אלפי ישראלים נפלו קורבן: פיצויים של מסורבי ביטוח סיעודי יכולים להגיע לאף מאות אלפי שקלים

עינת מילר
עודכן 25 מאי, 2022

אלפי ישראלים שקיבלו סירוב מהביטוח הסיעודי זכאים לפיצויים שיכולים להגיע אף למאות אלפי ש"ח מחברות הביטוח. כשחברת הביטוח מנסה להתנער מאחריות ומערימה קשיים אדירים, יש בכל זאת דרך לנצח, וגם אתם יכולים לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. במיוחד בתקופה הנוכחית, יכולה להיות לכך משמעות כלכלית עצומה.

 

בזמן שאנשים רבים מתחזקים פוליסת ביטוח סיעודי ומשלמים עליה במשך שנים, נדמה שחברות הביטוח דווקא לא ממהרות לספק עזרה בשעת הצורך. ברגע האמת הן שולפות את כל התירוצים וההסברים האפשריים, מנסות להתחמק מתשלום ומעכבות פיצוי של מאות אלפי שקלים למי שזקוק לכסף הזה יותר מכל. הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר – בסופו של דבר התייעצות על מומחה  יכולה להיות שווה לסכומים של עד כמאות אלפי ש"ח בפיצויים. 

 

זכאות לקבלת תגמולים, גם למי שתביעתו נדחתה ע"י חברת הביטוח, תלויה במספר גורמים, כמו קבוצת גילך. מעל 37,163 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות אונליין לפיצויים, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להתחיל בבדיקת זכאות לפיצויים על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

"קודם לקחו ממנה את הכסף – ובסוף ניסו להתנער ממנה" – נקרע הלב

"אמא שלי רכשה את פוליסת הביטוח שלה לפני יותר מעשר שנים. היא עדיין עבדה ובאופן כללי אני מדבר על אישה בריאה." במילים אלה מתאר עומר את אימו, שחוותה על בשרה את שיטת המצליח של חברת הביטוח. "כשהיא הצטרפה לחברת הביטוח לא הייתה לה שום בעיה, כולנו חשבנו שהיא תעבוד לנצח כי היא תמיד הייתה וונדר וומן כזאת. מי חשב שאחרי כמה שנים הכול יתהפך?"

 

אלא שהמציאות השתנתה לחלוטין, ובן רגע הפכו עומרי ואחותו למטפלים סיעודיים. הם חלקו ביניהם את המטלות המרכזיות, מביצוע הקניות ועד למקלחות. "גם את אימא שלי זה הביך, היא הרי הייתה רגילה לטפל בנו כל החיים ולא דמיינה בכלל שיבוא יום שאנחנו נהיה אלה שנשים לה חיתול. הסברנו את כל זה לחברת הביטוח, והיינו בטוחים שגם האחות שנשלחה לבדוק את רמת התפקוד של אימא מבינה את המצב. מסתבר שזה לא באמת משנה, כי מהר מאוד הגיעה התשובה של חברת הביטוח. הם טענו שיש היסטוריה רפואית שלמה שהם לא הכירו, ולכן הם מסרבים לתת לה את הכסף שמגיע לה. היינו בהלם כשקיבלנו את התשובה הזו. הם הרי לא בדקו אותה לעומק כשהיא הצטרפה, וברור שבגילה יש לה רקע רפואי, אבל קודם לקחו ממנה את הכסף – ובסוף ניסו להתנער ממנה."

 

אלא שעומר לא ויתר. הוא פנה למומחה, ערער על ההחלטה ואחרי מאבק בחברת הביטוח – אימו קיבלה את הכסף שהגיע לה.

 

כשהאינטרס של חברת הביטוח מנצח והן מצליחות להתחמק

למשפחתו של עומר, כמו לישראלים רבים אחרים, ברורה היטב הסיבה למציאות שבה חברות הביטוח מתנערות מאחריות ומנסות לחמוק מתשלום. הן נהנות לקבל תשלומים חודשיים מהלקוחות, אבל אם אפשר להשאיר את הכסף "בבית" ולהימנע מתשלומי קצבה למבוטחים, המתמטיקה פשוטה במיוחד. היא נעשית פשוטה יותר כשמכניסים למשוואה עוד משתנה אחד חשוב: חוסר ההבנה והניסיון של המבוטחים, בוודאי המבוגרים שבהם.

 

מי שלא מנוסה בעבודה מול חברות הביטוח עשוי לקבל את ההחלטה כפי שהיא, ורבים מוצאים את עצמם בפני מערכת חזקה שיודעת לאתר כל פרצה שתחסוך לה עשרות ואף מאות אלפי שקלים. הן טוענות להסתרת מידע (בדיוק כפי שקרה לאימו של עומר), הן עורכות בדיקות יסודיות ופולשניות, ובאופן כללי הן מכריזות על מלחמת התשה שבה יש להן הרבה יותר כוח סבל מאשר למבוטחים. אם בשלב הזה המבוטח עדיין במשחק, החברה שולפת את נשק יום הדין: בירוקרטיה.

 

איך מתמודדים עם ההוצאות הגבוהות?

חשוב להבין לעומק מה היא ההגדרה לאדם סיעודי, וישנם מספר פרמטרים מרכזיים הנבדקים לצורך כך. למשל, אדם המתקשה לשלוט בצרכיו או לבצע פעולות בסיסיות (להתלבש או להתפשט) עשוי להיחשב סיעודי. בנוסף, רופאים מומחים מגדירים חולי אלצהיימר כסיעודיים. ההגדרה הזו היא שמאפשרת לאדם לקבל את הסיוע לו הוא ראוי, ובפרט את קצבת הגמלה ואת הסיוע במימון ההוצאות הגבוהות, בין אם אלה הוצאות על סיוע פרטי הניתן לו בבית ובין אם מדובר בעלויות האשפוז במוסד מתאים. מי שמשלם סכומי עתק לחברת הביטוח לאורך השנים, בוודאי מצפה לקבל את מה שמגיע לו אם וכאשר הוא נזקק לתשלום.

 

עם זאת, כפי שראינו, חברות הביטוח יודעות להערים קשיים על המבוטחים ועל בני המשפחה. כשהן מפעילות לחץ גם החזקים והבריאים במשפחה נשברים, וכך נעשות טעויות שעולות למבוטחים סכומי כסף לא מבוטלים. סיוע מקצועי יכול לשנות לחלוטין את התמונה, ולהגדיל את הסיכוי לפיצוי משמעותי.

 

זכאות לקבלת תגמולים, גם למי שתביעתו נדחתה ע"י חברת הביטוח, תלויה במספר גורמים, כמו קבוצת גילך. מעל 37,163 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות אונליין לפיצויים, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להתחיל בבדיקת זכאות לפיצויים על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

בדיקת זכאות לקבלת פיצויים
עינת מילר
בדוק זכאות לקבלת פיצויים
בחר את קבוצת גילך: