המצב העולמי גרם למעשנים להבין: להפסיק לעשן או לסכן את החיים

עודכן 5 יולי, 2022

אתם כבר שמעתם על המצב העולמי, דבר אחד ברור בנוגע לכך – מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר משאר האוכלוסיה. לכן, זה בדיוק הזמן להפסיק לעשן. השיטה הייחודית של אלן קאר מוכיחה שעל כל החסמים האלה אפשר להתגבר בקלות, וזה לוקח 6 שעות בדיוק, ואפשר לעשות את זה מבלי לצאת מהבית. 

איך אפשר להפסיק לעשן באמת

המטרה: להשתחרר משליטת הסיגריות, במיוחד עכשיו

מעשנים רבים מאמינים כי ברוב המקרים הסיגריה היא הרגל שקשה מאוד להיגמל ממנו. למרות הריח וההשפעות הבריאותיות שלה, הסיגריה היא זו ששולטת וגם מי שניסה להשתחרר מהשליטה זו מצא את עצמו שוב עם סיגריה ביד לצד הקפה או הבירה. למרות שכל מעשן יודע שעדיף לו להיות לא-מעשן אם יצליח בכך, לרוב הוא מרגיש שיש לסיגריה יתרונות, שחסרונם ימשוך אותו בחזרה אליה במהירות, כמו האמונה שסיגריה מפיגה שעמום ולחץ, תורמת לריכוז והנאה ומהווה משענת ברגעי משבר.

אבל במיוחד עכשיו, בתקופה שמסתובב וירוס שמאיים במיוחד על אוכלוסיית המעשנים מאחר והוא פוגע בריאות, החלשות גם כך של המעשנים – נעלמים כל החסמים שעמדו בפני המעשנים בעבר ומנעו מהם להגמל בהצלחה.

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 68,838 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

אין שום תירוץ לא להפסיק – אפשר להגמל עכשיו גם מהבית

מעשנים שרוצים להיגמל מעישון חוששים שלא יצליחו לעשות את זה לבד, אבל גם חוששים מהשקעת זמן בסדנאות ארוכות במיוחד. זהו בדיוק היתרון של שיטת אלן קאר, הכוללת סדנה אחת בלבד של כ-6 שעות. בסדנה הזו משתתפים אנשים שהסבירו לעצמם במשך שנים למה הם לא מפסיקים לעשן, עד שנגמלו באמת. ועכשיו במיוחד בשל המצב, אפשר להגמל גם בלי לצאת מהבית.

 

שיעורי ההצלחה של השיטה בהחלט אומרים הכול. יותר מ-30 מיליון מעשנים כבר נעזרו בשיטה ונגמלו מהסיגריות, ובדיעבד גם הם לא מאמינים עד כמה זה פשוט. כך, בלי טיפולים ארוכים ומייגעים ולמרות כל הסיבות הכי טובות להמשיך לעשן, גם המכורים הכבדים משלימים את הסדנה כשאין להם את הרצון להצית סיגריה. הם לא עולים במשקל, הם לא מתגעגעים לסיגריה של הבוקר ויש להם כלים הרבה יותר יעילים להתמודדות עם רגעי המשבר. עם הצלחה כזו קשה מאוד להתווכח.

 

להפסיק לעשן למרות ההרגל

 

איך אפשר להגמל מהבית בתוך 6 שעות

בשל המצב החדש שהעולם נמצא בו, אלן קאר החליטו להיות פורצי דרך ולעזור למעשנים להגמל מהבית. מאחר וכל הציבור נמצא בבידוד ואין באפשרותם להגיע לסדנאות, ישנן כמה פתרונות שיאפשרו למעשנים להגמל מהבית:

  1.  סדנה דיגיטלית – סדנה שמועברת כמו קורס דיגיטלי. המעשן בוחר מתי הוא רוצה לעבור אותה. זהו פתרון מצוין למי שלא רוצה לשאלות שאלות בזמן אמת ורוצה לעבור את הסדנה בזמנו.
  2. סדנה אונליין – בעזרת שימוש בפלפורמה דיגיטלית יש לנו אפשרות להעביר סדנה עם אותו המנחה, בזמן אמת עם אפשרות לשאול שאלות ולהראות את עצמך אונליין. זוהי האפשרות הכי טובה ומתאימה בדיוק לזמן הנוכחי. המעשן מקבל קישור, תמיכה טכנית ומתחבר בשעה וביום שהוא בוחר בכדי לעשות את הסדנה המלאה של 6 השעות.
  3. סדנה פרטית – למעשנים שיש להם את היכולת להגיע ומאמינים שהם צריכים את המפגש ואת האדם מולם, אחד על אחד. זוהי סדנה שמתקיימת באחת הכיתות עם מנחה. בכיתה, נשמרת רמת ניקיון גבוהה מאוד תוך רגישות מלאה למצב. לאור המצב הנוכחי, מוצעות הנחות משמעותיות לסוג השנה הזה. הסדנה הוזלה משמעותית על מנת להנגישה לציבור הרחב.

 

להפסיק לעשן ליד היין

 

 

התאמה לטיפול בגמילה מעישון תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 68,838 ישראלים כבר ביצעו בדיקה להתאמה לטיפול בגמילה מעישון, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת התאמה לגמילה מעישון על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

התאמה לגמילה מעישון
עינת מילר
בדוק התאמה לטיפול בגמילה מעישון
בחר את קבוצת גילך: