק של יותר מ – 20 שנים, סגל מרצים המורכב ממומחים המובילים בתחומם ומעל 1000 עובדים הפרושים ברחבי העולם. כיום, מציעה החברה 16 קורסים מקצועיים, לרבות קורס סייבר ואבטחת מידע, קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע, קורס לינוקס, קורס עיצוב גרפי, קורס בדיקות תוכנה, קורס בניית אתרים, קורס גיימינג (פיתוח משחקים), קורס פיתוח אפליקציות וקורס שיווק דיגיטלי.

בנוסף למבחר המסלולים, מתגאה החברה במחלקת השמה ייעודית לתלמידיה. סטודנטים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה ויעמדו בכל דרישות הקורס, יכולים ליהנות ממלגה של עד 7,000 ש"ח כנגד השמה לעבודה ומחלקת ההשמה תסייע להם להשתלב בתעשייה ולהתחיל את מסלול הקריירה המיוחל בעולם ההייטק.

 

לימודים פרונטליים או מקוונים – לפי בחירה

בנוסף למגוון הקורסים הרחב, הסטודנטים של האקריו יכולים לבחור גם את שיטת הלימוד המועדפת עליהם. מי שמעדיף את השיטה המסורתית של למידה פרונטלית יוכל להגיע לאחד ממרכזי ההכשרה ברמת גן, בחיפה או בירושלים. מי שלעומת זאת מעדיפים ללמוד מהבית, בזמן ובקצב שלהם, יוכלו להירשם ללימודים מקוונים באמצעות המערכת המתקדמת, המאפשרת צפייה בשיעורים בזמן אמת, או בהקלטות השיעורים בכל זמן אחר.

 

מסלול לימודים גמיש

משתתפי הקורסים השונים יכולים לבחור גם את המסלול המועדף עליהם, בהתאם לשגרת החיים ולמקום העבודה הנוכחי שלהם. כך ניתן לבצע הסבה מקצועית בלי לוותר על המשרה הנוכחית ולבחור בין לימודי בוקר המתקיימים שלוש פעמים בשבוע, לבין לימודי ערב המתקיימים פעמיים בשבוע. בנוסף, מערכת הלמידה המקוונת הינה מערכת מתקדמת וחכמה, המאפשרת לכל סטודנט וסטודנטית לפקח אחר קצב ההתקדמות האישי, להצטרף לפורום מרצים וסטודנטים, לחזור על השיעורים ואף להיחשף למאגר רחב של משרות ייעודיות.

עם סיום הלימודים ועל מנת לסייע לבוגרי הקורסים להשתלב בתעשייה זוכים הבוגרים לליווי אישי, הכולל עריכת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה והפנייה למבחר מעסיקים פוטנציאליים ב – 2500 חברות הייטק מהמובילות במשק הישראלי.

המשמעות ברורה: הסטודנטים של האקריו מקבלים מסגרת לימודים תומכת, מקצועית ומקיפה, והבוגרים מקבלים מלגה, התחייבות להשמה והשתלבות בעבודה בתעשייה היציבה, הבטוחה והרווחית בישראל.

 

התאמה ללימודים בהאקריו תלויה במספר גורמים. מעל 12,897 כבר ביצעו בדיקת התאמה, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקת התאמה ללימודים בהאקריו על ידי בחירת הקבוצה אליה אתם משתייכים:

 

התאמה ללימודים בהאקריו
עינת מילר
האם אתה מתאים ללימודים?
בחר את קבוצת גילך: