נכון לתחילת שנת 2017 ישנן שלוש ספקיות עיקריות של שירותי טלוויזיה בישראל, אלה הן חברת הטלוויזיה בכבלים הוט, הטלוויזיה בלווין YES, והשחקנית החדשה, חברת התקשורת סלקום אשר השיקה את שירות סלקום TV, המספק למנויים את תכני הטלוויזיה המבוקשים מעל גבי רשת האינטרנט בטכנולוגיה המכונה IPTV.

 

טבלת השוואה בין חברות הטלוויזיה 2017

209 ש"ח לחודש219 ש"ח לחודש99 ש"ח לחודש
כל חבילות התוכןכל חבילות התוכןעידן פלוס, ספורט, לייף סטייל, VOD
מגוון ערוצים
מגוון ערוצים
מגוון ערוצים
איכות צפיה
איכות צפיה
איכות צפיה
שירות
שירות
שירות

 

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון הטלוויזיה שלך במאות שקלים בשנה

כבר 85,231 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו

 

על פי סקרי שוק וסקרי דעת קהל, בתחילת שנת 2017 בישראל המסלולים הפופולאריים ביותר הם iCompact חבילת ערוצי ספורט של הוט, חבילת היסוד של Yes  וחבילת הכול כלול של סלקום TV (השם מטעה שכן נדרש תשלום נוסף עבור חבילות תוכן שונות).  גם למסלול Yes  לעסקים קטנים יש ביקוש גדול, והוא מתאים לבתי עסק המעוניינים לאפשר ללקוחות לצפות בשידורי טלוויזיה במהלך השהייה בבית העסק, כמו למשל בפיצוציות, בתי קפה, בעסקים שיש להם חדרי המתנה ועוד.

 

מסתמן שסלקום TV, המציעים חבילה מסוג אחד בלבד, ובמחיר אטרקטיבי ביחס לחבילות המקבילות, נהנים מפופולאריות הולכת וגוברת. אם אתם שוקלים רכישה של חבילת תוכן מבית סלקום TV – חשוב שתדעו כי יש לקחת בחשבון בתחשיב החודשי בסופו של דבר את הצורך להוסיף תשלום כדי ליהנות מתוכן נוסף, כך למשל חבילת ספורט (תוספת של 67 ש”ח לחודש) או חבילה של 20 ערוצים ברוסית ב – 29 ש”ח לחודש.

 

מבדיקה שעשינו עלה כי חברת Yes מציעה את המגוון הרב ביותר של חבילות ושל ערוצי תוכן. לא תמיד ברורים לעין ההבדלים בין חבילות התוכן של YES, אולם ביחד עם זאת, זוהי מצאנו בחברה את הגמישות הרבה ביותר והיכולת הגבוהה ביותר לבחירת חבילת ערוצי תוכן והתאמתה לצרכים האינדיווידואליים של כל בית אב, על הרגלי הצפיה בטלוויזיה היחודיים לו. בסך הכול לחברת YES לא פחות מ11 חבילות תוכן שונות (לעומת שלוש חבילות תוכן של הוט וחבילת תוכן אחת בלבד מבית סלקום TV).

 

הוט, YES, סלקום TV – כלים להשוואת מחירים

בבואנו להשוות מחירים בין חבילות התוכן השונות של שלושת החברות לצפייה רב ערוצית, יש לזכור כי ייתכן שמחיר הבסיס של חבילה מסוימת יהיה נמוך יחסית אולם תוספות שאנו מעוניינים בהן ונידרש לשלם עבורן בנפרד (כגון ערוצים נוספים, עוד ממירים או שירות VOD) יהפכו את החבילה ליקרה יותר מחבילה אחרת המתאימה גם היא לצרכינו.

 

חשוב לקחת בחשבון, שכולנו משתמשים גם בשירותי תשתיות וספקי אינטרנט (או רק ספקי אינטרנט, לאחר חוק הניוד של שירותי האינטרנט לאחרונה) וטלפון קווי (נייח). אם גם שירותים אלה עולים לנו כסף, השוואה תכיל התייחסות גם לחבילות “הכל כלול” של החברות או לתלום בנפרד של שירותים אלה מחברות אחרות. כאמור, חברות הוט וסלקום TV יודעות לספק, מלבד תוכן של ערוצי טלוויזיה, גם תשתית אינטרנט, שירותי ספק אינטרנט וטלפון קווי, ולכן ייתכן שבחירה בחבילה מסוג “טריפל” של הוט או סלקום TV תיתן מענה משתלם לשלושת השירותים הנחוצים לנו. נכון לתחילת 2017, חברת Yes אינה מציעה תשתית או שירותי ספק לגלישה ביתית ברשת האינטרנט, כמו גם היא אינה מציעה שירותי טלפון קווי. כדי ליהנות משירותי ה VOD של Yes דרוש חיבור לאינטרנט במהירות גלישה מינימאלית של 15 מגה. ברוב הבתים בישראל קיימת ממילא רשת אינטרנט באיכות מספקת אולם אם אין כזו בנמצא יש להתחשב בעלות התקנתה ולקחת בחשבון את דמי המנוי החודשיים שנידרש לשלם עבור החיבור הנחוץ לאינטרנט.

 

לאיזו תקופה מתחייבים וכמה זה באמת יעלה לנו לאורך זמן

נקודה נוספת שחשוב להתחשב בה בבואנו לבחור את חבילת הטלוויזיה הרב ערוצית המשתלמת ביותר עבורנו היא כוונתינו להתקשר עם החברה לטווח הארוך. מכיוון שבדרך כלל הבחירה בספק שירותי טלוויזיה היא לא בחירה שאנחנו נהנים להחליף בכל תקופת זמן קצרה, חשוב לשים לב לשינויים בחוזה לאורך תקופת השימוש בשירותי החברה, כמו למשל תקופת ההתחייבות שלכם או שינויים בתעריפי השירותים לאורך תקופת השימוש. כמו בתחומי מכירה ושירותים רבים בארץ, גם בקרב מנויי החברות לטלוויזיה רב ערוצית, מוצעות חבילות ערוצים במחירים מוזלים ללקוחות חדשים – שלושת החברות המציעות שירותי טלוויזיה רב ערוצית נוהגות להציע חבילות במחיר מבצע ללקוחות חדשים עבור מספר ידוע מראש של חודשים, ולאחר מכן מחיר החבילה עולה באופן אוטומטי. לא כל הלקוחות שמים לב (או זוכרים) שמחיר חבילת התוכן שלהם צפוי לעלות (לעיתים באופן משמעותי) לאחר תום התקופה שצוינה, וכך, לקוחות רבים מוצאים את עצמם משלמים מבלי משים תעריפים גבוהים הרבה יותר מאלה שעליהם נתנו את הדעת עם תחילת חוזה ההתקשרות ביניהם לבין חברת הטלוויזיה.

 

לכן – סמנו לעצמכם את תום תקופת הזמן בה תקבלו שירותי טלוויזיה רב ערוצית מהוט, YES או סלקום TV ועם תום התקופה היו לקוחות ערניים ודרשו את המשך התשלומים המופחת. אם לא תקבלו הפחתה בתשלומים על פי רצונכם – תוכלו תמיד לשקול החלפה של נותן השירות לכזה שיספק את השירות במחיר מוזל.

 

בטבלה מטה ריכזנו עבורכם נתונים בסיסיים המאפשרים התרשמות והשוואה כללית בין השירותים שמציעות שלוש ספקיות שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית. תוכלו למצוא בטבלה תשובה לשאלות כמו – מה מציעה כל חברה, ומה המחיר שתידרשו לשלם עבור החבילות השונות. חשוב לציין כי בטבלה כללנו רק את הנתונים הנוגעים לתוכן הטלוויזיה. חברות הוט וסלקום TV מציעות גם שירותים נוספים כמו שירותי טלפון קווי, תשתית ותוכן אינטרנט, ועוד, וגם חבילות משתלמות המכילות מספר שירותים בתשלום מופחת, כמו חבילות ה – “טריפל” (טלוויזיה רב ערוצית, אינטרנט וטלפון קווי). נתונים אודות אפשרויות כגון אלה נביא בהמשך במסגרת פירוט שירותי כל אחת מהחברות.

 

ספקית השירותשם החבילהמה כלולמחיר
הוטTV TOPכל חבילות התוכן
החבילה הבסיסית + 6 חבילות התוכן הנוספות + חבילת ערוצי הפרימיום
209 ש"ח לחודש למשך 12 חודשים ראשונים
249 ש"ח לחודש בתום 12 החודשים הראשונים

מקבלים שני ממירים, עלות התקנה חד פעמית בסך 79 ש"ח
בסך הכול 177 ערוצים. לא כולל שירותי VOD
YESTop Total HDכל חבילות התוכן (13 חבילות, ללא ערוצי פרימיום) 219 ש"ח לחודש המחיר תקף למשך שלוש שנים
לאחר שלוש שנים 234 ש"ח לחודש

מקבלים שני ממירים, עלות התקנה חד פעמית 149 ש"ח
שירותי VOD ללא תשלום נוסף למשך חודשיים
חבילת פרימיום אחת לבחירה
סלקום TVהכל כלולשידורי עידן פלוס, ערוצי ספורט, לייף סטייל, וערוצי VOD99 ש"ח לחודש

התקנה עצמית או 99 ש"ח להתקנה ע"י טכנאי.
ממיר מקליט עם סטרימר מובנה (אחד), כל ממיר נוסף ב29 ש"ח.
תוספת חבילות תוכן שונות בתשלום
הוט iCompact ילדים ונוער25 ערוצים, כולל ערוצים המיועדים לילדים ונוער כגון הוט לולי, ניק ג'וניור Clubbing TV ועוד.120 ש"ח לחודש, מחיר מבצע למשך 12 חודשים. עם תום 12 החודשים הראשונים יש לברר בנוגע למחיר המעודכן אשר צפוי לעלות.

עלות התקנה חד פעמית 79 ש"ח.
ממיר אחד (HD או VOD)
כולל מנוי VOD
Compact
ניתן להוסיף ערוצים בתשלום נפרד לכל ערוץ
הוט iCompact ספורט24 ערוצים, כולל ערוצי ספורט כולל ספורט 5, TRACE, Sport One וSport Extreme120 ש"ח לחודש, מחיר מבצע למשך 12 חודשים. עם תום 12 החודשים הראשונים יש לברר בנוגע למחיר המעודכן אשר צפוי לעלות.

עלות התקנה חד פעמית 79 ש"ח.
ממיר רגיל, כולל מנוי VOD Compact.
ניתן להוסיף ערוצים בודדים או חבילות תוכן בתשלום נוסף.
YesYES Simpleחבילה בסיסית המתאימה גם לילדים
ערוצי דרמה, אקשן, דוקו, החיים הטובים, ספורט 5, בייבי, דיסני ג'וניור ועוד
149 ש"ח ל - 12 חודשים ראשונים ולאחר מכן 164 ש"ח לחודש.

עלות התקנה חד פעמית של 99 ש"ח.
ממיר אחד
VOD לייט חינם (שירות VOD מצומצם מאוד).
YESYES לעסקים קטניםחבילת בסיס וחמישה ערוצים נוספים לבחירה (למעט ערוצי הסרטים)
בסך הכול כ - 45 ערוצים
110 ש"ח לחודש
ל - 18 חודשים ולאחר מכן 125 ש"ח לחודש

מיועד לעסקים מורשים בלבד, לא ניתן לרכוש חבילה זו לבתים פרטיים.

 


הוט

הוט

 

שירות הטלוויזיה הרב ערוצית הוותיק ביותר בארץ

בשנות ה – 90 החלו לפעול בישראל חברות טלוויזיה בכבלים, ביניהן “תבל”, “מתב”, “ערוצי זהב”, “גוונים”, “כבלטק” ו”ICS” (שהחליפה ברבות השנים את שמה ל”עידן”, וכיום מספקת שירות “עידן +”, ממיר דיגיטלי לצפייה חינם במספר מצומצם של ערוצים מקומיים). חברות הכבלים היו אמורות להתחרות זו בזו אולם בפועל הן שיתפו פעולה לצרכי רכישת התכנים המשודרים, זאת תוך הקמת חברה משותפת בשם “ICP” ששמה הוחלף בשנת 2003 ל”הוט Vision” אשר נסגרה בשנת 2004 וכל פעילותה הועברה לחברת האם – הוט אליה התמזגו כל חברות הכבלים הנ”ל. תוך חמש שנים התחברו מעל ל70 אחוז מבתי האב בישראל לטלוויזיה בכבלים. הוט נהנתה ממונופול מוחלט בתחום שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית עד לכניסתה לשוק של חברת הטלוויזיה בלווין YES בשנת 2000 ומאז ניטשת בין שתי החברות תחרות עזה. 

 

כמעט מיליון מנויים כבר בשנת 2008

בשנת 2008 היו לשירותי הטלוויזיה בכבלים של הוט כ900,000 מנויים, כמעט 80% מביניהם כבר צפו בשידורים באמצעות ממיר דיגיטלי כולל כאלה בתקשורת דו כיוונית (תקשורת המסוגלת גם לשידור מן הממיר אל מוקד הוט שהוא דרוש על מנת לספק שירותי VOD). בין השנים 2008 ל  – 2013 נטשו מנויים רבים את הוט לטובת YES, באופן טבעי וגם בשל העובדה שהוט הותירה אזורים בארץ ללא תשתית כבלים כלל וכך עבור תושבי אזורים כאלה YES הייתה האפשרות היחידה, דבר שאפשר ל – YES ולצבור בהדרגה כוח על חשבון הוט. שירות הטריפל של הוט משך מנויים בחזרה אל החברה, שכן יש הגיון רב ברכישת חבילה הכוללת טלוויזיה, אינטרנט וטלפון. כיום בפני הוט ניצבים אתגרים חדשים ויהיה עליה להתפתח כדי לשמור על כוחה בעולם בו רבים בוחרים לצפות בתכני וידאו ישירות מרשת האינטרנט או באמצעות ספקי שירותי טלוויזיה דרך הרשת (דוגמת סלקום TV).

 

מן הממיר האנלוגי אל הFiberbox המשוכלל

הממירים הראשונים בהם עשו שימוש חברות הכבלים עוד טרם מיזוגן לחברת הטלוויזיה בכבלים הוט היו ממירים אנלוגיים שאפשרו קליטת מספר מצומצם של ערוצים כגון הוט 3, ערוץ הסרטים (4), ערוץ הילדים (6), ערוץ המדע (8) ומספר מצומצם של ערוצים אחרים. גם את שידורי ערוץ הטלוויזיה הממלכתי (ערוץ 1) והערוצים המסחריים (ערוץ 2 וערוץ 10) ניתן היה לקלוט באמצעות הממיר האנלוגי של הוט (כך שלא היה עוד צורך להשתמש באנטנה על גג הבית).

 

הממיר הדיגיטלי הראשון של חברת הוט הושק בשנת 2003, ברבות הימים החלו מכנים כל ממיר דיגיטלי של הוט בשם הוט –  VOD, זאת משום שניתן בעזרתו להשתמש במגוון תכונות הדורשות תקשורת דו כיוונית, בין ספקית התוכן לממיר ובין הצרכן, דרך הממיר אל מערכת התוכן. אחד השירותים המבוקשים ביותר שהפך אפשרי עם השקתו של הממיר הדיגיטלי הוא Video On Demand (VOD), צפייה בתוכן מסוים במועד מבוקש (במקום האפשרות היחידה שהייתה זמינה עד אז – לצפייה בתכנים בדיוק בשעה שבה הם משודרים בערוץ הרלוונטי). הממיר הדיגיטלי אפשר העברה של חלק נרחב מן השליטה לידי הצרכנים – חלפו הימים בהם מקובל היה להסתפק במה שמשודר בעת שהיה לנו זמן לצפות בטלוויזיה, מנויים לשירותי טלוויזיה רב ערוצית מצפים למצוא בקלות ובכל עת תוכן הנותן מענה מושלם להעדפותיהם בזמן בו הם בוחרים לצפות במסך.

 

בין השנים 2005 – 2014 השיקה הוט ממירים דיגיטליים מדגמים משוכללים יותר ויותר. כך למשל הממיר מסוג הוט -Magic שאפשר לראשונה להקליט שידורים על כונן קשיח פנימי, ממיר הוט  –  HD שאפשר הזנת תוכן וידאו ברזולוציה גבוהה במיוחד למכשירי טלוויזיה התומכים ברזולוציה כזו (זאת דרך חיבור מסוג חדש, חיבור HDMI- High Definition Multi Interface). ממיר ההוט –  Magic HD, שהוט החלו להציע ללקוחותיהם בשנת 2012, והוא משלב טכנולוגיית VOD עם יכולות ההקלטה של הממיר הוט –  Magic.

 

בשנת 2014 הושק הממיר בשם הוט –  FiberBox המשלב בתוכו ממיר דיגיטלי, מודם אינטרנט וקו טלפון. ממיר זה מאפשר תכונות מתקדמות כגון שליטה על התוכן הנצפה ממסך הטלפון, תחילת שידור תוכנית לפני השעה המיועדת לה, ועוד. כיום לצד ההוט –  Fiberbox מתקינה הוט אצל לקוחותיה גם ממיר המכונה הוט –  Mini FiberBox שהוא זהה ביכולותיו לאחיו הגדול אולם ללא דיסק קשיח פנימי או קו טלפון. ממיר זה מאשפר את שירות ההוט –  Multi, אינטרנט בכל חדר בבית. מכיוון שממיר ה Mini FiberBox אינו מצויד בכונן קשיח הקלטות המבוצעות בעזרתו נשמרות על כונן ממיר ה – FireBox (הממיר המרכזי בבית) ומועבר לצפייה אל הMini FiberBox באמצעות רשת האינטרנט.

 

מגוון גדול של ערוצים ייחודיים

מבחינת תוכן הוט תמיד הקפידו להציע למנויים מגוון גדול של ערוצים, ביניהם גם ערוצים כאלה השייכים לה בלבד. כך למשל ערוץ המשפחה (ערוץ הוט 3), ערוץ הוט –  Zone (ערוץ המציג תוכניות אקשן שהחליף את ערוץ AXN), ערוץ הוט קומדי סנטרל (שהחליף את ערוף ביפ ומשדר סדרות קומיות ותוכניות בידור), ערוץ הוט בידור ישראלי (חדשות מעולם הבידור בארץ), ערוץ 8 (ערוץ המדע, התרבות והטבע המוכר והוותיק), ועוד. לצד ערוצי תוכן שכאלה ישנם ערוצי סרטים כמו ערוץ הוט –  Gold (בו תוכלו למצוא סרטים בהקרנת בכורה וסרטים שנחשבו שוברי קופות), ערוץ הוט Action  (ערוץ המשדר סרטי פעולה, מתח ואימה), ערוץ הוט –  Fun (שבו ניתן לצפות בסרטי קומדיה וסרטים קלילים המתאימים לנוער), ערוץ הוט דרמה (המציג בעיקר סרטים רומנטיים וסרטי דרמה), ערוץ הוט –  Films (לשעבר ערוץ הסרטים המקורי – ערוץ 4), ערוץ הוט –  Prime (כונה בעבר “סינמה פריים”), ערוץ  AMC (שהחליף את MGM כערוץ סרטים קלאסיים וסדרות אמריקניות) ועוד רבים נוספים.

 

חברת הוט מציעה למנויי שירות הטלוויזיה הרב ערוצית שלהם עוד מגוון גדול של ערוצים מהם ניתן לבחור חבילות או לרכוש ערוצים בודדים באופן פרטני, כך למשל ישנם למעלה מעשרים וחמישה ערוצי HD (High Defnition) שמספקים תמונה באיכות גבוהה במיוחד, ביניהם מספר לא מבוטל של ערוצי ספורט, ערוצי סרטים וערוצי טבע – ועוד. ערוצים נוספים מיועדים לדוברי רוסית, לילדים, לחובבי תוכניות טבע, למי שמתעניינים בבריאות הוליסטית, ערוצי חדשות, כלכלה ועסקים, ערוצי מוסיקה (כגון ערוץ Mezzo, ערוץ מוסיקה קלאסית צרפתי), משחקים אינטראקטיביים (הוט –  Games) ועוד.

 

הוט –  VOD

 חברת שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית הוט מספקת למנויי השירותים שהיא מציעה מספר רב של  ספריות מהן ניתן לבחור תוכן לצפייה. כך למשל שירות הוט VOD (המציע לצפייה תכנים במגוון נרחב של ז’אנרים וסוגים לצפייה מידית לכל הגילאים), הוט –  VOD Young (המציע שירותי תוכן עבור ילדים החל מן הגיל הרך ועד לתחילת שנות הנעורים), הוט –  VOD Movies שהיא ספרייה של סרטים אשר ניתן להזמין ולצפות בהם באופן מיידי, הוט – VOD Russia (ספרייה המכילה תוכן שמתאים בפרט לעולים חדשים, יותר או פחות, מרוסיה וברית המועצות לשעבר).

 

המוניטין של הוט בשוק הישראלי

עד לפני כשנתיים שלוש, נשמעו קולות המבקרים את השירות והאמינות של חברת הוט בישראל. בין השאר, נשמעו קולותיהן של לקוחות שגילו קושי לקבל שירות, שלא הצליחו להתנתק משירותי החברה, וכדומה. למשל, בשנת 2014 על פי דוחות החברה, נטשו את הוט לא פחות מ – 63,000 לקוחות, מה שהיווה אחת הסיבות לירידה של מעל 4% ברווחיות באותה שנה. הוט ערכה שינויים נרחבים בפלטפורמות שירות הלקוחות, בתשתיות ובאיכות המוצרים שהיא מספקת על מנת למנוע המשך “בריחה” של לקוחותיה, ואכן, מאז תחילת שנת 2015 נרשמת שביעות רצון גבוהה יותר של לקוחות הוט מהשירותים השונים הניתנים על ידי החברה, ביניהם שירותי תשתיות האינטרנט ושירותי הטלוויזיה הרב ערוצית. מערכות חדשות לסינון ומתן שירות לקוחות מסייעות בטיפול מהיר בתקלות השונות. חשוב לדעת, כי הוט עדיין נחשבת בעלת יכולות מוטלות בספק בתחום של שירות לקוחות, ביחד לשאר חברות הטלוויזיה הרב ערוצית.

 

כמה עולים שירותי הטלוויזיה של הוט?

שירותי הטלוויזיה המוצעים על ידי חברת הוט, מוצעים במספר חבילות או אפשרויות. לקוח יכול ליהנות מחבילת תוכן בסיסית מבית הוט בעלות ממוצעת של 120 ש”ח לחודש (לא כולל התקנה), אולם יתבקש לשלם יותר מכך אם יבקש להוסיף ערוצים על אלה הבסיסיים הניתנים בחבילה או להחליף לחבילה אחרת. בנוסף, תכנים לצפייה ישירה (תכני VOD) לעיתים ניתנים בתשלום נוסף וגם ממירים נוספים כרוכים בתשלום (התקנה ותוספת לתשלום החודשי). כך, מחירי החבילות השונות של הוט נעים בין 120 ל – 250 ש”ח בחודש, והתוספת לתשלום בגין התכנים לצפייה ישירה תלויה במאפייני וכמות הצפייה שלכם.

 

חשוב לציין גם כי הוט מציעה גם שירותי תשתית של אינטרנט וגם שירותי טלפון קווי, וייתכן שחבילות מאוחדות יוזילו את סך העלויות לכל שירות בנפרד.

 

לסיכום – מה מציעה הוט?

חברת הוט, מן הוותיקות בשוק שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית, היתה הראשונה שהכירה בשוק הישראלי את הצפייה בטלוויזיה באמצעות ממיר. שירותי ותכני הטלוויזיה הרב ערוצית המסופקים על ידי הוט הלכו והשתכללו לאורך שנות קיומה, והיא מציעה כיום שירותי טלוויזיה רב ערוצית במגוון גדול של ערוצים, אשר חלקם בהפקות ייחודיות לה. עלות השירותים משתנה בין חבילה לחבילה ומספר החבילות שבהן ניתן לבחור הוא מצומצם יחסית למספר חבילות התוכן והגמישות בהזמנת התכנים בחברה המתחרה, YES. הוותק הרב והיכולת להציע שירותי טריפל הכוללים לא רק טלוויזיה אלא גם קו טלפון נייח ותשתית לשירותי אינטרנט, הופכים את השירותים של חברת הוט לייחודיים ואת לקוחותיה לרבים ויציבים.

