הודעה דרמטית: חברות הביטוח הודיעו על הפסקת שיווק ביטוחי בריאות פרטיים החל מה- 1 באוקטובר!

עודכן 25 יוני, 2024

אלפי ישראלים נדהמו מההודעה של חברות הביטוח שהחל מתאריך 1/10/23 לא יוכלו לרכוש או לשנות את הכיסויים בביטוח בריאות הפרטי שלהם, כתוצאה של רפורמת משרד האוצר. 

[לחצו כאן לבדיקת התיק הביטוחי והוזלתו בעשרות אחוזים]

המשמעות של הרפורמה: אלפי ישראלים ישארו ללא כיסוי, וכשתחודש האפשרות לרכוש ביטוחי בריאות, הפוליסות יהיו נחותות לעומת הפוליסות הקיימות היום ועלויות הביטוח יקפצו בעשרות אחוזים.

 הנושא רגיש בזמן וככל הנראה בעלי ביטוח פרטי שלא יבצעו בדיקה בזמן מול סוכן מוסמך ישלמו על כך ביוקר.

בדיקת הכיסויים והוזלת ביטוח הבריאות בעשרות אחוזים תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 36,943 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות להוזלת ביטוח הבריאות, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת הכיסויים והוזלת ביטוח הבריאות באלפי ש”ח כל שנה על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

אחרי שלושה חודשים של דחייה, בחודש אוקטובר 2023 נכנסת רפורמה שתחייב אתכם להגדיל משמעותית את ההוצאה שלכם על ביטוח הבריאות. יש להקדים את הנושא ולבדוק כבר עכשיו כיצד ניתן לחסוך את העלויות, לשמר מחיר חדש ונמוך יותר ולשפר כיסויים. הצפי הוא שהפוליסות החדשות יהיו פחות טובות בפרק בניתוחים ולא יהיה ניתן יותר לבחור מנתח פרטי. בנוסף, נראה כי רפורמה שנועדה לשמור על הלקוחות ולמנוע כפל ביטוחים וכיסויים חלקיים, תגרום למעשה לקפיצה משמעותית של עשרות אחוזים במחירי הביטוח.

 

הרפורמה בביטוחי הבריאות הובילה לאפשרות לחסכון משמעותי לך ולבני ביתך בביטוח הבריאות הפרטי. עד היום ניתן היה רק לרכוש ביטוחים מאד רחבים במחיר כולל וגבוה. אך לא עוד, הרפורמה בביטוחי הבריאות שינתה אותם ללא הכר וניתן כיום לרכוש כיסויים באופן פרטני. מה שאומר בעצם שיש פוטנציאל לחיסכון ממוצע של עשרות אחוזים בעלות החודשית לביטוח הבריאות שלך.

מעבר לביטוחי הבריאות החשובים, יש צורך גם בבדיקה לגבי שאר הביטוחים הפרטיים ובתוכם ביטוחי חיים, סיעוד תאונות ומחלות. הרפורמה אומנם לא נגעה אליהם באופן ישיר אך הם הושפעו ממנה בעקיפין. 

 

הרפורמה בביטוחי הבריאות – מה השינויים הגדולים

השוואת מחירים פשוטה – עד היום היה מאוד קשה להשוות בין הביטוחים של החברות השונות ולכן גם היה קשה לקבל מחיר תחרותי עבורם. כיום, בעקבות הרפורמה כל הביטוחים זהים במהותם וכעת נשאר רק להשוות מחירים בין החברות ולקבל המחיר הטוב ביותר. הביטוחים מתחייבים להעניק טיפול בכל מצב בו תזדקק לשימוש בביטוח על פני תקופה ארוכה ביותר. 

 

עדכון הביטוחים מדי שנתיים – לפני הרפורמה המחיר עבור פוליסת הביטוח היה קבוע בלי קשר לעדכונים הטכנולוגיים ולכיסויים הרלוונטיים בו. כיום הביטוחים יעודכנו כל שנתיים מחדש – גם במחיר וגם בעומק ורוחב הכיסוי כך שכיסויים לא רלוונטיים ייפלטו מהביטוח.

 

תחרות רבותי תחרות – כעת לחברות הביטוח יש אינטרס לתת מחיר תחרותי שכן הביטוחים הם זהים לכולם. מצב בריא זה של תחרות יביא המחירים לאופטימום מצד אחד אך גם צפוי להעלות את רמת השרות ללקוח שכן זו תהיה האפשרות היחידה להציב יתרון אל מול המבטוחים. התחרות מטיבה עם כולנו.

 

אז מה עושים? בודקים כמה אפשר לחסוך עם ביטוח הבריאות החדש

משרד האוצר עמל קשות ועמד בפרץ אל מול חברות הביטוח כדי לייצר עבורינו מוצר תחרותי וזול. עכשיו עלינו לנצל את העובדה שבעמל רב המדינה הצליחה להוריד מחירים עבורינו כך שנוכל לעבור מיד לביטוח בריאות פרטי וזול!

 

בדיקת הכיסויים והוזלת ביטוח הבריאות בעשרות אחוזים תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 36,943 ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות להוזלת ביטוח הבריאות, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת הכיסויים והוזלת ביטוח הבריאות באלפי ש”ח כל שנה על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

הוזלה בביטוח הבריאות
עינת מילר
האם אתה זכאי להוזלה בביטוח הבריאות?
בחר את קבוצת גילך לבצע בדיקה