ביטוח סיעודי

להיות סיעודי זה עסק יקר. העלות החודשית של טיפול באדם במצב סיעודי הולכת וגדלה עם השנים, כשכיום ההערכה היא שטיפול 'סביר' עולה בממוצע 15,000 שקל בחודש – כ-8,000 שקל לחולה המרותק לביתו (עלות המטפל והוצאות המחיה שלו, תרופות, חיתולים וכו') ו-10,000-20,000 שקל לחולה המאושפז במוסד סיעודי. המדינה מספקת כיסוי בסיסי ביותר לאדם שהפך לסיעודי, וגם זה רק לאחר בדיקה, לפיה יחליטו אם קרובי המשפחה של החולה לא יכולים לממן אותו. קופות-החולים מממנות תהליך שיקום ומממנות חלקית אשפוז בבית-חולים לאדם במצב סיעודי מורכב. לכן, בסופו של דבר עיקר הנטל הכלכלי מוטל על משפחתו של החולה הסיעודי, לא רק מבחינה מוסרית אלא על פי החוק. משפחה של חולה סיעודי צפויה להוציא יותר מחצי מיליון שקל על אשפוז וטיפול, בבית או במוסד. לכן, לביטוח סיעודי יש חשיבות עצומה עבורכם וגם עבור בני המשפחה שלכם.

ראו השוואה

קבלו הצעות לביטוח סיעודי

ללא שום התחייבות

[AnythingPopup id="10"]

המדריך הפיננסי

[tabby title="מה זה בדיוק ביטוח סיעודי?"]

מה זה בדיוק ביטוח סיעודי?

ככל שתוחלת החיים עולה ואנחנו מתבגרים, כך גובר הסיכוי להגיע למצב סיעודי ולהזדקק לעזרה בתפקודים הבסיסיים. עזרה סיעודית כרוכה בעלויות עצומות שביטוח מסוג זה נדרש לכסות. מדינת ישראל מספקת כיסוי למקרים סיעודיים וזאת באמצעות ביטוח לאומי. בכדי להיות זכאי לתמיכה, על המועמד לעמוד בתנאים המוגדרים בחוק ומתייחסים לתפקודיות פיזית ו/או מנטלית ירודה. במסגרת החוק מקבלים המטופלים חבילת עזרה הכוללת לחצן מצוקה, שירותי כביסה, מוצרי ספיגה, טיפול במרכז יום לקשיש ועזרה בבית. כמו כן, מדינת ישראל משתתפת כספית באשפוז סיעודי וזאת על פי פרמטרים של מבחני הכנסה. בנוסף לכיסוי הממלכתי, עומדת בפני כל אחד ואחת האפשרות להרחיב את הכיסוי הביטוחי דרך פוליסה קבוצתית של חברי קופ"ח או באמצעות ביטוח פרטי. פוליסות אלה מעניקות עזרה כספית נוספת למבוטח במקרה של אשפוז סיעודי וזאת ללא תלות במפתח הכנסות.

[tabby title="למי מתאים ביטוח סיעודי?"]

למי מתאים ביטוח סיעודי?

לכולנו קשה לדמיין את עצמנו ואת יקירנו במצב סיעודי ואכן, רוב הסיכויים שבמהלך חיינו לא נזדקק לעזרה סיעודית, אך אף אחד לא יכול להיות חסין מהאפשרות שכך יהיו פני הדברים בעתיד. ההשפעה הפיזית והכלכלית על קרובי המטופל הינה עצומה, כשכנגד זה ההשקעה החודשית בהטבות סיעודיות הינה זעומה יחסית. לכן, כל אחד ואחת הדואגים לעתידם ועתיד קרוביהם צריכים לשקול ברצינות רכישת ביטוח סיעודי בנוסף לביטוח הבסיסי שמספקת המדינה. נכון הדבר לשכירים שאינם מכוסים על ידי מקום עבודתם, נכון גם לעצמאים ואף לאלה שאינם עובדים. נכון הדבר במיוחד לגבי אנשים מסוימים הנמצאים בקבוצת סיכון להפוך לסיעודיים בשל מחלות כרוניות, היסטוריה משפחתית, הרגלים בעייתיים כמו עישון ועבודות בסיכון גבוה. במקרים אלה אפשר ורצוי לחזק את הפוליסה הקיימת או להוסיף אחת נוספת.

[tabby title="כמה עולה ביטוח סיעודי?"]

כמה עולה ביטוח סיעודי?

מיולי 2016 ביטוח קבוצתי בקופות החולים הינו אחיד ויתרונו הגדול נמצא בפרמיה הנמוכה יחסית שמשלמים המבוטחים. עלות פרמיית הביטוח הקבוצתי נגזרת מגיל המבוטח ועולה משקלים בודדים בגילאי העשרה ועד למעלה ממאה שקלים אחרי גיל שישים. מגוון רב יותר יש בביטוחים הפרטיים כשהפרמיה שלהם מתחילה מעשרות שקלים בחודש ועד למעלה ממאה ₪. הבדלים מהם נגזר מחיר הפרמיה הם: גיל המבוטח, תקרת הכיסוי, טווח זמן הכיסוי, תקרת גיל האשפוז ועוד. לכן, כשמחפשים ביטוח פרטי, כדאי לבדוק היטב כמה כיסוי אתם באמת מקבלים עבור הביטוח שרכשתם. לדוגמא: אם הציעו לכם ביטוח זול יחסית עם מגבלת גיל ל 70 יכול להיות שכדאי לוותר, מפני שעיקר מקרי הביטוח מתעוררים בגילאים מתקדמים.

[tabby title="מהי רפורמת הביטוח הסיעודי?"]

מהי רפורמת הביטוח הסיעודי?

הרפורמה החדשה עושה מספר שינויים בביטוחים הקבוצתיים. מיולי 2016, כל הביטוחים המוצעים בקופות החולים הינם אחידים בכיסוי וכן גם בפרמיה. מטרת הרפורמה הינה לאפשר מעבר קל של מבוטחים בין קופות החולים ושמירת זכויות. בנוסף לכך, עם פוליסה אחידה אין צורך להשוות בין הפוליסות השונות. ברפורמה החדשה מוגדרים הפרמיות שכל אחד משלם וכמה יקבל במקרה ביטוחי, כשיש תעריפים עבור השוהים בביתם ותעריפים גבוהים יותר עבור המאושפזים. התעריפים תלויים בגיל ההצטרפות ונדיבים ככל שמתחילים מוקדם יותר. בנוסף מסדירה הרפורמה את עניינם של קשישים שאינם יכולים להרשות לעצמם ביטוח, או חסרי ביטוח שנדחו או שהפוליסות הקבוצתיות ממקום העבודה שלהם בוטלו. הרפורמה אינה עשויה להשפיע משמעותית על ההוצאה הביטוחית של המבוטחים ואלה אינם נדרשים לשום פעולה בעניין.

[tabby title="איך בוחרים חברת ביטוח?"]

איך בוחרים חברת ביטוח?

חברות ביטוח הינן מוסדות כלכליים ציבוריים המגובים על ידי המדינה ונסחרים בבורסה, כך שמדובר בישויות פיננסיות יציבות ובטוחות. ההבדל בין חברות הביטוח נובע מאיכות השירות וחשוב מכך, הכיסוי שהן מציעות במסלולי הביטוח השונים. לכן, נבחר חברת ביטוח רק על פי פרמטר זה: האם אנו קונים מוצר ביטוחי שמתאים לנו. ביטוחים סיעודיים פרטיים יש הרבה. אז איך נוכל לבחור בין האפשרויות השונות? התשובה לכך פשוטה. מכיוון שההבדל בין עלויות הפוליסות הינו זעום ומסתכם בעשרות שקלים בודדים במקרה הכי קיצוני, עלינו להיות נדיבים לגבי הכיסוי שאנו מבקשים. זאת מפני שעלויות הסיעוד הינן גבוהות ביותר. עלות מטפל המתגורר עם המטופל עומדת כיום על כ 5,000 ₪ שיכולים להתפרס על פני שנים רבות וזאת ללא העלויות הנוספות על תרופות ואשפוזים. לכן, לא נרצה להגביל את תקרת הסכום שתשלם לנו חברת הביטוח. גם לא נרצה להגביל את גיל הסיעוד, הרי סיעוד מגיע בגיל מתקדם בדרך כלל. ובהמשך לרוח הדברים, גם הגבלה בשנים מהווה הימור שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו.

[tabby title="מונחים בסיסיים בביטוח סיעודי"]

מונחים בסיסיים בביטוח סיעודי

בדיקה רפואית – בכדי לאבחן האם התובע זכאי לתמיכה סיעודית נדרשת בדיקה רפואית וסוציאלית. בבדיקה נבחנים פרמטרים שונים והתאמה להגדרת החוק. סך הולם של מגבלות פיזיות ומנטליות לרבות בעיית סוגרים אחת לפחות תזכה בתמיכה סיעודית מטעם ביטוח לאומי וכן אפשרות לתבוע תוספת מחברות הביטוח וקופת החולים.
כפל ביטוח – במקרה ולמבוטח יש כפל ביטוחי, יחלקו חברות הביטוח המעורבות את סך התשלום באופן יחסי ביניהן.
גבול אחריות – הסכום המרבי שאותו תשלם חברת הביטוח למבוטח במקרה ביטוחי.
החרגה רפואית – בעיות וליקויים בריאותיים של המבוטח שאינן נכללים בפוליסה ואין עליהן כיסוי.
טופס 17 – כשמטופל מבקש טיפול מחוץ לגבולות קופת החולים הקופה מנפיקה לו טופס התחייבות לתשלום לבתי חולים עבור ההוצאות הרפואיות.
ADL – או Activities of Daily Living המהווה מבחן למצב סיעודי של אי יכולת תפקודית בשל מצב רפואי מנטלי או פיזי. במבחן הרכיבים הבאים: קימה ושכיבה, להתלבש ולהתפשט, רחיצה וגילוח, אכילה ושתיה, שליטה בסוגרים, הליכה.
שב"ן – שירותי בריאות נוספים. זהו השם הרשמי של הביטוח המשלים אותו מספקות קופות החולים.
ביטוח סיעודי – סיעודי יוגדר כל אחד שאינו יכול לבצע מספר פונקציות בסיסיות באופן עצמאי וזאת על פי מבחן ADL. מי שהוגדר כסיעודי ייהנה מהקלות במיסים, מתמיכות שונות וכן מדמי ביטוח סיעודי ממלכתי, אם ויש אז גם ביטוח פרטי וקבוצתי בהם הוא חבר.

[tabbyending]

קבלו הצעות מבתי ההשקעות המוביליםלקבלת הצעות ללא עלות וללא התחייבות

השאר פרטים לקבלת מידע ללא עלות וללא התחייבות

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, שבכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לקבלת פניות והצעות מצדדים שלישיים