עישנתי קופסה ביום במשך 17 שנים – והפסקתי לעשן בתוך 6 שעות

עודכן 6 יולי, 2022

גם אני ניסיתי להפסיק עשרות פעמים בשנים האחרונות, ותמיד נכשלתי. עד שהבנתי שאני לא הבעיה, אין לי אופי חלש, זו התמכרות אמיתית שפוגעת גם בכוח הרצון של האדם החזק ביותר. 

התחלתי לעשן במהלך השירות הצבאי שלי

התחלתי לעשן במהלך השירות הצבאי שלי, ובמשך שנים הסברתי לעצמי למה אני לא באמת רוצה להיגמל. הסיגריה הרגיעה אותי בצבא, בתואר הראשון ובכל מקום עבודה שבו עבדתי. זו הייתה ההפסקה שחיכיתי לה במהלך היום, והייתי בטוחה שברגע שאגמל – אעלה במשקל. ניסיתי להפסיק לעשן כל כך הרבה פעמים, אני כבר לא יכולה לספור. לפעמים עליתי במשקל, לפעמים הייתי עצבנית ולפעמים שאלתי את עצמי למה אני מפסיקה בכלל אם זה מרגיע אותי. מה אני אמורה לעשות ברגעים המתים שמשעמם לי? לבהות בקיר?

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 58,956 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

כוח רצון? מסתבר שיש לי

בכל פעם שהצהרתי שאני מפסיקה לעשן ציפיתי לתשואות מהמשפחה ובעיקר מהחברים למשרד. לא קיבלתי שום תשואות מאף אחד, רק את ההערות הרגילות והמציקות בסגנון: "הפסקת לעשן עוד הפעם? כמה תחזיקי הפעם?", "עד המשבר הבא אה?" ו-"אם תחזיקי חודש אני קונה לך מתנה". זה מרתיח שהסביבה הקרובה שלך מציגה כל כך הרבה חוסר אמונה שאתה מנסה לעשות את הדבר הכי קשה שבן אדם יכול לעשות – להתמודד עם התמכרות. תמיד התגעגעתי לסיגריה. תמיד הרגשתי שאני זקוקה לה כדי להירגע אחרי ויכוח עם הבוס, וכשיצאתי עם חברות הרגשתי שחסר לי משהו ביד, לצד היין.

היום, אחרי שנתיים בהן לא נגעתי בסיגריה ולא התגעגעתי אליה, אני יכולה להגיד בגאווה שאני גמולה והכל בזכות הסדנה לגמילה מעישון של אלן קאר.

לא חסר לי הניקוטין, לא חסר לי הריח ובטח שלא חסרה לי התלות.

6 שעות – וזה נגמר

אני חייבת להגיד שהדבר שהכי הפתיע אותי כשהגעתי לסדנה, היה שהמנחה ממש התעקש איתנו שנמשיך לעשן לאורך הסדנה. אחד הדברים שהכי זכורים לי, הם ההפסקות סיגריה בסדנה ואיך כולנו – מעשנים כבדים – מחליפים תיאוריות אם עובדים עלינו בעיניים. אז הגעתי לסדנה חמושה בחפיסת הסיגריות והמצית האהובה עליי, אני הרי לא מתכוונת להפסיק לעשן עד לרגע שבו אני חייבת.

וכך התנהלה הסדנה, שש שעות שבתחילתן עוד עישנתי, אבל מתישהו – ואני לא לגמרי בטוחה מתי בדיוק זה קרה – פשוט לא רציתי עוד סיגריה, גם לא ליד הקפה. אף אחד לא היפנט אותי, לא הייתה שום מניפולציה מחשבתית, ואף אחד לא הבטיח לי מיליון דולר כדי להיגמל (סביר להניח שזה ממילא לא היה מפתה אותי). זה פשוט קרה, וגם היום אני עדיין לא מרגישה את החסך הזה. לא חסר לי הניקוטין, לא חסר לי הריח ובטח שלא חסרה לי התלות.

התאמה לטיפול בגמילה מעישון בסדנת בזק של 6 שעות תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 58,956 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לסדנת בזק לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

***נכון ליום זה, בהתאם לתנאי המשבר קיימות 2 אופציות:

1. אפשר להצטרף לסדנת לייב אונליין מהבית או לסדנה דיגיטלית אינטראקטיבית, שהופכת את הגמילה למשימה פשוטה אפילו יותר. במקום לצאת מהבית אפשר ליהנות מהסדנה ומהכלים החשובים גם מהספה בסלון, ובמחירים משתלמים.

2. סדנא פרונטלית במתכונת מצומצמת באישור משרד הבריאות תוך שמירה על הגיינה.

התאמה לגמילה מעישון
עינת מילר
בדוק התאמה לטיפול בגמילה מעישון
בחר את קבוצת גילך: