קרן השתלמות – המדריך המלא לבחירת חברת ניהול לקרן השתלמות

מערכת5 דקות קריאה
שתף:

קרן השתלמות היא קרן חיסכון, שמשמשת בעיקר כאפיק חיסכון לטווח בינוני-ארוך, עבור עצמאים ושכירים. קרנות ההשתלמות עברו הרבה שינויים ותהפוכות במהלך השנים, והיום אפשר להגיד שהם אפיק החיסכון היחיד שאינו לטווח ארוך, שנותר פטור ממס. לכן יותר ויותר אנשים בוחרים לחסוך את הכסף בקרנות ההשתלמות. אבל איך בוחרים קרן השתלמות מתוך עשרות הקרנות הקיימות? המדריך שלנו יעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

 

הסיבה העיקרית לכך שישראלים רבים בוחרים לחסוך דרך קרנות ההשתלמות היא העובדה שהרווחים בקרן ההשתלמות פטורים ממס על רווחי הון (הפטור הוא עד לתקרת ההפקדה השנתית). אתם יכולים למשוך את כספי החיסכון בקרן ההשתלמות לאחר שש שנים, גם אם תמשיכו להפקיד כספים לקרן. בנוסף, יש לכם אפשרות לממש את כספי החיסכון שנצברו לאחר שלוש שנות ותק בקרן, למטרת השתלמות מקצועית (בכפוף למוגדר בתקנון הקופה).

בכל מקרה, אתם לא חייבים למשוך את הכסף מקרן השתלמות גם אחרי שש שנים. אפשר להשאיר את הסכום שחסכתם בקרן, להמשיך להפקיד בחשבון וליהנות מביצועי הקרן ומפטור ממס על הרווחים.

 

קבלו את ההצעה הטובה ביותר עבור קרן השתלמות, ללא שום התחייבות

כבר 11,536 אנשים קיבלו הצעה לקרן השתלמות

פרטיותך חשובה לנו

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, אשר בכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך קבלת פניות ו/או הצעות מצד שלישי

איך תבחרו קרן השתלמות נכונה?

 מטרת קרן השתלמות היא חיסכון, לכן השאיפה שלכם תהיה להגדיל את החיסכון ככל הניתן בעזרת תשואות. לכן, הגיוני שתבחרו בקרן ההשתלמות שמציעה את התשואות הגבוהות ביותר. אבל בפועל קיימים מקרים רבים, שקרנות שהובילו  בתשואות ב-3 שנים כלשהן יאכזבו מאוד בשנה-שנתיים העוקבות. ובקיצור, תשואות טובות בעבר לא מבטיחות לכם תשואות בעתיד.

לכן, בחירת קרן השתלמות צריכה להתבסס לא רק על תשואות, אלא גם על התאמה של רמת הסיכון המתאימה לכם.

שיקולים נוספים בבחירת הקרן הם רמת השירות שתקבלו, רמת השקיפות בניהול הכספים שלכם ואפשרויות המעקב שמעמידה לרשותכם החברה כמו אתר אינטרנט מעודכן.

 

טיפים בנושא קרנות השתלמות:

  • בחרו את הקרן בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם (ולא רק על בסיס תשואות עבר) – היצע קרנות ההשתלמות בישראל עצום, פועלות כאן יותר מ-200 קרנות שונות ובכל קרן יש כמה מסלולים, חלקם סולידיים ואחרים מסוכנים יותר. אז איך תדעו מה מתאים לכם?, מידע על אופי ההשקעות של הקרן תוכלו למצוא באתר גמל נט של משרד האוצר, וכך לבחון את מדיניות ההשקעות בקרן. וחשוב שתזכרו: אין קרן נאמנות שיכולה להבטיח לכם תשואה מסוימת וקבועה.
  • בחרו את קרן ההשתלמות בהתאם למטרה – החיסכון לטווח ארוך (לפנסיה) או לטווח בינוני: כדי לבחור אם להשקיע בקרן סולידית יותר או פחות, אתם חייבים להגדיר מראש מה  מטרת החיסכון. למשל אם אתם צעירים ויש לכם עוד שנות חיסכון רבות לפניכם, יהיה נכון יותר לבחור בקרן השתלמות עם חשיפה גבוהה למניות. אם אתם מבוגרים יותר ואופק ההשקעה שלכם קצר יחסית, הגיוני שתעדיפו קרן השתלמות סולידית יותר.
  • בחרו מוטבים למקרה מוות, ושנו את הבחירה במקרה הצורך.

 

הכירו את קרנות ההשתלמות המובילות:

 

IBI

בית ההשקעות (IBI) הוקם בשנת 1971 והינו אחד מבתי ההשקעות הוותיקים בארץ. היקף הנכסים שמנהלת החברה עומד על כ 40 מיליארד ₪ עם עשרות אלפי לקוחות. בית ההשקעות מנהל תיקי השקעות, קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, קופות גמל, ברוקראג’, מסחר עצמאי ומגוון שירותים נוספים. IBI גמל החלה את פעילותה בשנת 2006, והיא אחת מחברות הבנות של קבוצת IBI. החברה מנהלת עבור עשרות אלפי עמיתיה קופות גמל, קרנות השתלמות, קופות גמל בניהול אישי וקופות מרכזיות לפיצויים, במגוון מסלולי השקעה מתמחים ולא מתמחים. IBI גמל היא הראשונה בישראל שהקימה במסגרת הקופות שבניהולה, מסלולי השקעה מחקי-מדד טהורים. החברה מאמינה כי מקצועיותה, ניסיונה והישגיה, מיקמו אותה בצמרת שוק החיסכון ארוך הטווח בישראל.

 

row3אקסלנס נשואה גמל בע"מ החלה את פעילותה בשנת 2000, ונכון להיום היא מנהלת מגוון רחב של קופות גמל ובכלל זה קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים במגוון מסלולי השקעה שונים. לאקסלנס שירותי קרנות השתלמות ו- 38 קופות גמל וכן ניהול תיקי השקעות גם בחו”ל. היקף הנכסים המנוהל בחברה מסתכם בכ- 21.4 מיליארד ש"ח (נכון ל-11.2015). באקסלנס גמל והשתלמות מציעים מגוון של מסלולי קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים, בניהול אקטיבי ובניהול פאסיבי (ניהול באמצעות מדדים)במבחר תמהילים שונים, החל מרמת סיכון נמוכה ועד רמת סיכון גבוהה. החברה מדגישה שהמגוון הרחב מאפשר להם להתאים לכל סוג לקוח את אופי החיסכון המתאים לו בצורה אופטימאלית תוך שקיפות מלאה וגמישות מירבית. אקסלנס מתגאה בפעילותה למען הקהילה ובמיוחד בנושא נוער בסיכון, משפחות נזקקות ותרומה לעמותות שונות.

 

הלמן אלדוביהלמן-אלדובי קופות גמל ופנסיה היא חברה לניהול קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה שהוקמה ב- 1995. החברה מנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ-12 מיליארד ש"ח עבור כ-300,000 חשבונות שבניהול החברה (נכון לדצמבר 2014), והינה אחת מהחברות המנהלות הגדולות בענף הגמל והפנסיה. החברה מציעה מגוון מסלולי השקעה, עבור מוצריה השונים- קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות פיצויים. כמו כן, מאפשרת לעמיתה לנהל באופן עצמאי את השקעותיהם באמצעות קופות IRA. החברה מדגישה כי היא עוסקת בניהול השקעות ומוצרי חיסכון פנסיוני ונמנעת מפעילויות העלולות להוביל למצב של ניגוד עניינים.

 

הפניקסהפניקס מדגישה שהייחודיות בקרנות ההשתלמות  שהיא מנהלת היא החופש לבחור בין שלושה מסלולי השקעה והאפשרות לנוע ביניהם ללא עלויות נוספות. המסלולים הם: מסלול כללי – בעל אפיקי ההשקעה מגוונים ודינמיים, מסלול מנייתי – המושקע במניות בשיעור של 50%, לכל הפחות ומסלול אג"ח – המושקע באג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרנים, פיקדונות ומח"מ (משך חיים ממוצע) שאינו עולה על ארבע שנים. הפניקס מתחייבת להמשיך ולפעול למען מטרות ציבוריות ולרווחת הקהילה על ידי תמיכה ומתן חסות למוסדות וליחידים בתחומי התרבות, החינוך, הבריאות והספורט.

 

הראלקבוצת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ עוסקת בתחומי הביטוח והשירותים הפיננסים והיא אחת מקבוצות הגדולות בישראל. סך הנכסים המנוהלים על-ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסיים הסתכם ב- 180 מיליארד ש"ח, נכון ל- 31 בדצמבר 2014. הראל גמל והשתלמות חברת ניהול, אשר בבעלות מלאה של הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ, מנהלת של קרן ההשתלמות הראל השתלמות, הראל קופת גמל, וקופות הפיצויים הראל פרופיל אישי והראל גמל לפיצויים. החברה מתגאה בכך שעומדים לרשותה המשאבים האנושיים והכלכליים המעולים של קבוצת הראל ובכללם מנהלי השקעות מן השורה הראשונה, מחלקות מחקר וכלכלה המורכבות מצוות גדול של אנליסטים, מנהלי סיכונים וכלכלנים. המיומנות הגבוהה ושיתוף הפעולה בין מנהלי ההשקעות ומחלקת המחקר, מובילים לדעתם להשגת תשואות מרשימות לאורך שנים, תוך שמירה על רמת סיכון מותאמת.

 

ילין לפידותבית ההשקעות ילין לפידות הוקם בשנת 2004 ומנוהל על ידי ילין לפידות ויאיר לפידות. בית ההשקעות מתמחה בניהול השקעות בלבד של קופות גמל, תיקי השקעות, קרנות נאמנות וקרנות השתלמות עם נפח כולל של למעלה מ 30 מיליארד ש”ח. ניהול ההשקעות בילין לפידות קופות גמל מתבצע על ידי צוות רחב של מנהלי השקעות ואנליסטים בפיקוחם המקצועי של רו"ח דב ילין ורו"ח יאיר לפידות. בילין לפידות מנוהלים 7 מסלולי השקעה בקופת גמל, 5 מסלולי השקעה בקרן השתלמות ו-2 מסלולי השקעה בקופה מרכזית לפיצוייםבילין לפידות אוהבים להיות מוגדרים כבית השקעות “בוטיק” בשל ניהול השקעות קלאסי המבוסס על מוצרים טובים, ניהול מצוין וכמובן שקיפות.

 

כללכלל פנסיה וגמל בע"מ (לשעבר: מיטבית- עתודות), הוקמה ב- 1995 והיא מנהלת קרנות פנסיה , קופות גמל הוניות וקופות גמל לא משלמות לקצבה, קופות מרכזיות לפיצויים וקרנות השתלמות המעניקות אפשרויות חיסכון לטווח הארוך והבינוני במגוון אפשרויות חיסכון. החברה מנהלת נכסים בהיקף של כ- 72.9 מיליארד ₪ ליותר ממיליון עמיתים עצמאיים ועמיתים מקרב חברות מהגדולות ומובילות במשק הישראלי. כלל פנסיה וגמל מעניקה לעמיתיה ביטחון ותנאים עדיפים, מערכת בקרת סיכונים ייחודית וגישה לאסטרטגיה ההשקעה המתקדמת ביותר, ומציעה מגוון פתרונות חיסכון לטווח ארוך ובינוני. החברות מנהלות כיום חסכונות בהיקף של מעל 55 מיליארד ₪ ביחד ליותר ממיליון עמיתים. בין העמיתים נמצאות חברות מהגדולות במשק הישראלי מתחומי ההיי-טק, בנקאות, תקשורת, השכלה גבוהה, תעשיות וכן גופים ממשלתיים רבים.

 

מגדלחברת מגדל הוקמה לפני 80 שנה, והיא פועלת בתחום הביטוח, הפנסיה והפיננסים. לחברה כ-2 מיליון לקוחות והיא נחשבת לאחת מהחברות הגדולות בארץ. פעילות הפנסיה והגמל של קבוצת מגדל, מתבצעת באמצעות חברות הבנות של מגדל ביטוח: מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופת גמל בע"מ, המנהלת את קרנות הפנסיה החדשות של קבוצת מגדל ואת כל קופות הגמל של הקבוצה, וכן באמצעות יוזמה קרן פנסיה לעצמאים בע"מ. מגדל השתלמות היא קרן ההשתלמות הגדולה ביותר בשוק קרנות ההשתלמות והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ- 13.6 מיליארד ₪ (נכון ל-31 בדצמבר 2014) מגדל גאה בשילוב בין בית השקעות וחברת ביטוח ובכך שהמשקיע נהנה מחוסנה של הקבוצה וצוות ניהול שנבחר בקפידה ועם ניסיון רב.

 

מגדלמיטב דש גמל ופנסיה בע"מ היא אחת החברות הגדולות בתחום החיסכון הפנסיוני בישראל. החברה מנהלת מעל ל- 36 מילארד ₪ ומעמידה לרשות לקוחותיה מגוון רחב של קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה, המאפשרות להם ליהנות מהיצע גדול וייחודי של מסלולי השקעה להתאמה אישית לצרכיהם: לפי גיל, טווח חיסכון, תנאי השוק ורמת הסיכון הרצויה לכל אחד. החברה מתגאה ברמה מקצועית גבוהה ובמומחיות של מנהלי ההשקעות שלה. מגוון מסלולי החיסכון המאפשרים התאמה אופטימאלית לגיל החוסך, טווח חיסכון שלו ולתנאי השוק המשתנים. בנוסף, מוצעות קופת גמל וקרן השתלמות בניהול אישי (IRA)

 

מנורהמנורה מבטחים פנסיה וגמל הינה החברה המנהלת הגדולה ביותר בישראל למוצרי פנסיה וגמל. החברה מנהלת נכסים בסך של כ-94 מיליארד ש"ח, עבור כ-1.5 מליון עמיתים ( נכון לתום שנת 2015). במסגרת זאת מנהלת החברה את קרן הפנסיה הגדולה במדינה, מבטחים החדשה, שלה מעל 1,000,000 עמיתים והיקף נכסים של כ-76 מיליארד שקלים, וכן מגוון רחב של  מסלולים בקופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים. גודלה של החברה המנהלת ויציבותה מאפשרים לך ליהנות מיתרונות שקיימים רק אצל מנורה מבטחים. למנורה מבטחים מערך של שש חטיבות עסקיות הפרושות ברחבי הארץ, מערך סוכני ביטוח, מתכננים פנסיונים של מנורה מבטחים פנסיה וגמל,  מרכז שירות טלפוני ואתר אינטרנט ומידע אישי מתקדם.

 

קבלו את ההצעה הטובה ביותר עבור קרן השתלמות, ללא שום התחייבות

כבר 11,536 אנשים קיבלו הצעה לקרן השתלמות

פרטיותך חשובה לנו

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, אשר בכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך קבלת פניות ו/או הצעות מצד שלישי