צו 8 לחיסכון הפנסיוני שלכם: זה בדיוק הזמן לדאוג לחסכונות שלכם כדי לא להפסיד כסף

עודכן 25 יוני, 2024

במצב הנוכחי כל אחד מאיתנו צריך לדעת היכן החיסכון הפנסיוני שלו מנוהל ומה הכיסויים הביטוחים הכלולים בו. חוסר מעש כלכלי בזמן חירום יכול לגרום להפסדים עצומים.

[לחצו כאן לבדיקה מיידית שתחסוך לכם אלפי שקלים]

כל אחד מאיתנו מבוטח בביטוח פנסיוני, יש לנו קרן פנסיה או אולי ביטוח מנהלים. לחלקנו יש גם קרן השתלמות ואולי חסכונות אחרים. אך עד כמה אנחנו יודעים מה כוללים הכיסויים הללו ואיפה החיסכון נמצא ויתרה מכך. האם בן הזוג שלנו יודע איפה החיסכון שלנו מנוהל או איזה כיסוים יש לנו?

בשגרה אנחנו לא נותנים על כך את הדעת, איפה הביטוח הפנסיוני שלנו מתנהל ומה הוא כולל אבל חס וחלילה בימים אלה חשוב להבין איזה חיסכון פנסיוני יש לנו ואיזה כיסויים ביטוחים הוא כולל.

את המוצרים הפנסיונים, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל ניתן למצוא במסלקה הפנסיונית. בעוד שלאדם חי ניתן להוציא מסלקה פנסיונית ולקבל את הנתונים תוך מספר שעות, לאדם שנפטר לא ניתן להוציא מסלקה פנסיונית ותהליך איתור המוצרים הפנסיונים יהיה מורכב הרבה יותר.

 

זכאות לייעוץ 100% חינם בנושא הגנה ושיפור של החיסכון הפנסיוני שלכם תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 13,394 ישראלים כבר ביצעו הבדיקה, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להריץ בדיקת זכאות להגנה ושיפור החיסכון הפנסיוני על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

בימים אלה יצאה המסלקה בתחינה, לאור מספר הנפגעים והנעדרים הגבוה היא תסייע לסוכני הביטוח להוציא מידע גם אודות אנשים שנהרגו או נחשבים כנעדרים.

אך למה צריך להגיע למצב כזה? כאשר הגישה למסלקה כל כך פשוטה וניתן לקבל את המידע ללא עלות למה לא לשמור את המידע במקום נגיש? 

בימים אלה חשוב שלכל אחד מבני הזוג יהיה מידע אודות החיסכון הפנסיוני של השני ויותר מכך. כתובת, מספר טלפון אליו הוא פונה בעת צרה.

קיבלתם צו 8, אתם עובדים באזורים רגישים, אני מפציר בך לבדוק את החיסכון הפנסיוני שלך. לראות מי המוטבים המוגדרים בכל אחת מהמקופות, מה הכיסויים הקיימים היום למקרה של מוות ובמידת הצורך לבצע את השינוים הנדרשים. הבדיקה הזאת היא ללא עלות ובסופה תוכלו להיות רגועים.

 

ֿאיזה כיסויים ביטוחיים קיימים בחיסכון הפנסיוני?

החיסכון הפנסיוני כולל כיסוי למקרה של מוות וכיסוי למקרה של אבדן כושר עבודה. חוסכים שמבוטחים בקרן הפנסיה מבוטחים באופן אוטומטי בביטוח למקרה של מוות. חס וחלילה במקרה של מוות תשולם קצבה לשאירים, השאירים הם בן או בת הזוג וילדים עד לגיל 21.

לצורך המחשה, חוסך עם שכר של 10,000 ש”ח נשוי עם שני ילדים, חס וחלילה במקרה של מוות, אשתו תקבל קצבה של 6,000 ש”ח לכל ימי חייה וילדיו יקבלו קצבה של 4,000 ש”ח עד לגיל 21.

חשוב לדעת כי קרן הפנסיה לא תקזז את התשלום מול תשלומים אחרים להם זכאית המשפחה מביטוח לאומי.

מלבד קצבת השאירים בקרן הפנסיה, לחוסכים רבים יש ביטוח חיים ו/או ביטוח משכנתא, במקרה של מוות ביטוחים אלו ישלמו סכום חד פעמי למוטבים. 

בביטוח חיים כפי שהוגדרו בתכנית ובביטוח משכנתא הכספים ישלמו לכיסוי המשכנתא על הבית.

למי שיש מוצרים פנסיונים כמו קופת גמל או קרן השתלמות, כספים אלו לא כוללים כיסוי ביטוחי ובמקרה של מוות הם ישולמו כסכום חד פעמי למוטבים ובמידה שלא הוגדרו מוטבים בתכניות הם ישולמו ליורשים.

גם במוצרים אלו חשוב לבחון מי הם המוטבים שמוגדרים בכל אחת מהקופות ולראות שחס וחלילה במקרה של מוות הכספים יועברו ליקרים לכם.

 

הכיסוי לאבדן כושר עבודה בקרן הפנסיה

מלבד כיסוי למקרה של מוות, החיסכון הפנסיוני כולל גם כיסוי לאבדן כושר עבודה. אך בניגוד לחוסך שנפגע בנסיבות רגילות וקצבת אבדן כושר עבודה שלו עשויה להגיע ל- 75% מהשכר. למי שנפגע במסגרת פעולה צבאית או אפילו סובל מפוסט טראומה תשלם קרן הפנסיה קצבה חודשית שיכולה להגיע עד 25% מהשכר המבוטח שלו בקרן הפנסיה בהנחה שאת יתרת התשלום הוא יקבל ממשרד הביטחון.

חוסכים שרוצים להגדיל את הפיצוי יכולים לרכוש כיסוי ביטוחי בשם מטריה ביטוחית, מטריה ביטוחית תבצע השלמה של הפיצוי שהיה משולם מקרן הפנסיה. 

 

הכיסוי לאבדן כושר עבודה בביטוח המנהלים

לצד קרן הפנסיה חוסכים רבים מבוטח בביטוחי מנהלים. אך במקרים רבים, לא תהיו זכאים לתשלום אבדן כושר עבודה במקרה של פגיעה באירוע מלחמתי. לצורך הדוגמה בפוליסות ביטוח מנהלים שהופקו לאחר שנת 2017 ככל שהאירוע נמשך מעבר 48 שעות והמבוטח זכאי לתשלום גבוה יותר ממשרד הביטחון מזה שהיה מקבל מהפוליסה הוא לא יקבל תשלום מהפוליסה.

במידה שהפיצוי שיקבל ממשרד הביטחון נמוך מהפיצוי שהיה מקבל מהפוליסה יקבל המבוטח השלמה מהפוליסה עד ל- 100% מהשכר ולא פחות מ- 30% מסכום הפיצוי שהיה צריך לקבל אלמלא הקיזוז.

 

בשורה התחתונה

החיסכון הפנסיוני כולל כיסויים ביטוחים שעשויים לשמור על יקירנו במקרה של אסון. בימים קשים אלו חשוב שיהיה מידע מעודכן אודות החיסכון הפנסיוני וכתובת אליה ניתן לפנות לקבלת המידע. לכן אני מפציר בך לבדוק את החיסכון הפנסיוני שלך. לראות מי המוטבים המוגדרים בכל אחת מהמקופות, מה הכיסויים הקיימים היום למקרה של מוות ובמידת הצורך לבצע את השינוים הנדרשים. הבדיקה הזאת היא ללא עלות ובסופה תוכלו להיות רגועים לפחות לגבי החיסכון הפנסיוני.

 

דמי ניהול בקרן הפנסיה

 

זכאות לייעוץ 100% חינם בנושא הגנה ושיפור של החיסכון הפנסיוני שלכם תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 17,342 ישראלים כבר ביצעו הבדיקה, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

 

ניתן להריץ בדיקת זכאות להגנה ושיפור החיסכון הפנסיוני על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

התאמה לייעוץ חינם
עינת מילר
האם אתם זכאים לייעוץ בחינם לטובת הגנה ושיפור של החיסכון הפנסיוני שלכם?
בחר את קבוצת גילך: