הפתרון ללא התערבות פולשנית לכאב מדורבן בעקב

רונן פדרבאום5 דקות קריאה
דורבן העקב הוא תופעה שאפשר לטפל בה
שתף:

מוערך כי מעל 10% מהאוכלוסייה תסבול לפחות פעם בחייה מדורבן בעקב – אותו כאב מציק בכף הרגל, אשר לעיתים מפריע לשגרת החיים ומונע מביצוע פעולות פיזיות פשוטות. מי שסובל מדורבן בעקב מתאר כאבים חדים, בעת עמידה לאחר מנוחה, לאחר פעילות גופנית, או בזמן פעילות גופנית ספציפית כמו עליה במדרגות. הדורבן בעקב מפריע לשמור על שגרת פעילות גופנית שתבטיח גוף בריא ואנרגטי, הוא מונע מהסובלים ממנו לבחור בהליכה, להרגיש את אותה גמישות מחשבתית שתאפשר לבחור גם בפעילות הדורשת תנועה. הטיפול השמרני במקרים של דורבן בעקב כולל בעיקר נוגדי דלקת ומשככי כאבים, והכאב, אם הוא מגיב לטיפול, הוא נעלם באופן הדרגתי ואיטי. הטיפולים לדורבן אקוטי הם טיפולים ניתוחיים מורכבים, שיש טעם לשקול אלטרנטיבות לא פולשניות עבורם.

 

אם גם אתם סובלים מדורבן בעקב, תשמחו לשמוע שישנה עוד דרך, אשר מחליפה טיפול קונבנציונאלי  או מאפשרת השפעה מהירה יותר של הטיפול בשילוב עימו. מאות מטופלים שכבר ניסו את הדרך האלטרנטיבית לטיפול בדורבן בעקב, מדווחים על הקלה מיידית בתסמיני הדורבן, על חזרה שמחה לשיגרה ועל הליכה ופעילות גופנית – ללא אותו כאב חד בכף הרגל. כל הפרטים אודות הטיפול שעשוי להציל אתכם מכאבי הדורבן המשפיעים על היבטים שונים של שגרת החיים – לפניכם.

 

דורבן בעקב - תוצאה של דלקת
דורבן בעקב מתפתח כתוצאה מדלקת באזור אמצע כרית כף הרגל, לאחר קרעים זעירים בגידים שלא התאחו. הדורבן בעקב גורם לכאבים חדים, בעיקר בהליכה או בעמידה לאחר מנוחה, או בפעילות גופנית הכרוכה בעומסים על כף הרגל. הטיפול הקונבנציונאלי כרוך במנוחה, הפחתת עומסים, ולעיתים פיזיותרפיה, ובמקרים חריפים מומלץ על טיפול ניתוחי להסרת הזיז הגרמי וטיפול בדורבן בעקב

 

דורבן בעקב – מה זה, בעצם?

דורבן בעקב הוא דלקת, המתפתחת באזור הפלנטרי מידיאלי של כף הרגל (או במילים פשוטות, בחלק האמצעי של כרית כף הרגל). לעיתים ניתן לחוש בבליטה קשה למגע (גרמית, בעלת מגע כשל עצם), ולעיתים ניתן לאתר בלט בצילומי האולטרה סאונד. האמת היא, שדורבן בעקב הוא דלקת מקומית, אשר נוצרת בתחילה בשל קרעים זעירים בגידים באזור. כשהעומסים הפיזיים על האזור הם רבים, מערכת החיסון פשוט לא מצליחה לעמוד בקצב היווצרות הנזקים המקומיים והדלקת לא זוכה להטבה. ה"זיז" הגרמי מיוצר על ידי הגוף, בניסיון לטפל בדלקת המקומית ולהצמידה אל העצם.

 

כאמור, הסובלים מדורבן בעקב סובלים מכאב בעת הדריכה על כף הרגל הדלקתית, יש המתארים כאב חד בצעדים הראשונים לאחר מנוחה, ויש המתארים כאבים בדרגות חומרה שונות עד כדי צליעה כרונית בעת ההליכה.

 

הסיבות להיווצרות דורבן בעקב

גורמים רבים מניעים היווצרות דורבן בעקב, ביניהם משקל עודף, פלטפוס, בחירה בנעליים שאינן מתאימות במנה שלהן למבנה כף הרגל, פעילות גופנית לא מתאימה ויצירת עומסים רבים על אזור כף הרגל, ועוד. דורבן בכף הרגל הוא שכיח במיוחד החל מגיל 40.

 

הטיפול הקונבנציונאלי בדורבן בעקב

ההמלצות הרפואיות במקרים של חשד לדורבן בעקב הן המלצות הכוללות שינויים באורח החיים – הרזיה, שינוי הרגלים, פעילות גופנית מתאימה והפחתת עומס מכף הרגל, וכדומה. גם פיזיותרפיה משמשת, לעיתים לצד טיפול בגלי הלם, לטיפול בדורבן בעקב. כאשר כל אלה אינם משפיעים על הכאב – יוחל טיפול באמצעות משככי כאבים ונוגדי דלקת. במקרים חריפים במיוחד, יומלץ על טיפול כירורגי להסרת הדורבן.

 

דורבן בעקב - הטיפול
דורבן בעקב ניתן לטיפול בכמה שיטות – קונבציונליות ואלטרנטיביות

 

אל תחכו! פתרון זמין, יעיל, ולא פולשני – בהישג ידכם!

כאמור, דורבן בעקב נגרם ומוזן לאורך הזמן על ידי עומסים על כף הרגל, שאינם מותאמים למבנה כף הרגל או ללא תמיכה נכונה בכף הרגל. טיפול אלטרנטיבי בדורבן בעקב מאפשר יצירת תמיכה איכותית בעקב ובכף הרגל, חלוקת עומסים טובה ונכונה יותר עבור כף הרגל – והפסקת הכאב באופן כמעט מיידי. מדובר בתכנון מדרסים באופן אישי, במבנה ייחודי המאפשר הסרת הלחץ מהאזור המודלק, ויש שיספרו על הפחתה מיידית בכאבים.

 

 

מדרסים ייחודיים לתמיכה בכף הרגל – הקלה מיידית על כאבי דורבן בעקב

המדרסים המאפשרים הקלה מיידית במקרים של דורבן בעקב, מתוכננים באופן אישי בהתאם למבנה כף הרגל ומיקום הדורבן המדוייק. מטופלים רבים מתארים הקלה מיידית עד כדי היעלמות הכאב, וחזרה מהירה לשגרת היום, כולל עמידה, הליכה, פעילות גופנית, עבודה, ותנועה. השימוש במדרסים הוא יעיל גם לצד הטיפול הקונבנציונאלי וטיפוח שגרה בריאה יותר, כמו הרזייה, פעילות גופנית מתאימה, ובחירה בנעליים איכותיות ומתאימות למבנה כף הרגל.

 

כבר 18,577 אנשים קיבלו הצעה

פרטיותך חשובה לנו

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, אשר בכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך קבלת פניות ו/או הצעות מצד שלישי

 

 

קבלו טיפים על חיסכון השקעות וכלכלה מעשית
https://www.reali.co.il/wp-content/themes/realitheme

כתבות מומלצות