המפורסמים כבר הבינו שאזרחות פורטוגלית פותחת דלתות, עכשיו הגיע תורם של אלפי ישראלים להגשים את החלום

אורית ברמן
עודכן 5 יולי, 2022

המפורסמים המקומיים בישראל כבר יודעים שאזרחות פורטוגלית פותחת דלתות והם נמצאים בתהליך להנפקת אזרחות ודרכון פורטוגלי.
הנה כמה סיבות שכדאי לכם להצטרף לעדי הימלבלוי, אייל גולסה, רותם זיסמן, אלברט אילוז ומפורסמים נוספים בדרך אל האזרחות הנחשקת.

מה משותף לאנשים הבאים: עדי הימלבלוי, אייל גולסה, אלברט אילוז, רותם זיסמן, הילה סעדה, אלון דהן, שמעון פרנס, עינת שרוף חוץ מהעובדה שכולם מפורסמים בישראל?
התשובה: הם הבינו את הפוטנציאל הגלום בהנפקת אזרחות פורטוגלית והחליטו לפתוח דלתות נוספות בחייהם בדרך לקריירה משגשגת בחו"ל.

בדיוק כמוהם, אלפי ישראלים שועטים אל עבר הדרכון האירופאי הנכסף לפני שההזדמנות תיסגר על ידי השלטונות. במהלך שנת 2015 הצטרפה פורטוגל לספרד ובחרה לתקן עוולה היסטורית מתקופת גירוש יהודי ספרד ופורטוגל. אלפי ישראלים בעלי היסטוריה משפחתית מאזור פורטוגל, מגלים את היתרונות שבהנפקת אזרחות פורטוגלית, לא רק בשל נתוני המדינה המדהימים, אלא גם – אם לא בעיקר – בשל שייכותה של פורטוגל לאיחוד האירופי, מה שאומר שמי שמחזיק באזרחות פורטוגלית יכול להתגורר, ללמוד, לעבוד ולסחור בכל מדינה אחרת ששייכת לאיחוד האירופי.

 

זכאות להנפקת אזרחות פורטוגלית תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 43,223 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות. ניתן להריץ בדיקת זכאות להנפקת אזרחות פורטוגלית על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

חשוב לציין שהדרך הכי טובה לבדוק אם מגיעה לכם אזרחות אירופאית היא שבעל מקצוע מומחה בתחום יערוך עבורכם את הבדיקה – גם כדי לזרז תהליכים בירוקרטיים ובמיוחד כדי שלא תעשו טעות כזו או אחרת שתמנע מכם בכלל קבלה של האזרחות והדרכון.

 

אזרחות פורטוגלית – כל היתרונות של אזרחות אירופאית, בקלות

חלק ממדינות אירופה חתומות על הסכם וחברות באיחוד האירופי, מה שאומר שאזרחים של מדינה אחת שהיא חברה באיחוד האירופי, הם בעלי זכויות (לרבות מגורים, לימודים – לעיתים ללא תשלום כלל, ועבודה) בכל מדינה אחרת שהיא חברה באיחוד. מדינות שהן חברות באיחוד האירופי למשל, הן איטליה, הולנד, צרפת, גרמניה, שוודיה, פינלנד, פולין, צ'כיה, רומניה, ועוד רבות. גם ספרד ופורטוגל הן חברות באיחוד האירופי, מאז שנת 1986. מעניין אולי להזכיר, כי הממלכה המאוחדת (אנגליה), שהייתה חברה באיחוד האירופי מאז 1973, פרשה ממנו לאחרונה בתהליך שמכונה ה"ברקזיט".

 

בשנים האחרונות חל שינוי בגישה של ממשלת פורטוגל להנפקת אזרחות ודרכון פורטוגלי, בעיקר עבור ישראלים שהם צאצאים של יהודים פורטוגלים שהיו אזרחי המדינה בתקופת גירוש ספרד ופורטוגל.

 

דרכון פורטוגלי
בשנים האחרונות חל שינוי בגישת פורטוגל להנפקת דרכון פורטוגלי, או אזרחות פורטוגלית, בעיקר עבור ישראלים שהם צאצאים של יהודים פורטוגלים שגורשו מהמדינה בתקופת גירוש יהודי ספרד ופורטוגל. זו הזדמנות להנפיק אזרחות ודרכון פורטוגלי בהליך מזורז ופשוט, וליהנות מאזרחות אירופאית לכל דבר ועניין

 

היתרונות של אזרחות פורטוגלית (או דרכון פורטוגלי), הם רבים. פורטוגל היא מדינה אירופאית יפהפייה ומתפתחת, בעלת אפשרויות מבטיחות ללימודים, מגורים, ועסקים. אבל מעבר ליתרונות הרבים שבהוצאת אזרחות פורטוגלית, חשוב לזכור כי היתרונות של בעלות על אזרחות ודרכון מטעם אחת ממדינות האיחוד האירופי הם רבים – בעלי אזרחות ודרכון פורטוגלי רשאים להיכנס לכל מדינות האיחוד ללא ויזה, כמו גם לגור בהן וללמוד בהן. במדינות רבות באיחוד האירופי לימודים אקדמיים ניתנים לאזרחי האיחוד האירופי במחירים מופחתים או בחינם. בעלי אזרחות ודרכון מטעם כל אחת ממדינות האיחוד האירופי רשאים להיכנס לארצות הברית ללא הוצאת ויזה, ומאפשר כניסה למדינות שהכניסה אליהן לבעלי דרכון ישראלי בלבד אינה מותרת. כאמור, כאזרחים של פורטוגל, ניתן להתגורר, לעבוד באופן קבוע או לנהל עסקים עצמאיים, לרכוש ולסחור בנדל"ן או לטייל ללא הגבלה – בפורטוגל ובכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, כמו גם בשאר העולם כבעלי אזרחות אירופאית.

 

איך מנפיקים אזרחות פורטוגלית?

ניראה כי הדרך להנפקת אזרחות פורטוגלית היא קצרה וקלה היום יותר מאי פעם. בזכות התיקון החדש לחוק (מאז ינואר 2015), המאפשר לצאצאי אנוסי ומגורשי ספרד ופורטוגל להנפיק אזרחות פורטוגלית בהליך מקוצר, ישראלים ויהודים רבים בארץ ובעולם, הם זכאים לדרכון פורטוגלי או לקבלת אזרחות מטעם המדינה. האזרחות הפורטוגלית מאפשרת החזקתה לצד כל אזרחות נוספת שיש לכם, ללא הגבלה.

 

זכאים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית מי שיכול להוכיח שהוא צאצא למשפחה ממגורשי ספרד ופורטוגל. מכיוון שהוכחת עניין כזה היא לא פעם בעייתית, די להוכיח קשר קלוש לאזור, כמו שם משפחה מזרחי או מוצא מאחת ממדינות האזור, ביניהן תורכיה, יוון, מרוקו, לבנון, אלג'יר, מצרים, לוב, ולעיתים אפילו מקהילות ספרדיות במדינות מזרח אירופה.

 

בניגוד לתהליך ההנפקה של אזרחות ודרכון ספרדי (גם ספרד מאפשרת כעת הנפקת אזרחות ודרכון למגורשיה, אם כי במרבית המקרים מי שהוא צאצא למשפחה ממגורשי ספרד, יוכל לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי מפני שהרוב המכריע של יהודי ספרד גורשו בתחילה לפורטוגל ורק חמש שנים לאחר גירוש ספרד – גורשו כל היהודים גם מפורטוגל) פורטוגל אינה דורשת נוכחות פיזית של מבקש האזרחות בעת הנפקתה – כל מבקש אזרחות ודרכון פורטוגלי יכול לעבור את הליך ההנפקה של האזרחות והדרכון מבלי לנסוע לפורטוגל. המדינה אף אינה מבקשת הוכחת שליטה בשפה הפורטוגזית כך שהדרישות לקבלת הדרכון מבוססות בעיקר על השורשים המשפחתיים.

 

התהליך להנפקת אזרחות פורטוגלית מתחיל בקבלת אישור עקרוני מטעם הקהילה היהודית בפורטוגל, שתבחן את הקשר הנטען בין מבקש האזרחות ליהדות פורטוגל. לאח קבלת אותו אישור עקרוני, מוגשים המסמכים לרשות האוכלוסין בפורטוגל, לקבלת מספר זהות פורטוגלי. לאחר קבלת תעודת זהות פורטוגלית – ניתן להנפיק דרכון פורטוגלי בשגרירות פורטוגל בישראל.

 

הנפקת אזרחות פורטוגלית – בקשו ליווי מקצועי, לתהליך פשוט ונוח

בעלי מקצוע רבים, עורכי דין ומומחים בהנפקת אזרחות פורטוגלית, מציעים ליווי מקצועי בתהליך ההנפקה של אזרחות פורטוגלית, כולל ניהול תהליך איסוף המסמכים הנדרשים והגשת הבקשות לרשויות השונות בפורטוגל. חלק מנותני השירות מציעים בדיקה ראשונית מהימנה לזכאותכם לאזרחות פורטוגלית, וחלק מציעים התקדמות בתשלומים בהתאם להתקדמות בקבלת האזרחות. הבחירה בליווי מקצועי בתהליך בחינת הזכאות והגשת הבקשות לאזרחות פורטוגלית מקצרת, מקלה, ומגדילה את סיכויי ההצלחה של ההליך שלכם, וכל זאת, בעלויות לא גבוהות. מומלץ לבחור בליווי מקצועי בתהליך, שיסייע באיסוף המסמכים המתאימים ובהוכחת הקשר שלכם ליהדות פורטוגל של לפני גירוש יהודי המדינה, ויבטיח קבלת דרכון פורטוגלי, על כל ההטבות, האפשרויות והדלתות שייפתחו בפניכם כאזרחי מדינת האיחוד האירופי.

 

זכאות להנפקת אזרחות פורטוגלית תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 43,223 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות. ניתן להריץ בדיקת זכאות להנפקת אזרחות פורטוגלית על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

זכאות לדרכון פורטוגלי
עינת מילר
האם אתה זכאי לאזרחות פורטוגלית?
בחר את קבוצת גילך לבדיקה