איך בוחרים את חבילת האינטרנט הכי מוצלחת? האם כדאי בזק בינלאומי, נטוויז’ן, 012 או חברה אחרת? מהם המשתנים המשמעותיים עבור חבילת האינטרנט המנצחת, ומה תהיה עלות אטרקטיבית עבור חבילה כזו? על כל הפרטים בנוגע לחבילת הגלישה האופטימאלית עבורכם – במאמר שלפניכם.

 

חבילות באנדל מובחרות (ספק + תשתית)

110 ש"ח99 ש"ח80 ש"ח89 ש"ח
100 מגה100 מגה100 מגה100 מגה
דירוג כולל
דירוג כולל
דירוג כולל
דירוג כולל

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון האינטרנט שלך במאות שקלים בשנה

כבר 63,225 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון האינטרנט

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו

 

חבילת אינטרנט לבית – אינספור אפשרויות

במאמר, עוד נדבר על חשבון האינטרנט שלכם, המהווה התקשרות שלכם עם שתי חברות אינטרנט – חברת תשתית המספקת את התשתית הפיזית לחיבור לאינטרנט (בזק או הוט), וחברת ISP  – ספק אינטרנט – המספקת את התוכן מעל התשתית, כמו בזק בינלאומי, smile 012, נטוויז’ן, ועוד רבות.

 

הלקוח הישראלי נדרש בעבר לזהות חברת תשתית וספק אינטרנט ולהתקשר עימם בנפרד. בהמשך, כפי שמייד נראה, רפורמת הפס הרחב שהועברה חסכה מן הלקוח את הצורך לעמוד בקשר מול שתי חברות אינטרנט שונות, להיטלטל בין צוותי שירות לקוחות בכל אימת שיש תקלה ברשת האינטרנט של הבית, ולעסוק באיסוף מסמכי הנהלת חשבונות אל מול שתי חברות – כיום, ניתן להתחבר לרשת דרך חברה אחת, שתהיה אחראית לתקשורת מול חברה נוספת במרבית המקרים, ותהפוך את נושא העיסוק בתשתית וספק למיותר עבור הלקוח.

 

כיום, אם כן, ניתן להתחבר לרשת האינטרנט, להחליף נותן שירות או מסלול התחברות ולנייד את שירותי האינטרנט (כמו גם הטלפון הנייד והנייח, אגב) בצורה שהיא כמעט שקופה עבור הלקוח. משכך, מחירי חבילות הגלישה המוצעות על ידי 47 הגופים בישראל שהם בעלי רישיון ספק שירותי אינטרנט – צונחים. ולא רק זאת, אלא שהחבילות הופכות עשירות יותר, וכוללות מוצרים ושירותים נלווים אשר הופכים את הגלישה שלנו ברשת האינטרנט מהירה, מהנה – וגם בטוחה יותר.

 

על מנת לבחור חבילת התחברות לרשת האינטרנט, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם מרכז שירות הלקוחות של כל אחת מן החברות המורשות לספק שירותי אינטרנט בישראל – והן כבר ידאגו לכם משם. תהליך קצר של מספר ימים, שיהיה שקוף עבורכם, ללא טרחה או בירוקרטיה – יאפשר חיבור אינטרנט חדש ומשופר. חלק מספקיות האינטרנט דוגמת בזק בינלאומי, נטוויז’ן ואחרות, עובדות רב מול חברת תשתית אינטרנט מסויימת, כך שלעיתים התהליך דורש מעורבות של יותר מגורם אחד – ועדיין, הלקוח (שהוא אתם) יכול לראות את כל האפשרויות פרושות מולו, ולבחור חבילת אינטרנט שמתאימה בדיוק לצרכיו, תוך שהוא משאיר את הצורך לסדר תשתית ולחיבור לרשת – לחברה שדרכה רכשתם את חבילת האינטרנט החדשה שלכם.

 

אנחנו יודעים שיש הרבה לקוחות המשתמשים באינטרנט באופן קבוע אבל הם אינם בקיאים מספיק בנתוני מהירות גלישה, איכויות של רכיבי החומרה המגיעים עם החבילות וכיוצא באלה – ולכן לפניכם, סקירת שוק מלאה בעניין כל אפשרויות החיבור לאינטרנט, כולל מחירים מעודכנים ל 2017.

 

מהי חברת “תשתית” ומהי חברת ה”ספק” עבור האינטרנט שלכם?

כאמור, על מנת להתחבר לשירותי האינטרנט, כל לקוח נדרש לשני שירותים שונים – האחד הוא חברת תשתית, המספקת את ה”צנרת” – ממש, פיזית, את הצינורות בהם יועבר המידע משרתי הרשת ועד למחשב הפרטי שלכם – מפני שכל עמוד של מידע באינטרנט כולל אלפי ביטים של מידע, אשר צריכים להגיע אליכם הביתה פיזית, והם יכולים לעשות כן רק דרך חיבור קווי למודם (שאליו, בהמשך הדרך, יכול להתחבר ראוטר – נתב – אבל על כך בהרחבה מייד). חברת תשתית, אם כן, מספקת את התשתית הקווית ל”הסעה” של נתוני הגלישה שלכם עד לבית שלכם.

 

חברות התשתית פועלות בדיוק באופן שבו היינו מצפים מצינורות מידע לפעול – המידע זורם בתחילה בצנרת רחבה עד למרכזיות הגדולות, משם העורקים מרכזיים פחות עד לארונות הסעף הקרובים לביתכם, ומשם בצינורות המגיעים עד לביתכם ומתחברים ישירות אל המודם שלכם.

 

השירות הנדרש השני על מנת להשיג חיבור של אינטרנט בבית הוא שירות ISP – Internet Service Provider או בעברית ספק שירותי אינטרנט, המסופק, כאמור, מ – 47 חברות רשומות שונות בישראל, ביניהן למשל נטוויז’ן, פרטנר, הוט נט, 012 Smile, בזק בינלאומי, וגם חברות קטנות וחדשות בשוק האינטרנט התחרותי שלנו – כמו חברת אקספון, חברת Fast, ועוד רבות.

 

סקירה של חברות התשתית בארץ – דואופול של שתי חברות

בישראל כיום פועלות שתי חברות תשתית בלבד – הוט ובזק.

 

חברת הוט – הוט היא חברת תקשורת הפועלת בישראל מאז שנת 2003 ומספקת שירותי תשתית אינטרנט מאז קיבלה רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט בשנת 2010. עוד, מספקת החברה שירותי קווי טלפון נייחים, וטלוויזיה רב ערוצית. חברת הבת של הוט הנקראת HOT טלקום היא זו המספקת את שירותי תשתית האינטרנט בישראל. בשנת 2015, היו לחברה מעל 800,000 מנויים לשירות תשתית האינטרנט, כמו גם מעל 700,000 מנויים לשירותי הטלפון הקווי של החברה, בעל הקידומת 077.

 

חברת הוט משתמשת בתשתית כבלי הטלוויזיה שלה לשימוש לטובת תשתית אינטרנטית – מדובר בתשתית אמינה וחדשה יחסית (בנקודות הקצה לכל הפחות), אבל עם חיסרון מרכזי אחד – מדובר בתשתית שיתופית שבה חולקים במהירות הגלישה מספר גולשים שהם קרובים גיאוגרפית, כך שגלישה מעל תשתית של הוט תהיה איטית יותר בשעות העומס, או אם השכן שלכם בדיוק צופה בסרטים בצפייה ישירה…

 

חברת בזק – בזק החברה הישראלית לתקשורת בע”מ, הוקמה כחברה ממשלתית בשנת 1980 והייתה החברה היחידה בישראל אשר סיפקה שירותי קו טלפון נייח בבית (רק מזכירים – בשנת 1980 אף אחד עוד לא חלם על טלפונים ניידים…). כיום, מספקת חברת בזק שירותי תשתית אינטרנט וטלפון נייח. בזק מאפשרת חיבור לאינטרנט בטכנולוגיית ADSL, אשר אינה שיתופית ואינה מושפעת בקצב הגלישה של אחרים אשר קרובים אליכם גיאוגרפית או מ”שעות עומס” של גלישה – קצב הגלישה קבוע ומובטח. בתחילת שנת 2015, היו מעל 1,300,000 מנויים לשירותי תשתית האינטרנט של בזק אשר נהנו בגלישה במהירות של MB 20 בממוצע. בזק מציעה חבילות גלישה במהירויות של עד MB 100 וחבילות ניסיוניות במהירות גלישה של GB 1 לשנייה – בטכנולוגיות FTTH ו FTTB. חברת בזק בינלאומי, אשר בבעלותה של חברת בזק, מציעה את השירותים המשלימים של ספק אינטרנט. בזק מציעה שירותי תשתית, שירותי חבילות באנדל (תשתית + ספק), וחבילות בסגנון “הכל כלול” המכילות תשתית לאינטרנט, ספק, ושירותי טלפוניה.

 

חברת בזק משתמשת ברשת המסועפת של קווי הטלפון הכלל ארצית שלה, לטובת תשתית אינטרנט ללקוחות.

 

הוט מול בזק – היתרונות והחסרונות

הוט מול בזק

תשתית שיתופית – יתרון לבזק
חברת הוט מציעה תשתית שיתופית לגלישה באינטרנט, מה שאומר שבאותו הרחוב או האזור, כל הגולשים באינטרנט חולקים את אותו רוחב הפס. תשתית שיתופית הינה כזו שבה מהירות הגלישה נפגעת כאשר גולשים רבים משתמשים בתעבורה על התשתית שלנו – כלומר, אם השכן שלנו שגם הוא מחובר לאינטרנט דרך הוט מוריד סרט – האינטרנט אצלנו בבית, צפוי להיות איטי יותר.

באינטרנט המבוסס על התשתית של הוט, בשעות העומס אנחנו צפויים לחוות האטה בגלישה, גם אם אצלנו בבית אין איש שמשתמש בתעבורת נתונים ברגע זה. זוהי תשתית שיתופית – אנשים שאני לא מכיר, גורמים להאטה ברשת שלי.

 

בבזק, לעומת זאת, מציעים תשתית ADSL – בה הלקוח אינו מושפע מהרגלי השימוש ורוחב הפס הנגזל על ידי משתמשים נוספים באזור. הפעילות של שכנים ברשת אינה משפיעה על מהירות הגלישה בבית – אם כי מספר המכשירים המשתמשים ברשת בו זמנית בתוך הבית, משפיעה על מהירות הגלישה של כל אחד מן המכשירים.

 

רוחב פס – יתרון להוט

הוט מספקת תשתית אינטרנט בכבלים המספקים תעבורה במהירויות של עד 200 מגה-בייט בשנייה, זאת – על מנת לפצות על האופן השיתופי של חלוקת נפח התעבורה בין ה”שכנים”. גם איכות הכבלים של הוט, העשויים נחושת ועטופים היטב בחומרים מבודדים, מאפשרת שימוש מיטבי בכל רוחב הפס, עם מעט מאוד רגישות לרעשים סביבתיים הנוצרים כתוצאה מהשראה מגנטית באזורי המעבר של צינורות התשתית, על מנת להשיג גלישה במהירויות אופטימאליות.

 

התשתית של בזק עושה שימוש כיום בסיבים אופטיים – הכלי המתקדם ביותר כיום מסביב לעולם, לתשתית אינטרנטית. השימוש בסיבים אופטיים מאפשר למידע לעבור מרחקים גדולים ללא ניחות (פגיעה במהירות המעבר של המידע בדרך, כתוצאה מרעשים, השראה, או מידע רב). אבל מארונות הסעף, הם אותם ארונות טלפוניה מיושנים הממוקמים בקצה הרחוב ומהם מזדחלים כבלי הטלפון המתחברים לכל בית ובית – מעבר המידע מתבצע בצינורות נחושת, בתשתית מיושנת אשר פוגעת ביתרון הבולט של בזק עד לאותם ארונות סעף. במעבר המידע בצינורות הנחושת המובילים את האינטרנט מארון הסעף ועד לבית – הניחות הוא גבוה והמידע אובד בקצב מהיר. כל כך מהיר, למעשה, עד שמרחק הבית מארון הסעף יהיה מן המשתנים המשמעותיים שיקבעו את מהירות הגלישה האפשרית אצלכם בבית. חברת בזק, אגב, מתחייבת לספק תשתית אינטרנט במהירות מרבית של עד 100 מגה בייט לשנייה.

 

פריסת התשתיות – יתרון לבזק

לא כולנו זוכרים, אבל עם הכניסה של חברת הוט לשוק הטלוויזיה בכבלים בישראל, נעשה ניסיון להדביק את הביקוש עם היצע של תשתיות שהולך ועולה – ועדיין, חברת הוט לא הצליחה להגיע לכל בית בישראל. עם הכבלים, נפתרה אז הבעיה בעזרת חברת YES, אשר הציעה טלוויזיה רב ערוצית בלוויין, ללא תשתית, ללא פריסת צנרת, וללא צורך במיקום כזה או אחר. אבל בתחום התשתית לאינטרנט – הוט נותרת בחסר. כיום, כמעט חצי מליון בתי אב בישראל פשוט לא יכולים לבחור בתשתית של הוט עבור האינטרנט הביתי שלהם, פשוט מפני שבאזור המגורים שלהם, חברת הוט לא פרסה תשתיות. גם בזק אינה מציעה פריסה כלל ארצית – ישנם כ – 2,000 בתי אב בישראל אשר אליהם התשתית של בזק לא מגיעה.

 

נזכיר כאן את חברת התשתיות Unlimited, אשר פריסת התשתית שלה מאפשרת צנרת מבוססת סיבים אופטיים ממש עד לבית הלקוח. תשתית כזו עשויה לספק מהירויות גלישה שכמותן עוד לא נראו בארץ – עד GB1 לשנייה.

 

ציוד קצה – שתי החברות מספקות ציוד איכותי דיו

חברת התשתית היא בדרך כלל זו המספקת לגולשים את ציוד הקצה – מודם ונתב (ראוטר), או נתב המכיל גם את יכולות החיבור לרשת (או רק מודם, בבתים בהם אין רשת גלישה אלחוטית – אם עוד יש כאלה). חברת הוט מספקת ראוטרים שתומכים בגלישה במהירויות של עד 100 או עד 200 מגה בייט. בזק מספקת כיום ראוטרים שונים, התומכים בגלישה במהירויות של עד 15 או עד 100 או עד 200 מגה בייט לשנייה. כל הנתבים המוצעים על ידי חברות התשתית הם מספיקים ביחס למהירויות הגלישה המוצעות כיום בארץ.

 

עלות התשתית

הוט מציעה תשתית גלישה באינטרנט של MB12 עבור 75 ש”ח, תשתית של MB30 עבור 89 ש”ח, תשתית של MB100 עבור 100 ש”ח וחבילה משולבת הכוללת גם תשתית אינטרנט של MB100 וגם טלפון נייח עם 300 דקות שיחה ללא תוספת תשלום – עבור 120 ש”ח בחודש.

 

בזק מציעה תשתית גלישה באינטרנט של MB5 עבור 55 ש”ח, MB15 עבור 69 ש”ח, MB40 עבור 85 ש”ח, וחבילות משולבות שונות.

 

אנלימיטד מציעה חבילת MB200 עם ספקים שונים בעלויות של 122 – 170 ש”ח לחודש; חבילות גלישה של MB100 עם ספקים שונים בעלויות של 118-125 ש”ח לחודש; וחבילות גלישה של MB1,000 עם ספקים שונים עבור 319 – 400 ש”ח לחודש.

 

בכל חבילות הגלישה של אנלימיטד מהירות ההעלאה ומהירות ההורדה הן שוות, ההתחברות לאינטרנט היא ללא תקופת התחייבות, וכרגע מוצע ללקוחות חודש ראשון ללא עלות.

 

חברת תשתיות חדשה בישראל – חברת Unlimited

אנלימיטד

אנלימיטד הינה חברת תשתית בבעלות חברת החשמל, אשר החלה לפעול בישראל בשנת 2014,  והיא בתהליכים של פריסת תשתיות ברחבי הארץ. כיום, מציעה חברת Unlimited תשתית מבוססת טכנולוגיה חדישה של סיבים אופטיים, המאפשרת גלישה מהירה במיוחד, במהירות סימטרית – זה אומר, שמהירות ההורדה (למשל כאשר אתם צופים בקובץ מהרשת) ומהירות ההעלאה של קבצים (כאשר אתם מעלים קובץ לרשת) הן זהות. חברת אנלימיטד מציעה כיום חבילות גלישה במהירויות של MB 100, MB 200, וגם – GB 1 – מהירות שעוד לא נשמע כמוה בישראל. מחירי החבילות משתנים על פי מאפייני החבילה וספק האינטרנט הנבחר על ידי הלקוח, ונעות בין 118 ש”ח לחודש לחבילה של MB 100, ועד 400 ש”ח לחודש, לאינטרנט במהירות של GB 1 להורדה ולהעלאה, לשנייה. כיום, ניתן להשיג את התשתיות של חברת Unlimited  בתל אביב, באר שבע, רמת גן, רמת השרון, רעננה, ונתניה. לאחרונה, סיימה החברה פרוייקט בהיקפים גדולים של חיבור צה”ל ומשרדי משרד הביטחון לתשתית האינטרנט שלה. התשתית החדישה מבטיחה אינטרנט במהירויות שעד היום יכולנו רק לחלום עליהן – ואנחנו מאחלים לחברת אנלימיטד התרחבות מהירה והכללת ישובים קטנים בנוסף לערים הגדולות בפריסה הארצית של התשתיות שלה, על מנת שיתאפשר גם לאלה מאיתנו המתגוררים בערים אחרות, ליהנות מתשתית אינטרנט במהירות האור.

 

ספקיות האינטרנט – מספקות את התוכן עצמו

ספקית האינטרנט שלכם היא זו המספקת את התוכן בגלישה שלכם ברשת, והיא נדרשת להשתמש בשירותי חברת התשתית על מנת להזרים את אותו תוכן אל בית הלקוח. למעשה, ללא שירותי ספקית התוכן, כל העמודים שתבקשו לצפות בה ברשת יגיעו לבנים וללא תוכן אל הדפדפן שלכם. תהליך אספקת התוכן מכיל שלושה שלבים: הראשון, הוא שלב הגישה של הלקוח (הגולש) אל מקור המידע או אל ספק האינטרנט. חיבור זה מתבצע באמצעות פרוטוקול התקשורת, כמו למשל HTTP. השלב השני, הוא שלב הניתוב. במהלך הניתוב, מופנה דפדפן הלקוח, על פי כתובת האינטרנט שהוקשה (וכתובת ה – DNS המספרית ה”מחוברת” לאותה כתובת אינטרנט) אל השרת המתאים לשליחת בקשה לקבלת המידע הנדרש. השלב השלישי, הוא יצירת הקשר עם שרת הקצה, ושליחת המידע המבוקש אל הלקוח. אם אתם חושבים עכשיו, שקשה להאמין שכל זה מתרחש בזמן הקצר שבו אתם ממתינים להעלאה של דף אינטרנט לאחר הקשת כתובתו – אתם צודקים. מהירות העברת המידע של רשת האינטרנט כיום היא אדירה – אלה מבינינו אשר זוכרים את מודמי ה 14,400 של שנות התשעים, זוכרים צלילי חיוג, המתנה מפרכת ואתרים פשוטים מאוד לחיסכון בזמני העלאה, שהיו מנת חלקם של המשתמשים הראשונים באינטרנט – והיום, הם כמובן היסטוריה.

 

בישראל פועלות כיום כמעט 50 חברות המורשות לספק שירותי אינטרנט ללקוחות, הוא ISP’s, ספקיות אינטרנט. חברות אלה נבדלות זו מזו באיכות השירות שהן מספקות, בכמות השירותים הנוספים הנלווים לחשבון האינטרנט שלכם, במחיר החבילות שהן מציעות ללקוחות, ובנתונים חשובים אחרים שישפיעו על איכות הגלישה שלכם. ספקיות אינטרנט מוכרות הן, למשל: חברת נטוויז’ן, חברת בזק בינלאומי, חברת 012 Smile, ועוד רבות. הנה לפניכם סקירה על השירותים, מחירי החבילות, ונתונים נוספים אודות כמה מספקיות האינטרנט הפופולאריות בישראל.

 

חברת פרטנר

פרטנרחברת פרטנר תקשורת הינה חברה ציבורית הפועלת בישראל מאז שנת 1997, ומציעה שירותי טלפוניה ואינטרנט גם תחת המותג “פרטנר”, וגם תחת המותג 012 mobile. עד שנת 2016 היתה חברת פרטנר חלק מן המותג המוכר אורנג’. פרטנר מספקת שירותי אינטרנט מאז שנת 2008, ומציעה חבילות תשתית  + ספק במחירים של החל מ – 69 ש”ח. חבילת הגלישה שמציעה חברת פרטנר כוללת גלישה על גבי תשתיות מדור רביעי (LTE).

 

חברת פרטנר מציעה חבילת אינטרנט ביתי בשם Partner#Home , המבוססת על גלישה סלולארית מעל גבי רשת הסלולר מדור 4 שבבעלותה. הנתב המסופק מטעם החברה אינו נדרש להתקנה והוא מתחבר לחשמל בלבד. הנתב קולט את אותות רשת האינטרנט ופועל לפיזור אותות הרשת במרחב, ועל ידי כך הוא מאפשר התחברות של כל מכשיר לרשת האינטרנט האלחוטית, בדיוק כמו בכל רשת אחרת. על פי דברי מנכ”ל פרטנר, החיבור לאינטרנט דך חברת פרטנר, מאפשר גלישה במהירויות של עד MB 100, ביחד עם מהירות העלאה של MB 50 – כמעט פי עשרה מן המוצע בחבילות אינטרנט אחרות. כיום, הנתב של חברת פרטנר ניזון מכבל חשמל, מה שאומר שהנתב אינו פועל במהלך הפסקות חשמל, אולם בעתיד מתכננת החברה לאפשר גם נתבים בעלי סוללת גיבוי, שיאפשרו חיבור איכותי לרשת האינטרנט גם במהלך הפסקות חשמל.

 

חברת פרטנר מציעה שפע של שירותים מתקדמים נלווים לחיבור המוצע לאינטרנט, ביניהם:

  • שירות “שמרטף” המבטיח כי הילדים שבבית לא ייחשפו דרך האינטרנט לתכנים שאינם מתאימים לגילם.
  • שירות אבטחה מבית Norton – מקנה הגנה מפני התקנת אפליקציות זדוניות וגלישה באתרים מסוכנים.
  • שירות אנטי וירוס ושירות אנטי ספאם – המבטיחים שהמידע שתיחשפו אליו ברשת יהיה יעיל ואמיתי, וימנעו “הצפה” של דואר זבל בתיבת הדואר שלכם.
  • שירות ייעודי לגיימרים – שירות המציע זמני תגובה מהירים, קישורים ישירים לשרתי משחקים בחו”ל, ועוד.
  • כתובת מייל מבית פרטנר.
  • וכמובן, שירותי תמיכה מקיפים למשתמשים.

 

חברת 012 Smile

012חברת 012 Smile גם היא מבית פרטנר, והיא מציעה חבילות ספק וחבילות באנדל (ספק + תשתית) במחירים משתנים ובתנאים משתנים, במהירויות גלישה של עד MB 200, על פי בחירת החברה שתספק תשתית (החברה מספקת חבילות ISP מעל התשתית של בזק או של הוט). חבילות האינטרנט של 012 Smile מגיע עם חבילת שירותים מתקדמים נוספים, כמו בקרת גלישה וסינון אתרים החוסמת את אפשרות הצפייה של ילדים ונוער בתכנים לא ראויים; שירות גיבוי בענן (Cloud) המאפשר גיבוי של המחשבים הנייחים והניידים, כמו גם הסמארטפונים והטאבלטים בנפח של עד GB 100; שירות הגנה, אנטי ספאם  ואנטי וירוס; ומוקד תמיכה זמין.

 

בזק בינלאומי

בזק בינלאומיחברת בזק בינלאומי היא חברת בת של ענקית התקשורת בזק, והיא מספקת שירותי ספק אינטרנט מאז שנת 1999. בשנת 2012 סיימה חברת בזק בינלאומי תהליך הנחת כבל תת ימי שהינו כבל תקשורת אופטי המאפשר מפוטנציאל למהירות גלישה של עד שבעה טרה-בייט לשנייה. הכבל, באורך 2.3 ק”מ, הונח על קרקעית הים בין ישראל ומערב אירופה, ותוכנן לאפשר גלישה במהירויות של עד MB 200.

 

בזק בינלאומי הינה חברה חדשנית אשר שומרת על שירותים מעודכנים וחומרה חדישה. מגוון חבילות גלישה מציעים הן ספק בלבד או ספק + תשתית, על פי מאפייני הגולשים. חבילות הגלישה של בזק בינלאומי מאפשרות מהירות גלישה של עד MB 200, ובהן מגוון שירותים נוספים, כמו למשל חבילה עם דגש על בטיחות – בחבילה זו מערכת CyberSafe  המבטיחה מפני גניבת פרטי אשראי, גניבת פרטים אישיים וכדומה; Safenet – מערכת המבטיחה כי הגלישה באינטרנט תהיה נקייה מוירוסים, ומערכת אנטי ספאם שמטרתה למנוע מהודעות לא רצויות להמתין לכם בתיבת הדואר הנכנס. מערכת Cyber Kids, מאפשרת גם שליטה על התכנים שהילדים שלנו נחשפים אליהם במהלך הגלישה ברשת, וחסימה של תכנים שאינם מתאימים לגילם. בנוסף, מציעה בזק בינלאומי שירותי גיבוי בשם Private Backup, המוצע כיום ללקוחות חדשים ללא עלות בנפח של עד GB 5, ותמורת עלות נוספת בנפחי אחסון של עד GB 250. בזק מציעים שפע של מדריכים מקוונים לפתרון בעיות, התקנת רכיבי חומרה, ומערכת ממוחשבת לבדיקת מהירות הגלישה. תמיכת פרימיום בלקוחות מבטיחה כי לקוחות בזק בינלאומי יקבלו תמיכה בכל זמן, במקרה הצורך.

 

נטוויז’ן

נטוויז'ןנטוויז’ן היא חברה ישראלית המספקת שירותי ISP (ספקית אינטרנט) וטלפוניה. החברה הוקמה בשנת 2007 ובשנת 2011 נרכשה על ידי חברת סלקום ומוזגה אל תוך החברה.

 

חברת נטוויז’ן מציעה חבילות אינטרנט מהיר הכוללות ספק ותשתית במהירויות של MB 15, MB 40, ו – MB 100. מחירי החבילות – 79 – 99 ש”ח לחודש. חבילות האינטרנט הביתי כוללות, בדרך כלל בתוספת תשלום, מספר הטבות מתקדמות ששווה להזכיר:

 

נטוויז’ן מציעה נתב מתקדם, בטכנולוגיית VDSL, המאפשר גלישה במהירויות גבוהות, רשת אלחוטית בתקן המתקדם N, וקיר אש (Firewall) מובנה לגלישה בטוחה. שירות גיבוי בטכנולוגיית ענן, בנפחים של GB 100 או GB 200, בעלות של החל מ – 9.90 שח לחודש; שירות “מסננט” – המאפשר סינון ובקרת תכנים בצורה בסיסית (העומדת ללא תשלום לשימוש כל לקוח של חברת נטוויז’ן, ומספקת שירותי מאגר מידע רב נתונים של אתרים בעלי תוכן פוגעני שאליהם הגישה נחסמת מן האינטרנט הביתי של נטוויז’ן) או בתצורה מתקדמת (הניתנת ללקוחות נטוויז’ן בתשלום נוסף, ומאפשרת הגדרת אתרים לסינון על פי קטגוריות וגילאי הגולשים, ושליטה מלאה על סוגי התכנים הנחסמים בפני הגולשים בבית). שירות מסננט מאפשר עוד יתרונות מעבר לסינון אתרים בעלי תכנים לא ראויים – כמו למשל ניטור התכנים בפייסבוק, הגדרת פרופילי סינון שונים עבור כל ילד, תזמון שעות הגלישה של הילדים, ועוד; תכנת הגנה לכל המכשירים המתחברים לרשת, באמצעות מערכת אבטחה מתקדמת ומעודכנת מית Norton Antivirus; ועוד: שירותי אנטי ספאם למייל, שרותי Efax  לקבלת פקסים מעל רשת האינטרנט, וכמובן, תמיכה טלפונית זמינה לכל תקלה או קושי.

 

הוט נט

חברת הוט נט הינה ספקית אינטרנט שקיבלה רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט בשנת 2010. החברה היא חלק מקבוצת HOT ובבעלותה. הוט נט מציעה שירותי ISP במחירים נמוכים במיוחד – 20 ש”ח לחבילות גלישה במהירות של MB 12, MB 15, MB 30, MB 40, וגם MB 100, ו – 25 ש”ח בלבד לחבילת גלישה מהירה בנפחים של MB 200. בנוסף, חבילות הגלישה של הוט נט מבטיחות גלישה בטוחה ומערכות לאבטחת התכנים שהידים נחשפים אליהם, ותיבת דואר אלקטרוני בנפח של עד GB 1 ללא עלות נוספת. למצטרפים לשירותי האינטרנט של הוט נט דרך אתר האינטרנט של החברה, מוצעים שלושה חודשים ראשונים של גלישה – ללא עלות.

 

סקירת המחירים של ספקיות האינטרנט

לפניכם טבלה המרכזת את המחירים העדכניים לשירות ספקית אינטרנט (ISP), ללא תשתית (עבורה יש לשלם בנפרד). ניתן להחליף ספקית אינטרנט מזו הקיימת בחשבון האינטרנט שלכם כיום לאחת אחרת, מבלי להחליף את שירותי התשתית שאתם מקבלים, בתנאי שספקית האינטרנט שתבחרו יודעת לעבוד עם פלטפורמת חברת התשתית שלכם (מרבית הספקיות יודעות לעבוד מעל תשתית ה – ADSL של בזק, אבל לא כולן יודעות לעבוד מעל תשתית הכבלים של HOT, ובכל מקרה – לא כל ספקיות האינטרנט מציעות שירותי אינטרנט עם כל חברת תשתית, חלק עובדות רק עם אחת מהחברות). המחירים מעודכנים לחודש מרץ, 2017.

 

מזכירים, כי חשוב לאפשר מהירות גלישה מותאמת בין חברת התשתית לספקית האינטרנט. רק שתי חבילות שתומכות באותה מהירות יביאו לניצול מירבי של מהירות הגלישה המסופקת לכם על ידי שתי החברות.

 

ספקית האינטרנט5 MB15 MB30 MB40 MB100 MB
012 Smile22 ש"ח20 ש"ח25 ש"ח22 ש"ח22 ש"ח
נטוויז'ן 01325 ש"ח25 ש"ח30 ש"ח30 ש"ח50 ש"ח
018 אקספון18 ש"ח18 ש"ח18 ש"ח18 ש"ח18 ש"ח
בזק בינלאומי30 ש"ח37 ש"ח40 ש"ח40 ש"ח40 ש"ח
טריפל סי20 ש"ח30 ש"ח
הוט נט20 ש"ח20 ש"ח
פרטנר20 ש"ח25 ש"ח
אינטרנט רימון45 ש"ח

 

במרבית ספקיות האינטרנט, המחירים מוצעים עבור תקופה ראשונית בלבד (בדרך כלל השנה הראשונה או 18 החודשים הראשונים), כאשר לאחר תום התקופה הראשונה של השירות, המחירים עולים. בכל אחת מספקיות האינטרנט, תמצאו פירוט (בדרך כלל באזור התחתון של המסך או של החוזה, בכוכבית, בכתב קטן) המחירים גם לאחר התקופה הראשונה. צרכנות מושכלת, תאפשר ניוד בין חברות או משא ומתן מול החברה להשארת המחירים הקיימים לתקופת ההמשך של קבלת השירות. בדרך כלל תוכלו לאפשר לעצמכם את המחיר הראשוני גם לאחר תום תקופה ראשונה זו – אם תזכרו להתקשר לחברה. זאת, מפני שכל ספקית אינטרנט יודעת שתוכלו להחליף אותה בשיחת טלפון אחת, ושהמחירים המוצעים ללקוחות חדשים הם המחירים התחרותייים. לכן, אם זכרתם להתקשר לחברה בתוך תקופת המחיר הנמוך – סביר שתזכו לקבל את ההנחה.

 

רפורמת הפס הרחב וקבלת כל שירותי האינטרנט מטעם חברה אחת בלבד

רפורמת “הפס הרחב”, המכונה גם רפורמת “השוק הסיטונאי”, אושרה והפכה תקפה החל מחודש פברואר של שנת 2015. עיקר הרפורמה הוא ביטול הצורך לבחור שתי חברות אינטרנט משלימות – חברת תשתית וספק אינטרנט, בנפרד. הרפורמה מכילה עוד היבטים המקלים על לקוחות לבחור וליהנות מחבילות אינטרנט משתלמות במיוחד. מטרת הרפורמה היתה לבטל את הדואופול (שוק הנשלט על ידי שני שחקנים) של חברות התשתית הפועלות באופן בלעדי בשוק הישראלי, אלה הן חברות בזק והוט, על שוק התשתיות לאינטרנט בישראל, והרפורמה מחייבת שתי חברות אלה לספק במחירים סיטונאיים קבועים מראש, המתאימים למחירי עסק לעסק (B2B), תשתיות לשימוש ספקיות האינטרנט. משמעות הדבר מבחינת הלקוחות היא, שניתן לשאת ולתת בנוגע לשירותי אינטרנט הכוללים ספק ותשתית (חבילה המכונה “באנדל”), מול חברה אחת בלבד, מבלי לקבל תשתית מחברה אחת ותוכן מספקית האינטרנט, שהיא חברה אחרת. ההתקשרות, התשלומים והחשבוניות, וגם תפעול התקלות ושירות הלקוחות – מתבצעים כעת, על פי החוק, מול חברה אחת בלבד. החברה שתבחרו יכולה להיות חברת תשתיות (כלומר בזק או הוט) כמו גם ספקית אינטרנט, כמו בזק בינלאומי, נטוויז’ן, 012, או ספקי אינטרנט אחרים.

 

מבחינת ספקיות האינטרנט – הרפורמה הביאה עימה בשורות לשינוי משמעותי בשוק שירותי האינטרנט, מכיוון שלאחר הרפורמה הספקיות יכלו לחכור מאת חברות התשתית תשתיות ולהציען ללקוחות במחירי רווח. עבור הלקוחות, היתה עם אישור הרפורמה אפשרות להוזלה משמעותית בשל הגדלה של התחרות בשוק הבאנדלים האפשריים, שהוא כעת אינסופי. ההערכות המקצועיות דיברו עם אישור הרפורמה על הפחתות מחירים בתשלום הכולל של משק בית בישראל עבור החיבור לאינטרנט (תשתית + ספק) של כ – 30% – 40%. גם מתחרים חדשים ראו מולם שוק שקל יותר להיכנס אליו, כאשר התשתיות אינן מסופקות באופן בלעדי על ידי שתי חברות בלבד.

 

בפועל, כמעט שנתיים לאחר אישור הרפורמה, עדיין ניתן להשיג חבילות של תשתית או ספקית אינטרנט בלבד, וגם במקרים שבהם אנחנו בוחרים לפעול אל מול חברה אחת בלבד – לא פעם אנחנו נדרשים לבחור את החברה השנייה שתשלים את החבילה או שבחירת החברה הנוספת (הספקית במקרה של תקשורת מול חברת תשתיות, וההיפך) משפיעה על מחיר חבילת הבאנדל. במילים אחרות, מרבית הלקוחות כיום עדיין בוחרים את ספקים האינטרנט ואת חברת התשתית. ספקיות ושירותי תשתיות מציעות חבילות באנדל במחירים שונים, כאשר השוני במחירים נגרם לא פעם משיתוף פעולה עם חברה אחרת (לדוגמה, לחברות תשתית מחירים שונים לחבילת MB100, כתלות בספקית האינטרנט הנבחרת על-ידי הלקוח). בנוסף, לא פעם מתנות חברות מסוג ספקית אינטרנט או חברות תשתית את בחירת החברה הנוספת מתוך רשימה בלעדית שלהם, מפני שרק עם חברות אלה יודעת החברה שאליה בוצעה הפניה לשתף פעולה.

 

עם זאת, חשוב לדעת, כי גם אם אנחנו בוחרים את שתי החברות בנפרד, חבילות הבאנדל מאפשרות תשלום של חשבונית אחת לחברה שבחרנו לעבוד מולה, שירות לקוחות בטלפון אחד (במקום ה”טרטור” שהיה נהוג פעם מחברת התשתית לספקית האינטרנט ובחזרה, על מנת לנסות לגלות מי האשם בעת תקלה בשירותי האינטרנט בבית), ונוחות מרבית עבור הלקוח בתפעול, תחזוקה ואפילו ניוד של חבילת האינטרנט. במילים אחרות, גם אם אנחנו עדיין בוחרים לפעמים ספק תשתית וספק אינטרנט, אנחנו עדיין נהנים מהתנהלות אל מול חברה אחת – ולא שתיים – בכל הקשור לשירותי האינטרנט שנקבל.

 

הנה לפניכם, מספר דוגמאות למחירי חבילות באנדל המוצעות על ידי חברות אינטרנט שונות

 

שם החברהמהירות גלישהעלות חודשיתהערות
פרטנר40 MB75 ש"חמחיר ל - 12 חודשים
נטוויז'ןMB 1579 ש"חמיועדת לבעלי לקוחות בזק בתשתית בזק בלבד
012 סמיילMB 10080 ש"חללקוחות בתשתית בזק בלבד
הוטMB 10089 ש"חספק האינטרנט ITC בלבד
018 אקספוןMB 4097 ש"חספק האינטרנט בזק בלבד
נטוויז'ןMB 10099 ש"חספק האינטרנט בזק בלבד
פרטנרMB 10085 ש"חספק האינטרנט בזק בלבד. המחיר כולל מודם או ראוטר. המחיר לתקופה של 12 חודשים.
טריפל סיMB 10085 ש"חהמחיר ל 12 חודשים בלבד. המחיר לאחר שנה - 95 ש"ח. ראוטר בעלות נוספת של 10 ש"ח בחודש
בזק בינלאומיMB 100110 ש"חספק האינטרנט בזק בלבד. המחיר לתקופה של 12 חודשים. ראוטר בתשלום נוסף של 9.90 ש"ח לחודש.
באנדל של אנלימיטדMB 1000319-400 ש"חהמחירים משתנים על פי הבחירה בספק, בין שלושת הספקים FAST, Amit Net או Xphone 018
באנדל של אנלימיטדMB 100118 - 125 ש"חהמחיר משתנה על פי בחירת הספק לבאנדל

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון האינטרנט שלך במאות שקלים בשנה

כבר 63,225 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון האינטרנט

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו

 

אלו הם רק חלק מן ההצעות בשוק חברות האינטרנט המכיל אפשרויות רבות. ניתן להתמקח ולהשיג לעיתים חבילות אטרקטיביות יותר, המכילות שירותי אינטרנט ותוספות רבים יותר, במחירים מופחתים. בכל מקרה בו העלות החודשית היא נמוכה וצפויה לעלות לאחר סיום תקופת התחברות ראשונה, שאורכה מצויין בפרטי החבילה שבחרתם – מומלץ להתחיל מחדש במשא ומתן לקראת תום תקופת התשלום בתעריף הנמוך, על מנת לשמור על עלות חודשית נמוכה, או לעבור לחברה מתחרה במחירים נמוכים ביחס למחירי ההמשך של חבילת האינטרנט שלכם.

 

אגב, מהשינויים המשמעותיים שראינו לאחר רפורמת הפס הרחב, חשוב לציין את קלות הניוד בין חברת אינטרנט אחת לאחרת. כלומר – אם אתם לקוחות של בזק בינלאומי, תוכלו לעבור להיות לקוחות של חברת נטוויז’ן, ספקית האינטרנט 012 או כל חברת אינטרנט אחרת – בטלפון אחד, בקלות וללא הליכים מאמצים. קלות הניוד הנקבעת על ידי תקנות רפורמת הפס הרחב מאפשרת לחברה החדשה שדרכה בחרתם להתחבר לאינטרנט לפעול על מנת לנתק אתכם משירותי האינטרנט של החברה הישנה ולהפוך את המעבר מספקית אינטרנט אחת לאחרת לשקוף עבורכם.

 

חברות אינטרנט צצות כפטריות לאחר הגשם

כיום, קיימות עוד מספר לא קטן של חברות אינטרנט, המציעות שירותי באנדל של ספק ותשתית. בין חברות האינטרנט, ניתן למצוא את אינטרנט רימון, אקספון (018), חברת FAST, חברת Amit Net, חברת (HALLO (015, חברת SMBIT LTD, ועוד רבות אחרות. משרד התקשורת הוא הגוף המעניק כיום לחברות רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט.

 

חבילות טריפל או חבילות הכל כלול – חבילות הכוללות אינטרנט ושירותים נוספים

חבילות טריפל הן השם המקובל לחבילות המכילות שלושה שירותים בתמחור אחד קבוע – שירותי טלוויזיה רב ערוצית, שירותי טלפוניה (הכוללים שירותי טלפון נייד או שירותי טלפון נייח, כתלות ביכולת החברה המציעה את החבילה) ושירותי אינטרנט (הכוללים גם ספק וגם תשתית). חבילות הטריפל או חבילות ה”הכל כלול”, מציעות בדרך כלל חבילות מוגדרות מראש של ערוצי צפייה בטלוויזיה (כמו למשל חבילה בסיסית, חבילת ילדים ונוער, חבילת ספורט, חבילת פרימיום הכוללת את כל ערוצי הטלוויזיה הקיימים בחברה, וכדומה), תשתית וספק אינטרנט במהירות קבועה מראש, ושירותי טלפון המספקים מספר קבוע של דקות שיחה ללא תשלום, ואם מדובר בשירותי טלפון נייד, ישנה התייחסות בדרך כלל גם לאינטרנט סלולארי ולשליחת הודעות SMS ו/או הודעות MMS (הודעות מולטימדיה הכוללות קבצי תמונות, קבצי אודיו או וידאו).

 

חברת הוט, המספקת גם שירותי טלוויזיה רב ערוצית, גם שירותי טלפון וגם שירותי אינטרנט; וגם חברת סלקום, המספקת שירותי טלוויזיה, טלפון נייח ונייד, ואינטרנט, מציעות חבילות טריפל בהן כלולים כל השירותים בחבילה אחת ובמחירים אטרקטיביים. הנה בתקציר, חבילות הטריפל של סלקום ושל הוט:

 

סלקום טריפל – סלקום מציעה חבילת טריפל הכוללת את כל שירותי החברה בתשלום אחד וקבוע, כאשר הרעיון הוא שתשלום אחד עבור כל השירותים יהווה אלטרנטיבה איכותית, זולה יותר, ונוחה לתפעול, בהנחה שבבית ישנם ספקים שונים עבור שירותי הטלוויזיה, הטלפונים והטלוויזיה הרב ערוצית. חשבון הטריפל של סלקום כולל שירותי טלוויזיה רב ערוצית סלקום TV, בה כל ערוצי הטלוויזיה פתוחים למשתמש לשימוש בלתי מוגבל; חיבור של ספק ותשתית לרשת האינטרנט; וקו טלפון ביתי בשימוש ללא הגבלה.עלות חבילת הטריפל של סלקום: 149 ש”ח לחודש בלבד.

 

מסלולי הטריפל של הוט  – הוט מציעה מגוון נרחב של מסלולי טריפל, הכוללים ספק אינטרנט + תשתית מבית הוט, שירותי טלוויזיה רב ערוצית, וקו טלפון ביתי. בין המסלולים תמצאו מסלולי טריפל הכוללים חבילות ערוצי ספורט, חבילות טריפל המיועדות לילדים ולנוער, וחבילות טריפל מולטי, הכוללות את כל חבילות התוכן של הוט. המחירים נעים בין 199 ש”ח ל – 349 ש”ח לחודש, יש להוסיף 10 ש”ח לחודש עבור כל נתב.

 

חבילת הטריפל המשודרג של הוט, למשל, מוצעת עבור 239 ש”ח לחודש בארבעת החודשים הראשונים (לאחר ארבעת החודשים הראשונים המחיר מתעדכן ל – 349 ש”ח לחודש) וכוללת אינטרנט במהירות גלישה של MB 100 (תשתית וספק, כמובן); שירותי טלוויזיה רב ערוצית עם מעל 180 ערוצים, ביניהם ערוץ הילדים, ערוץ HBO, ערוצי הסדרות הייחודיים של הוט, ערוצי סרטים ועוד ועוד, עם שני ממירים – ממיר אחד מסוג Mini Firebox  וממיר אחד מסוג FireBox, כאשר אחד הממירים מסוגל להקליט תכניות טלוויזיה; ומספר טלפון קווי עם שיחות ללא הגבלה וללא תשלום נוסף.

 

יש לציין כי הוט מציעה גם חבילת דאבל – אינטרנט (ספק ותשתית) במהירות MB 100, וקו טלפון נייח הכולל 300 דקות שיחה ללא תשלום נוסף, למספרים ניידים ונייחים, בעלות 120 ש”ח, עם מבצע ייחודי לנרשמים דרך האינטרנט של 105 ש”ח לחודש.

 

השוואת מחירים הכוללת גם התייחסות לשירותים נוספים שבהם אתם עושים שימוש, כמו טלוויזיה רב ערוצית, קו טלפון נייח או נייד – עשויים להוזיל את עלויות התקשורת בבית באופן משמעותי.

 

איך בוחרים ספק אינטרנט?

בעקבות רפורמת הפס הרחב, ההתניידות בין חברות אינטרנט הפכה קלה ופשוטה, ומרבית הפעולות שיש לבצע בעקבות התנתקות מבוצעות עבור הלקוח על ידי חברת האינטרנט החדשה שבחר. בין אם אתם לקוחות קיימים של חברת נטוויז’ן, בזק בינלאומי, 012, או כל חברת אינטרנט אחרת, בין אם אתם כבר מתנהלים מול חברת אינטרנט אחת בלבד או שעדיין יש ברשותכם חבילת אינטרנט שכוללת התקשרות מול חברת תשתית (בזק או הוט) וספקית אינטרנט (012, בזק בינלאומי, נטוויז’ן, אקספון, טריפל סי, ואחרות) בנפרד – אין סיבה עוד להמשיך ולהשתמש בשירותי אינטרנט שהם אינם מיטביים. בשיחת טלפון אחת תוכלו לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית, לשירותי אינטרנט (או שירותי אינטרנט המשולבים בשירותים אחרים, אשר יוזילו עלויות נוספות ועשויים למטב את השירות שאתם מקבלים בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית, הטלפוניה, וכולי – עם חבילות הדאבל, הטריפל, וה”הכל כלול” המוזכרות מעלה), להוזיל את עלויות האינטרנט שלכם ולמטב את חבילת הגלישה, עם מהירויות גלישה עדכניות, שירותים נלווים שיהפכו את חוויית השימוש באינטרנט לנעימה ובטוחה יותר, מערכת שירות לקוחות שתהיה יותר לטעמכם – ועוד.

 

בחירה של חבילת אינטרנט לגלישה הביתית היא בחירה משמעותית, מכיוון שהאינטרנט הוא שירות שימושי כל כך, נדרש כל כך ומשפיע על תחומים רבים בחיינו – חשוב שנבחר חבילת אינטרנט איכותית, אשר תמלא בהצלחה אחר צרכי הגלישה של הבית. בטרם אתם מתחילים בתהליך המוכר של משא ומתן עם חברות האינטרנט דוגמת בזק בינלאומי, נטוויז’ן, 012, ואחרות – הנה לפניכם מספר נקודות שחשוב לתת עליהן את הדעת, בשעה שבוחרים חבילת אינטרנט ביתית:

 

האם אתם מחפשים תשתית, ספק, או באנדל – חבילה הכוללת גם תשתית וגם ספק?

השאלה הראשונה שחשוב לתת עליה את הדעת בבואנו להשוות בין חבילות אינטרנט, היא – מה אנחנו מחפשים, או מה תהיה חבילה שתספק לנו את השירות שאנחנו מבקשים לקבל. כאמור, חשוב לקחת בחשבון שהן בזק והן הוט אינן מספקות כיסוי של 100% בנוגע לאפשרויות חיבור לרשת לכלל בתי האב בישראל. אם אתם נמצאים באזור בו תוכלו לבחור בית התשתית של בזק לבין התשתית של הוט (גם כאשר זו “מחופשת” לתשתית מבית ספקית האינטרנט שלכם) חשוב להבין את ההבדלים המהותיים בין בזק להוט ולבחור נבון. עוד, חשוב לדעת שבשנים האחרונות קיבלה חברת הוט ביקורות רבות הן בגין איכות הגלישה והן בגין איכות השירות שהציעה ללקוחותיה. ממש לאחרונה, ניראה כי חברת הוט לוקחת אחריות ומבצעת שינויים על מנת שתוכל לספק ללקוחותיה שירותים אמינים, זמינים ואיכותיים יותר. כאמור, ההבדל בין התשתית של בזק לבין התשתית של הוט הינה בחשיפה לזמני העומס (בהוט) ושינוי מהירויות הגלישה. בזק מספקת תשתית יציבה יותר, אולם ישנה ומהירויות הגלישה לעיתים נופלות מאלה המוצעות על ידי הוט.

 

אם אתם מחפשים ספק אינטרנט, תוכלו לבחור בין מגוון הספקיות הקיימות בשוק, כמו למשל בזק בינלאומי, 012, נטוויז’ן, ורבות אחרות.

 

אם אתם מבקשים לקבל שירותי תשתית וספק – בחרו בספקית המציעה חבילת באנדל. בניגוד לחבילות ספק בלבד או לחבילות תשתית בלבד, בבחירה בחבילה של באנדל (התשתית והספק שניהם בתחום האחריות של החברה שמולה בחרתם להתנהל) אתם לא צריכים להתמודד עם שתי חברות. החשבונית מגיעה מחברה אחת בלבד (הן על שירותי התשתית והן על שירותי ה – ISP), מוקד שירות הלקוחות הוא מוקד של חברה אחת בלבד (ואין עוד צורך “לנחש” לאיזו מן החברות כדאי שתתקשרו קודם), והתקשורת היא נוחה ופשוטה יותר לאורך חיי ההתקשרות.

 

האם אתם מחפשים חבילה בסגנון “הכל כלול”, כלומר, חבילה שיש בה שירותים נוספים?

מעבר לבחירה בתשתית ו/או ספק, תוכלו להוסיף לחבילה שלכם גם שירותי טלפון קווי, טלפון נייד, וטלוויזיה רב ערוצית, בחבילות דאבל או טריפל המוצעות כיום רק מטעם החברות סלקום והוט. חבילות הטריפל הן חבילות המציעות שירותי אינטרנט (ספק + תשתית), טלפון, וטלוויזיה רב ערוצית, כאשר חברת הוט מציעה מגוון מסלולי טריפל עם חבילות ערוצים משתנות (בחבילת הטריפל של סלקום מקבלים את כל ערוצי סלקום TV – מעל 180 ערוצי טלוויזיה). אם אתם כיום משלמים בנפרד עבור שירותי הטלפון, הטלוויזיה, הספק והתשתית – ייתכן מאוד שבחינת חבילת טריפל כו תוזיל עלויות בבית. בחינת מחירי חבילות כאלה ביחס למחירים שאתם משלמים כיום בגין שירותים אלה, תבהיר אם כדאי לשקול חבילת “טריפל” (טלוויזיה, טלפון, אינטרנט) אם לאו.

 

איזו מהירות גלישה תענה בצורה המיטבית על דרישות האינטרנט שלכם?

מהירות הגלישה שלכם באינטרנט היא תלויה הן במהירות הגלישה המוצעת בחבילת התשתית, והן במהירות הגלישה הכלולה בחבילת הספק (ולכן לשם היעילות המרבית – שני המספרים האלה צריכים להתאים זה לזה). לדוגמה, אם יש לכם חבילת תשתית בבזק של MB 100, וחבילת אינטרנט של ספקית כמו נטוויז’ן, בזק בינלאומי או 012 במהירות MB 200 – תוכלו לגלוש בבית במהירות המירבית של MB 100, ולא תוכלו לנצל את מלוא האפשרות של חבילת ספקית האינטרנט שלכם. חשוב לציין, כי אותו עניין תקף גם לנתב (הראוטר) שלכם – הנתב מכוון לתמוך במהירות גלישה מסויימת, ואם לא תתאימו את מהירות הגלישה של הנתב, או תחליפו נתב במקרה הצורך, על מנת לנצל את מהירות הגלישה המתאפשרת לכם בחשבונות התשתית וספקית האינטרנט – לא תוכלו לגלוש במהירות גבוהה מזון המוגדרת בנתב.

 

חבילות האינטרנט המוצעות כיום, מאפשרות מהירויות גלישה משתנות, בין MB 5 ל – MB 200, עם תקווה בעתיד לאפשרויות גלישה במהירויות גבוהות הרבה יותר, למשל דרך התשתית של חברת Unlimited, המבוססת על טכנולוגיית הסיבים האופטיים החדשה ומאפשרת גלישה במהירות סימטרית (שווה במהירות ההעלאה ובמהירות ההורדה) של עד MB 1000.
חבילות האינטרנט האיטיות ביותר מציעות מהירות גלישה מרבית של MB 5 . חשוב להבין כי במקרה זה, מדובר במהירות גלישה נמוכה מאוד, שמתאימה באמת רק ללקוחות המשתמשים ברשת האינטרנט מעל פלטפורמה אחת (ולא מספר פלטפורמות, למשל מחשב נייח וסמארטפון) ובאופן בסיסי בלבד. גם אז ,ייתכן שתחוו האטות בגלישה ותמצאו את עצמכם ממתינים מדי פעם לעמוד שייטע במשך פרקי זמן שאולי ייראו לא סבירים.

 

מהירות הגלישה המינימאלית שהיא סבירה עבור משתמשי אינטרנט ממוצעים היא מהירות גלישה של MB 15 – זו מהירות שמתאימה למי שמוריד מיילים ורואה תמונות, אבל היא לא מתאימה עבור משתמשים שצופים בתכנים בזרימה ישירה (Streaming) ישירות מאתרי האינטרנט. אם אתם צופים בתכנים מהאינטרנט או מעלים תכנים לרשת האינטרנט – מומלץ לשקול את החבילות השופעות באמת, אלה של MB 40 ומעלה.

 

עוד שיקול שישפיע על בחירת מהירות הגלישה שבחבילה החדשה שלכם, הוא כמה בני משפחה עשויים להשתמש בשירותי האינטרנט של הבית בה בעת. אם מדובר על שני בני משפחה ויותר אשר משתמשים ברשת האינטרנט באופן רציף, גם אז נמליץ על חבילות גלישה של MB 40 לפחות.

 

אילו שירותים נוספים חשוב לכם לקבל?

אם חשובה לכם ההגנה מפני וירוסים, אפשרויות הגיבוי בענן, אם חשוב לכם לדעת שאתם מקבלים נתב איכותי או מספר נתבים, אם הגנה מפני תכנים בלתי ראויים היא משהו שהאינטרנט שלכם יעיל עבורכם פחות בלעדיו – מומלץ לחפש חבילת גלישה שתספק את כל זאת. חבילות הגלישה המוצעות על ידי חברות האינטרנט כמו נטוויז’ן, בזק בינלאומי, 012 וחברות אינטרנט אחרות, מציעים מגוון רחב של שירותים המגיעים בנוסף לאפשרות הגישה עצמה והופכים את הגלישה לנעימה יותר.

 

שירות הלקוחות – כמה ליווי תצטרכו?

מרבית ספקיות האינטרנט גובות תשלום על חיבור לרשת האינטרנט והתקנה של המודם ו/או הראוטר (הנתב) החדש שלכם בבית. זהו תשלום חד פעמי עם החיבור הראשוני לתשתית החדשה או לספקית האינטרנט החדשה. בחלק מן החברות, אתם מתבקשים לשלם תוספת חודשית קבועה (בממוצע 10 ש”ח לחודש) עבור הנתב שתקבלו מן החברה. אם אתם לא מאלה שיכולים לפתור כל תקלה בעצמם, אם אתם נזקקים לליווי, שירות, או תמיכה בשירותי האינטרנט – חשוב שתבחרו בחברה אמינה, גדולה, ומוכרת ששירות הלקוחות שלה הוא איכותי. חברות אינטרנט כמו בזק בינלאומי, 012, או נטוויז’ן שהיא מבית פרטנר, עשויים להוות פתרון יעיל בתחום של הבטחת שירות לקוחות זמין.

 

ואחרון חביב, כמובן, מחיר חבילת האינטרנט שלכם

הבאנו במעלה המאמר סקירת מחירים עדכנית של שירותי תשתית אינטרנט, ספקיות אינטרנט ומחירים של חבילות באנדל – הכוללות תשתית ושירותי ISP. בנוסף, הבאנו את מחירי הטריפל וחבילת הדאבל של שתי חברות המספקות חבילות הכוללות גם שירותים נלווים כמו שירותי טלוויזיה רב ערוצית, או שירותי טלפוניה. הבחירה בחבילה המתאימה לכם במחיר הנמוך ביותר תהיה קלה בשלב זה, ואין סיבה שתשלמו יותר על חבילה זהה, אם אתם יודעים מה חשוב לכם. לכן, בחרו בחבילה העומדת בכל הקריטריונים שבחרתם, והמוצעת לכם במחיר הזול ביותר.

 

צרכנות נבונה – בדקו את חבילת האינטרנט שלכם, וכשהיא מפסיקה להיות אטרקטיבית – פעלו להחליף אותה

מעל 70% מבתי האב בישראל הם בעלי חיבור לאינטרנט, ולכן קרוב לוודאי שגם אתם, בשעה שאתם קוראים מאמר זה, אתם בעלי חיבור לאינטרנט מהבית. אולם, חשוב לדעת, כי מחירי האינטרנט משתנים וגם אם בחרתם את התשתית והספק רק לפני קצת יותר משנה – כנראה שתוכלו להיטיב את מצבכם, אם תאפשרו לעצמכם לסקור את האפשרויות בשוק, ולבחון את החלטתכם מחדש. חשוב שתדעו, כי המעבר מחברת אינטרנט אחת לאחרת אינו מורכב, וכי החברות דואגות למעבר שקוף מבחינת הלקוח, כך שמבחינתכם הדבר היחיד שמשתנה הוא לוגו החברה בחלקה העליון של החשבונית, ואולי גם הסכום לתשלום.

 

עוד נקודה שחשוב לזכור – מרבית חבילות האינטרנט מוצעות במחיר אטרקטיבי לתקופת זמן מוגבלת, בדרך כלל תקופה זו היא של 12 או 18 חודשים. לאחר תקופה זו מחירי חבילת הגלישה עשויים לזנק מעלה, לעיתים באופן משמעותי. לכן, זו תהיה התגלמות הצרכנות הנבונה מצידכם, לזכור (או לעשות לעצמכם התראה בסמארטפון) מתי נגמרת תקופת המחיר הנמוך שלכם בחבילת האינטרנט, וכחודש טרם תום המחירים המופחתים בחבילה להבטיח לעצמכם את המשך התשלום המופחת, או על ידי משא ומתן עם החברה שאליה אתם כבר מחוברים, או על ידי החלפת החברה המספקת לכם שירותי אינטרנט.

 

שירותי האינטרנט והנתב שלי – האם הוא מספיק טוב?

הנתב (הראוטר) שלכם הוא זה ש”מקבל” את אותות הרשת ו”שולח” אותם באוויר אל כל מחשבי הרשת המחוברים אליו. גם הנתב מכוון לפעול במהירות מסויימת, בדרך כלל בהתאם למהירות שכוונה על ידי חברת תשתית האינטרנט שלכם, שדרכה בדרך כלל מסופקת החומרה באמצעותה גולשים באינטרנט. כל חברות האינטרנט מציעות ללקוחות חדשים שלהן את החומרה הנדרשת על מנת לגלוש באינטרנט בצורה נוחה ומהירה – בין השאר מודם ו/או נתב. הנתבים כיום כוללים את פונקציות המודם ולכן במרבית המקרים כבר לא מדובר בהתקנה של שתי קופסאות, כאשר אחת (המודם) מקבלת את אותות הרשת ושולחת אותה לשנייה (הראוטר), אשר מפזר אותה בחלל החדר. אספקת נתב או מודם מטעם החברה שמחברת אתכם לאינטרנט כרוכה, בדרך כלל, בעלות – או עלות התקנה חד פעמית, או עלות חודשית קבועה בגין מחיר הנתב (כולל פיצוי לחברה אם אתם מתנתקים משירותי האינטרנט של החברה בטרם שילמתם את מלוא המחיר בעד החומרה שהותקנה אצלכם). חשוב שתדעו, שאין חובה לבחור דווקא בנתבים המסופקים מטעם חברת האינטרנט – נתבים הם בדרך כלל לא יקרים – מחירם מתחיל מפחות מ – 100 ש”ח, ומחיר ממוצע לנתב איכותי הוא כ – 200 ש”ח.

 

לכן, אם חברת האינטרנט מציעה לכם הצעה שאינה אטרקטיבית בעניין “השכרה” או תשלומים על הראוטר – רכשו נתב משלכם והשתחררו מן הצורך לממן גם את זה דרך חברת האינטרנט שלכם.

 

כאמור, קביעת התצורה של הנתב היא משמעותית על מנת לאפשר גלישה במהירויות המתאפשרות לכם מטעם חברת התשתית וספקית האינטרנט שלכם. לכן, וודאו כי תצורת הנתב (הקונפיגורציה שלו) מתבצעת בהתאם להוראות ובאופן מלא.

 

גיימרים? אתם צריכים חבילת אינטרנט שתענה על הצרכים הייחודיים שלכם

תחביב המתפתח בארץ בצעדי ענק הוא תחום הגיימינג – מדובר, בעצם, במשחקי מחשב אשר יש המשחקים בהם ברצינות רבה. עבור הגיימרים, המשחקים במשחקי רשת הדורשים משאבים רבים, כדאי לבחון כי חבילת הגלישה שתבחרו תתאים לצרכי הגולש. הנה כמה מן השאלות שכדאי לתת עליהן את הדעת, בטרם בוחרים חבילת גלישה שתתאים לגיימרים:

  • מהירות הגלישה – משחקים ברשת, בעיקר אלה המקצועיים, דורשים מהירות גבוהה הן להורדה והן להעלאה. תכנים גרפיים מרובים בפרטים, עדכונים בזמן אמת של לוח המשחק או מרחב המשחק, כל אלה דורשים מרשת האינטרנט להעביר כמות גדולה של נתונים באופן רציף במהלך המשחק. אם אתם גיימרים, או אם יש לכם גיימרים בבית, מומלץ לבחור בחבילת אינטרנט במהירות גלישה של לא פחות מ – MB 50
  • יציבות הרשת – רשת שחווה נפילות וניתוקים רבים עלולה לגרום עוגמת נפש רבה למשקיעים במשחק ואז מאבדים אותו עקב ניתוק פתאומי ברשת. לכן, בחרו בחברה אמינה ובעלת מוניטין של חברה יציבה.
  • שירות לקוחות איכותי מסביב לשעון – גיימרים רבים נוטים לשקוע במשחקי המחשב דווקא בשעות הלילה המאוחרות. לטובת אלה מבינינו המשחקים במשחקי רשת טרוטי עיניים באישון לילה – וודאו שחבילת האינטרנט שאתם בוחרים תספק מענה אנושי גם אם נפל לכ האינטרנט בשלוש לפנות בוקר.

 

לסיכום – האינטרנט הוא מוצר צריכה בסיסי בימינו, וחשוב שתבחרו את חבילת הגלישה שלכם באופן מושכל

מעל 50 חברות אינטרנט מציעות כיום בישראל חבילות גלישה שונות, בתנאים מגוונים ובמחירים שונים. חברות אינטרנט וותיקות כמו בזק בינלאומי, נטוויז’ן, 012, ואחרות, לצד ספקיות אינטרנט חדשות, מציעים בהתאם לרפורמת הפס הרחב חבילות הכוללות ספק ותשתית, ולעיתים גם שירותים נוספים, כמו שירותי טלוויזיה וטלפוניה המוזילים עלויות חודשיות קבועות בבית. הניוד בין חברות היום הוא קל ומהיר – ואין סיבה שלא תבחרו את החבילה המתאימה לכם ביותר והמוצעת במחיר האטרקטיבי ביותר.

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון האינטרנט שלך במאות שקלים בשנה

כבר 63,225 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון האינטרנט

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו

 

אולי יעניין אותך גם?

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >