המדריך המלא להשקעות אלטרנטיביות: כך תעשו את זה נכון!

עודכן 1 מרץ, 2024

בשוק סוער השקעות אלטרנטיביות מהוות מענה מושלם בדיוק עבור משקיעים מאחר והן מאפשרות בחירה מתוך מגוון רחב של מוצרים להשקעה תוך שימת דגש על סיכון מבוזר בין אפיקי ההשקעות השונים. 

הטלטלות הגדולות שפקדו את שוק ההשקעות המסורתי (שוק ההון), הובילו משקיעים רבים לחפש אחר חלופה שתאפשר להם פוטנציאל תשואה נאה, אך לא פחות חשוב מכך, חשיפה מופחתת לתנודתיות השוק הקיים.

 

התאמה להשקעות אלטרנטיבות תלויה במספר גורמים, כמו קבוצת גילך. מעל 13,313 ישראלים כבר ביצעו התאמה למועדון השקעות אקסקלוסיבי. זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקה להתאמה להשקעות אלטרנטיבות על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

מהן השקעות אלטרנטיביות ולמי הן מתאימות?

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות אשר מהוות חלופה להשקעות המסורתיות בשוק ההון. בדומה לאפיקי השקעה מסורתיים, גם בתחום זה קיימים מאפיינים ייחודיים להשקעה שיתאימו למשקיעים מסוימים ויחד עם זאת, יהפכו את ההשקעה לפחות רלוונטית עבור אחרים.

 • סכום מינימלי להשקעה – נהוג להתייחס ל-500,000 שקלים כסכום ההתחלתי אשר מאפשר השקעה. עובדה זו עשויה להרתיע לא מעט משקיעים המעוניינים בהשקעה בסדר גודל מצומצם יותר.

 

 • משך ההשקעה – לא מדובר באפיק קצר מועד או בכספים שיישארו נזילים יחסית למשיכה עבור המשקיע. הבוחרים בהשקעה זו משקיעים לפרקי זמן בינוניים ארוכים המחייבים אורך רוח ותכנון.

 

השקעות אלטרנטיביות: כיצד מתבצעת ההשקעה? 

קיימות דרכים מגוונות שבאמצעותן ניתן להעביר כספים למטרת השקעות אלטרנטיביות:

 • העברת כספים מחשבון הבנק הפרטי או חשבון המסחר שברשותכם – אפשרות זו תקפה במידה והבנק בו נמצאים חסכונותיכם או השקעותיכם מאפשר השקעה שכזו בשיתוף בית ההשקעות או הגוף בו בחרתם.

 

 • קופות גמל – משקיעים הבוחרים בהעברת כספם בדרך זו ישקיעו לרוב לטווח הארוך למטרת חיסכון לגיל פרישה. בשל פרק הזמן הממושך בו מושקעים הכספים באפיקים הנבחרים, חלופה זו מציעה למשקיע פוטנציאל תשואה גבוה. תיקון מספר 190 מוסיף ומאפשר לנתח רחב יותר של משקיעים להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות מאחר והוא מאפשר השקעה באמצעות הון המוגדר נזיל ומאפשר משיכת כספים תוך תשלום נמוך של מס.

 

 • קרנות השתלמות – בשונה מקרן ההשתלמות הסטנדרטית, קרן השתלמות המוגדרת בניהול אישי מאפשרת למשקיע העברה של סכומי כסף גבוהים יותר בעוד תשלום המס באפיק זה יגבה רק בעת משיכת הכספים על ידי המשקיע.

 

[לבדיקת התאמה להשקעה אלטרנטיבית לחצו כאן

 

מהם היתרונות בהשקעה אלטרנטיבית?

החלופה להשקעה המסורתית צמחה בעקבות צורך קיים להשגת תשואה שלא תסכן את ההון המושקע כולו, בשל טלטלה כזו או אחרת ותאפשר ביזור השקעות וסיכונים. השקעה שכזו טומנת בחובה יתרונות רבים הקוסמים למשקיעים:

 • חלופות השקעה ייחודיות – בפני המשקיע הבוחר בהשקעה אלטרנטיבית עומדות אפשרויות השקעה שאינן זמינות באופן מסורתי למשקיע הפרטי.

 

 • תנודתיות נמוכה – השקעה אלטרנטיבית מושפעת במידה נמוכה ביותר מהתנודתיות הקיימת בשוק ההון. משברים וירידות חדות שעשויים "לחסל" תיקי השקעה בשוק המסורתי עשויים שלא להשפיע כלל או להשפיע השפעה מינימלית על צורת השקעה זו.

 

 • ביזור סיכונים – שילוב אפיקי השקעה מסורתיים עם אלה האלטרנטיביים מאפשר לקיים תמהיל השקעות יציב יותר שאינו נשען באופן בלעדי על שוק ההון.

 

 • פוטנציאל לתשואה גבוהה – פוטנציאל התשואה באפיק זה נחשב לגבוה, אחת הסיבות לכך מקורה בעובדה שמדובר בהשקעה לטווחים בינוניים וארוכים.

 

 • דיבידנדים – השקעה אלטרנטיבית מאפשרת באפיקים מסוימים קבלת דיבידנדים מלבד פוטנציאל התשואה. לדוגמה, משקיע הבוחר לנתב את השקעתו בחברות מסוג סטארט אפ.

 

 • השקעה בשוק הגלובלי – באפשרותו של המשקיע לפזר את השקעותיו במדינות מחוץ לישראל וליהנות בקלות מיתרונות ההשקעה בשוק הגלובלי. קרנות נדל"ן המשקיעות בפרויקטים בינלאומיים, השקעה בחברות ותשתיות בחו"ל.

 

לסיכום

השקעות אלטרנטיביות הן כוכב עולה בשוק ההשקעות המקומי והבינלאומי. תשואות מדהימות, אפשרות לביזור סיכונים ואפיקי השקעה מגוונים, תסמכו עלינו, אתם לא רוצים להישאר בחוץ! מעוניינים להשקיע? מצוין! אין כל צורך בלקיחת הלוואה גבוהה על מנת להתחיל ולהשקיע. ניוד פשוט של קופת הגמל או קרן ההשקעות יאפשרו לכם להשקיע בקלות. 

התאמה להשקעות אלטרנטיבות תלויה במספר גורמים, כמו קבוצת גילך. מעל 13,313 ישראלים כבר ביצעו התאמה למועדון השקעות אקסקלוסיבי. זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להתחיל בדיקה להתאמה להשקעות אלטרנטיבות על ידי בחירת קבוצת גילך:

 

 

התאמה להשקעה
עינת מילר
בדוק התאמה להשקעות אלטרנטיביות
בחר את קבוצת גילך לבצע בדיקה