אז נראה לכם שאתם יודעים בדיוק כמה כסף יש לכם? אז זהו, שלא! במשך השנים עברתם עבודות ושיניתם כתובות, והבנקים איך לומר, לא ממש התאמצו למצוא אותנו וכך הצליחו בעמל רב לבלבל אותנו ולגרום לנו לא לרצות להתעסק באחד מהנושאים הכי חשובים בחיינו – הכסף שלנו. למזלנו, אתר חדש של משרד האוצר, המסלקה הפנסיונית מספקת מידע מפורט על כל החסכונות האבודים שלנו שמסתתרים אי שם. זה הכסף שלנו ואם נמצא אותו נוכל מיד להשתמש בו לטובתינו. לשדרג את הרכב, חופשה מפנקת, שיפוץ המטבח… כל מה שרצית עכשיו בהישג יד.

 

טפלו בכסף שלכם היום דרך המסלקה הפנסיונית

יש קושי רב בלחשוב על פנסיה ברצינות כשאנחנו צעירים ואנחנו נוטים לפטור את העניין כלא רלוונטי במשיכת כתף. הדחקה זאת של תקופת חיים שלמה המתפרסת על עשרות שנים במהלכן איננו מתפרנסים מעבודה וכוחותינו הפיזיים והמנטליים מתדלדלים, הינה שגויה. מובן שכל אחד רוצה לדמיין את עצמו בריא וצלול עד יומו האחרון, אך למרבה הצער, אין הדבר תמיד כך ולעיתים קרובות הזקנה מלווה גם בצורך בסיוע ותמיכה, ולמרבה המזל יש לנו ביטוחים מתאימים לכך לשעת צרה. ואם אין לך כוח וזמן להשקיע בטיפול ובהבנת נושא הפנסיה לפחות תדאג שיהיה לך מומחה שדואג לאינטרסים שלך. בדיוק בשביל זה יצרו את המסלקה הפנסיונית.

 

רוצה לקבל בחזרה את הכסף שלך?

כבר 105,543 הריצו בדיקה לאיתור כספים

בדיקה מוצלחת יכולה להיות שווה אלפי שקלים

בצע בדיקה

פרטיותך חשובה לנו

 

 

דו”ח מסלקה לדוגמא

המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר

המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר

 

כדאי לבדוק את הביטוחים ותכניות הפנסיה שלי אצל המסלקה הפנסיונית

פעם בשנה מגיע אליך דו”ח עם הרבה מספרים וביטויים שאין לנו כל כך זמן וכוח לקרוא. הכי קל פשוט להניח אותו בצד ויש כאלו שמגדילים לעשות ושמים אותו בקלסר. כל האנשים האלו שלא טורחים ולא עוברים על הדו”ח, או אפילו לא דואגים שעין מקצועית תעבור עליו ופשוט מניחים בצד, בוודאות מפסידים אלפי שקלים בשנה.

 

המסלקה הפנסיונית - כספים אבודים

דרך המסלקה הפנסיונית תוכלו למצוא כספים שאינכם יודעים עליהם

 

עדכון החשיפה לסיכונים תכנית הפנסיה מתפרסת על פני שנים רבות ואוספת כסף רב עם הזמן. כל תכנית והתמהיל הייחודי שלה. התכניות השונות חשופות למגוון מכשירים פיננסיים כמו מניות, אג”ח, הצמדות למט”ח, מדדים וכו’. לכן, כל תכנית צומחת בהתאם לכך ומושפעת אחרת מהאופי הכאוטי של השווקים. תכניות פנסיה מסוימות בעלות פרופיל סיכון גבוה יותר ואחרות סולידיות ומציעות וודאות גבוהה. חשוב לקיים לפחות פעם בשנה החלטה האם ראוי לשנות רמות סיכון בתיק. להחלטה הזו יש השלכות של מאות אלפי שקלים בהסתכלות ארוכת טווח של קרן הפנסיה שלכם והביטוחים שלכם.

 

דמי ניהול בואו נדבר קצת על הפיל ששוכן לו לבטח בתוך תכנית הפנסיה שלכם ותופס נפח משמעותי מסך הכסף שאתם חוסכים – עמלות. סך העמלות שאתם משלמים הינו משמעותי ביותר. בהשוואה מאוד מהירה למוצרים מקבילים ניתן לשפר את דמי הניהול שלכם ולעגן אותה כך שתהיה קרובה למקובל במשק. בנוסף, טיפול מרוכז בכל תיק הנכסים שלכם יכול לשפר את דמי הניהול שאתם משלמים אפילו באופן יותר טוב מהממוצע במשק.

 

ביטוחים חשוב לעבור על כל מה שמרכיב את הקרן שכן הרבה פעמים המרכיבים הביטוחיים בקרן הפנסיה לא מספיקים עבורכם. במקרה כזה חשוב ביותר להשלים את הכיסוי הביטוחי שלכם על כל גווניו – ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים ובריאות. אין לציין עד כמה חשוב סעיף זה עבורכם. בהערת אגב, נציין כי עכשיו הוא זמן מצויין לעשות סקירה של הביטוחים שברשותכם.

וזהו בדיוק תפקידה של המסלקה הפנסיונית – להנגיש את המידע הפנסיוני ולהפוך אתכם לבעלי השפעה על עתידכם.

 

מה צריך לעשות בכדי לקבל מידע על הפנסיה שלי דרך המסלקה הפנסיונית?

על מנת לקבל את דו”ח המידע צריך למלא מספר פרטים אישיים באתר ייעודי של משרד האוצר. לחילופין אפשר לבקש שמומחה בתחום יעשה זאת עבורכם וייתן לכם הסבר מלא על הדו”ח של המסלקה הפנסיונית וכל מה שאתם צריכים הוא פרטים אישיים כמו שם מלא, תאריך לידה, כתובת, מספר ת”ז וכרטיס אשראי לזיהוי. 

 

המסלקה הפנסיונית

המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר

 

המערכת של המסלקה הפנסיונית תפנה אל גופי הפנסיה הרלוונטיים עבורכם ותאסוף מידע. בתוך 72 שעות כל האינפורמציה תתקבל ותקבע פגישה מול מומחה בעל רישיון של משרד האוצר אשר יבצע עבורך שלושה דברים:

 

סדר

  • עושה לך סדר על מנת לדעת איפה הכסף נמצא ומושקע (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל וקרן השתלמות)
  • בודק מהי רמת הסיכון בכלל הנכסים והאם היא מתאימה (גיל החוסך, מטרת הכסף, אופי וכ’ו)

 

חיסכון

  • חוסך לך במס רווחי הון וניצול מקסימלי של הטבות מס לפורשים (אופטימיזציה מיסויית)
  • חוסך לך בדמי הניהול ובפרמיות
  • שורה תחתונה – חוסך לך כסף

 

בקרה

  • בודק את טיב מנהלי ההשקעות, המסלולים והמוצרים בכל זמן נתון

 
רוצה לקבל בחזרה את הכסף שלך?

כבר 105,543 הריצו בדיקה לאיתור כספים

בדיקה מוצלחת יכולה להיות שווה אלפי שקלים

בצע בדיקה

פרטיותך חשובה לנו

 

אולי יעניין אותך גם?

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >