מועדון ההשקעות היוקרתי שמייצר תשואה גבוהה גם עם שוק סוער

עודכן 15 אוגוסט, 2022

בעידן של חוסר וודאות, אפיק ההשקעות הטוב, היציב והרווחי ביותר הוא תוצאה של חשיבה מחוץ לקופסא. כך אלפי ישראלים שומרים על רלוונטיות קופות הגמל, קרנות ההשתלמות והכסף הנזיל ומרוויחים שוב תשואות גבוהות.

בתקופה בה אנו עדים לירידות משמעותיות בשוק ההון, לריביות עולות ולהשקעות המייצרות הפסדים או במקרה הטוב רווחים מינוריים, ישנו אפיק השקעה ייחודי המניב למשקיעים מביני עניין רווחים נאים וביטחון בהשקעתם. הכירו את מסלול ההשקעות האלטרנטיבי – אפיק ההשקעה הבטוח ביותר בתקופת שוק הדובי (Bear Market) וחוסר היציבות של ימינו.

רוצה להפסיד לצבור הפסדים ולהתחיל לצבור שוב תשואה גבוהה יותר?

התאמה לשיפור קופות גמל, קרנות השתלמות וכסף נזיל דרך השקעות אלטרנטיביות, כמו קבוצת גילך. מעל 9,564 ישראלים כבר ביצעו התאמה למועדון השקעות היוקרתי, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להתחיל בדיקה להתאמה להגדלת רכיב לא סחיר בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות או בכסף הנזיל על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

זהו, תם עידן. במשך שנים, כבר מתחילת שנות האלפיים, נהנו משקיעים ממגמת העלייה בבורסות לניירות ערך, מבועת הדוט-קום ולאחר מכן מהריביות הנמוכות שניפחו את השוק בהלוואות. זאת, עד למשבר של 2008, אך לאחריו נשארו הריביות נמוכות, מתוך מטרה לסייע בהתאוששות והנעת המשק על ידי הון זול. בואה של הקורונה אף המשיך את המגמה של הריבית האפסית, את הזרמת הכסף לשוק ואת העליות בשוק ההון.

כך, התרגלו המשקיעים להשקיע את כספם במסלולי ההשקעות המסורתיים בשוק ההון ויכלו לנוח על זרי הדפנה, בזמן שהשקעותיהם מניבות תשואה נאה בשוק הנמצא במגמת עלייה.

בתחילתה של השנה, התעורר השוק למציאות חדשה, בה האינפלציה מתחילה להרים את ראשה ולהדליק נורות אדומות. לצורך מיתון האינפלציה, נקטו הבנקים בצעד המתבקש של העלאת הריביות, אשר השפיע באופן ישיר ושלילי על רווחי החברות ותנאי המימון שניתנו על ידי הבנקים. כפועל יוצא, השווקים החלו להגיב במגמת ירידה, בפגיעה ברווחיהם של המשקיעים, בבריחתם וביצירת לחץ רב.

מי שלא נפגעו מהמצב החדש הם כרישי השקעות, משקיעים מתוחכמים ואף גופים מוסדיים הפועלים כבר שנים רבות להקטנת הסיכון בתיקי ההשקעות שלהם ובמזעור השפעת תנודות קיצוניות בשוק ההון עליהם. פעילות זו כוללת מעבר מההשקעות המקובלות אל אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים. את אפיקים אלו מגלים המשקיעים שנכוו בחודשים האחרונים רק כעת וכבר מסתערים עליהם במטרה לעצור את ההפסדים, להקטין את הסיכון והתנודתיות בתיקי ההשקעות ולהתחיל להניב תשואה תוך תלות מינימלית בשוק ההון.

 

מהו מסלול השקעות אלטרנטיביות?

מסלול השקעות אלטרנטיביות מהווה תחליף להשקעות המסורתיות והמקובלות, הכוללות השקעה במניות, פיקדונות, אג"חים ומזומן. בחירה במסלול השקעה מעין זה, יוצרת תמהיל השקעות מגוון הממזער את החשיפה לשוק ההון ומעניק למשקיע ביטחון יחסי בהשקעתו, בתקופה של תנודות חריגות בשוק ההון וחוסר וודאות.

בין אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים ניתן למצוא קרנות השקעות, הון סיכון, נדל"ן (ההופך לאחת ההשקעות הפופולאריות ביותר הודות לביקושים ההולכים וגדלים לדירות ולנכסי נדל"ן), סחורות ויתר מוצרי חוב שברובם אינם סחירים.

חובות לא סחירים הנמנים על מסלולי ההשקעות האלטרנטיביות ומהווים הזדמנות השקעה כדאית, במיוחד בתקופה זו, הינם הלוואות הניתנות על ידי גופים פיננסיים לחברות שונות, במגוון תחומי פעילות במשק ולמטרות עסקיות. ההלוואות ניתנות לאחר בדיקה מקיפה של החברות הלוות ובכפוף למתן ערובות והעמדת בטוחות.

להשקעות האלטרנטיביות מגוון יתרונות, אשר מושכים כיום משקיעים רבים, המשנים את גישתם ואת תמהיל השקעותיהם: גיוון ופיזור סיכונים, מוצרי השקעה בעלי תנודתיות נמוכה, תשואה גבוהה יותר מזו של שוק ההון (לאורך שלושת העשורים האחרונים) והשקעה באחד הענפים הנמצאים בצמיחה מתמשכת – נדל"ן. כמו כן, אחד היתרונות הבולטים והעיקריים הינו מעורבותו של הגוף המנהל באותם מסלולי השקעה, בעצם השקעתו שלו בהם, היוצרת אינטרס משותף עם המשקיעים.

 

הבנת מגמות השוק והיערכות לעתיד

אם בוחנים את שני העשורים האחרונים, הרי ברור לכל כי מגמת הורדת הריבית הגיעה לסופה ועמה גם החגיגות בבורסה לניירות ערך.

העלאות הריבית המוכרזות כיום והצפויות להימשך במידה והאינפלציה לא תיעצר, מחייבות היערכות של המשקיעים לקראת תקופת ירידות בשווקים, שכבר החלה. השקעות אלטרנטיביות, על אף שדורשות הון עצמי גבוה ולרוב אינן סחירות ואינן נזילות ומחייבות את "סגירת" סכום ההשקעה למספר שנים, מהוות חלופה כדאית, כלכלית ובטוחה בזמנים אלו.

כך, צוברות ההשקעות האלטרנטיביות תאוצה בקרב מי שמשקיעים בהן כבר שנים רבות ובעיקר בקרב מי שהחלו לספוג הפסדים בתקופה האחרונה וקיבלו החלטה לשנות את תמהיל השקעותיהם המסורתיות ולהחליפו בהשקעות בעלות פוטנציאל תשואה גבוה יותר, בעיקר בתקופה מורכבת זו.

 

רוצה להפסיד לצבור הפסדים ולהתחיל לצבור שוב תשואה גבוהה יותר?

התאמה לשיפור קופות גמל, קרנות השתלמות וכסף נזיל דרך השקעות אלטרנטיביות, כמו קבוצת גילך. מעל 9,564 ישראלים כבר ביצעו התאמה למועדון השקעות היוקרתי, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להתחיל בדיקה להתאמה להגדלת רכיב לא סחיר בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות או בכסף הנזיל על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

התאמה להשקעה
עינת מילר
בדוק התאמה להשקעות אלטרנטיביות
בחר את קבוצת גילך לבצע בדיקה