תופעה נרחבת: בעלי עסקים מגייסים הלוואה לעסק ומפסידים מאות אלפי ש״ח כי לא נחשפו לתנאים האפשריים

מערכת5 דקות קריאה
שתף:

בשנה החולפת אלפי בעלי עסקים בישראל, קטנים כגדולים, גייסו אשראי לעסק בלי לדעת שעשו זאת בתנאים הפסדיים. זאת השיטה שבה בעלי עסקים עשויים לחסוך לעסק עשרות ואף מאות אלפי שקלים בלי מאמץ

 

בימינו, עסקים רבים פונים לגיוס אשראי ללא כל התייעצות וללא כל התחשבות בעובדה שלייעוץ מקדים ולבחינה של פתרונות האשראי האפשריים ישנן השלכות ישירות על הצלחת הגיוס, על תנאי קבלת האשראי ועל הסכום הסופי שיידרש העסק להחזיר. כך, נאלצים אלפי עסקים בישראל להתמודד עם הפסדים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים אשר יכלו להיחסך בקלות.

בדיקה פשוטה ללא עלות יכולה לחשוף בפניכם תנאי אשראי לעסק שלא בהכרח חשופים לכלל ציבור בעלי העסקים.

 

אפיקי גיוס אשראי לעסקים

ישנם מגוון אפיקי גיוס אשראי, המיועדים לעסקים פעילים, המציגים מחזורי הכנסות של מיליוני שקלים בשנה. בחירה מושכלת באפיקים המתאימים, עשויה לחסוך לעסק סכומי עתק, הבאים לידי ביטוי תנאים משתלמים, ריביות נמוכות והחזרים חודשיים אטרקטיביים.

אפיקים אלו מותאמים לצרכי העסקים, מאושרים בהתאם לאופיו של העסק ולפעילותו, כאשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות אותם יש להכיר ולקחת בחשבון, טרם הפניה אל הגופים הרלוונטיים ובעת ביצוע ההשוואה בין ההצעות השונות.

בנקים – רוב העסקי נוטים לפנות לבנק בו מנוהל חשבון העסק לשם קבלת האשראי, משום שנוטים לחשוב שהפעילות הרציפה עמו וניהול החשבון בבנק יסייעו לקבלת האשראי ולקבלת תנאים מועדפים. חשוב לזכור כי הבנקים לעיתים פחות גמישים בתנאים אותם הם מציעים וכמו כן שלעיתים ניתנות הצעות אטרקטיביות יותר דווקא על ידי בנקים אחרים.

אשראי ומימון חוץ בנקאי – בפניה לחברות האשראי והמימון החוץ בנקאיות, יש לוודא כי הן מורשות ומפוקחות על ידי הרשויות. חברות אלה מעניקות אשראי בתנאים ומגבלות נוחים יותר, אך עם זאת בריביות גבוהות יותר.

קרנות סיוע – קרנות הסיוע לעסקים מעניקות אשראי בערבות המדינה, הניתן על פי התנאים שנקבעו על ידי המדינה. קבלת הסיוע כרוכה בעמידה בכל התנאים ולרוב מדובר בתהליך ארוך למדי אשר אינו מתאפשר לחברות רבות הנזקקות לאשראי באופן מיידי.

הבחירה באפיק גיוס האשראי הנכון ביותר עבור העסק, תלויה במאפייני העסק ובצרכיו ודורשת פניה ובחינה של כלל ההצעות ופתרונות האשראי האפשריים. לכן, פונים עסקים רבים לאנשי מקצוע מיומנים, העוסקים בייעוץ ובבחינת הצעות גיוס אשראי ופועלים על מנת להשיג עבור העסק את העסקה הכלכלית והמשתלמת ביותר עבורו.

 

ייעוץ וליווי בגיוס אשראי – כך עושים זאת נכון

אלפי עסקים ישראלים, קטנים ובינוניים, בעלי מחזורים של 5 מיליון שקלים ומעלה שנמנעו מקבלת סיוע בתהליך גיוס האשראי, הופתעו לגלות כי בשל בחירה מוטעית במסלול אשראי, שנעשתה ללא השוואה או ייעוץ, הפסידו עשרות ואף מאות אלפי שקלים!

לעומתם, הבינו ישראלים רבים כי הפסד זה יכול להימנע מראש ולחסוך לעסק סכומי כסף משמעותיים, בעזרת ייעוץ מקצועי מקדים, המעניק לעסק שלושה יתרונות משמעותיים:

  1. ייעוץ וליווי מקצועי בתהליך בקשת האשראי, למקסום הסיכוי לקבלת הסכום הנדרש.
  2. התאמת תנאי האשראי למאפייני העסק ופעילותו, בצורה המיטבית, הכלכלית והמשתלמת ביותר.
  3. התמודדות עם תהליכים בירוקרטיים מורכבים, המקשים על קבלת האשראי.

 

אז אם גם לעסק שלכם נדרש סיוע כספי באמצעות גיוס אשראי, בין אם לטובת פיתוחו ובין אם להתמודדות זמנית עם קשיי תזרים, הקפידו לפנות לאנשי המקצוע המתאימים. כך, תוכלו להצטרף לאלפי העסקים בארץ שכבר השלימו תהליך גיוס אשראי בתנאים אופטימליים, תוך קבלת ייעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך כל התהליך.