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון הטלוויזיה שלך במאות שקלים בשנה

כבר 85,231 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו


YES

yes

 

חברת YES נכנסת לשוק הישראלי, וכללי המשחק משתנים

כבר בשנת 2000, עוד בטרם התמזגו כל חברות הכבלים לכדי חברה אחת בפריסה ארצית, הוקמה בעידוד ממשלת ישראל חברה אשר הציעה חלופה לחברות שהיו קיימות אז בשוק לשירותי טלוויזיה רב ערוצית בכבלים בדמות חברת YES, שהציעה אז הזרמה של תכנים, ערוצים ותוכן לטלוויזיה באמצעות לוויני התקשורת הישראלים עמוס 2 ועמוס 3, באמצעות התקנה של צלחת לווין בבית הלקוח וחיבורה אל הממיר הדיגיטלי של YES, שהיה מפענח את השידור ומציג אותו, בסופו של תהליך, בערוצי הטלוויזיה השונים בבית. מעניין לציין, כי באותה תקופה בישראל, אחת הסיבות לכך שחברות הכבלים נאלצו להתמזג הייתה ההוצאות שנגרמו להן כששיתפו פעולה בניסיון להקשות על חברת  YES לחדור לשוק (חברות הכבלים הסכימו לרכוש תוכניות במחירים מופרזים ובלבד שלא יפלו לידיה של המחרה החדשה).

 

התחרות בין חברת הוט לחברת YES הניבה את התוצאה המקווה רק באופן חלקי. מחירי החבילות לא צנחו ובישראל המשיכו רוב משקי הבית לשלם סכומים גבוהים, כ – 450 שקלים לחודש בממוצע, עבור חבילת תקשורת כזו או אחרת הכוללת גם שירות טלוויזיה רב ערוצית (שירות כזה לבדו עולה בין 150 – 250 ש”ח, תלוי בסוג חבילת הערוצים שהלקוח בוחר). התחרות באה לידי ביטוי בעיקר בתחום התוכן ואכן שתי החברות מציעות תכנים איכותיים ייחודיים להן והבחירה בין השתיים נעשית פעמים רבות על רקע רצון לצפות דווקא בתוכנית כזו או אחרת הזמינה רק ללקוחות אחת החברות.

 

ממירים דיגיטליים מתקדמים החל מן הרגע הראשון

אפילו הממיר הבסיסי ביותר של חברת YES, זה שהוצע ללקוחותיה הראשונים בתחילת שנות פעילותה, הוא ממיר דיגיטלי מתקדם למדי המאפשר צפייה בערוצים שהוגדרו כפתוחים למנוי המסוים (לפי הרכב החבילה עבורה משלמים) כמו גם הזמנת תוכניות בתשלום נוסף מלוח שידורים אלקטרוני. כבר בשנת 2002 החלה חברת YES  להציע למנויים ממירי HD אשר מסוגלים להזין תכנים לצפייה באיכות גבוהה במיוחד (HD – High Definition) מעל גבי מסכי טלוויזיה המתאימים לכך.

 

ממיר YES Max אשר הושק בשנת 2005,, הגיע מצוייד בדיסק קשיח פנימי בנפח 160 GB וכך ניתן היה להקליט עליו תוכניות. כיום, ממיר זה כולל גם שירות VOD.
בשנת 2008 השיקה חברת YES  את ה – Yes Max Total, ממיר העושה שימוש לצד התקשורת דרך צלחת הלוויין גם בתקשורת דרך רשת האינטרנט. מנויים שרוצים ליהנות משלל השירותים שממיר כזה מאפשר נדרשים לחבר אותו לרשת האינטרנט הביתית, עבור צפייה בתכני HD נדרשת מהירות גלישה מינימאלית של 5 מגה בייט.  מאז שנת 2013 ניתן לשלם עבור שירות MultiRoom המאפשרים צפייה בשידורים שהוקלטו בממיר HD של YES בחדרים נוספים בבית.

 

YES אינם נחים לרגע וכך, לאחרונה, בתוך פחות משנה מהשקת שירותי המולטי-רום, השיקו גם את Yes Quattro (ממיר המגיע עם עם נפח זיכרון איחסון של 1TB, זיכרון פנימי של  1GB ומהירות העלאת נתונים מרשת האינטרנט של 1 ג’יגה בייט לשנייה) ואת ה Yes Ultra (התומך גם בפורמט HDR10). ממירים מתקדמים כאלה מאפשרים הקלטה בו זמנית מכמה ערוצים (4 בQuattro ו 6 ב – Ultra) תוך צפייה בערוץ נוסף.

 

ערוצי הטלוויזיה המובילים של YES

Yes  מציעים למנויי הטלוויזיה הרב ערוצית שלהם מספר גדול של ערוצים איכותיים, מבין אלה המוכרים והפופולאריים ביותר הם ערוצי הסרטים yes 1, yes 2, yes 3, yes 4 ו – yes 5, כאשר כל אחד מן הערוצים לעיל משדר סרטים מג’אנר מסוים בלבד (סרטי דרמה, סרטי קומדיה, סרטים משפחתיים, סרטי אקשן, וכיוצא באלו). ערוץYes  קולנוע ישראלי משדר סרטים מתוצרת כחול לבן בלבד. ערוצים המשדרים תוכניות מוקדשים לסוג כזה או אחר שלהן, כך למשל ערוץ yes Drama משדר סדרות דרמה, סדרות לנוער, סגנון חיים וריאליטי, yes Comedy משדר סדרות קומיות, ערוץ הביוגרפיה משדר תוכניות אודות חייהם של אישים מפורסמים, ערוץ האוכל כולו תוכניות בישול ותוכניות על תזונה, מדריך טיולים בארץ ובעולם בדמות ערוץ הטיולים, שלל ערוצים לילדים ולנוער (Yes Kidz, ערוץ בייבי, דיסני ג’וניור, jim jam, ניקולודיאון, דיסני ועוד.

 

עבור חובבי הטבע יש את ערוץ דיסקברי וערוץ נשיונל ג’יאוגרפיק, ועבור חובבי הספורט יש את Fox Sport, 5 לייב, ספורט 1, ספורט 5,  Eurosport ועוד.
ערוצים נוספים הנהנים מביקוש גדול הם ערוץ ההיסטוריה, yes Action (סדרות מתח ופעולה), מספר ערוצי חדשות (כולל ערוץ CNN), ערוצי מוסיקה (כולל MTV), ערוץ הקבלה, ערוצים בשפה הרוסית ועוד.

 

מבחינת מספר הערוצים שמנויי yes יכולים לקבל אין ספק שיש לחברת yes עדיפות מסוימת על הוט, זו אולי הסיבה שהחבילות של yes הן בדרך כלל מעט יקרות יותר משל הוט, מבחינת איכות התוכן נראה שלא ניתן להכריע באופן חד משמעי לכאן או לכאן והדבר תלוי בטעמו האישי והעדפותיו של המנוי.

 

Yes VOD
Yes מציעים מספר שירותי VOD שניתן לבחור להתחבר אל כל אחד מהם בנפרד, לכמה יחד או אפילו לכולם. יש והתשלום מבוצע עבור תוכן מבוקש מסוים ויש הבוחרים לשלם דמי מנוי המאפשרים שימוש חופשי בשירות VOD כזה או אחר. נכון לתחילת שנת 2017 yes מציעים תוכן רב בספריית הVOD הרגילה  (סרטים, סדרות, תכני HD, תוכניות בידור ופנאי ועוד) .

 

כמה עולים שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית של YES?

חברת YES היא זו המציעה את המגוון הנרחב ביותר של תכניות, חבילות תוכן ואפשרויות לבחירת הלקוח מבין כל החברות המספקות שירותי טלוויזיה רב ערוצית בישראל. מחירי החבילות של חברת YES משתנים, כאשר עלות החבילה הבסיסית ביותר 110 ש”ח, והמחיר החודשי עולה ככל שחבילת התוכן שבחרתם היא נרחבת יותר או ככל שאתם נדרשים ליותר ממירים או ככל שאתם צופים ביותר תכנים לצפייה מיידית בתשלום. ממוצע העלות החודשית של החבילות לטלוויזיה רב ערוצית מבית YES נע בין 110 – 250 ש”ח, וייתכן שתשלמו יותר מכך. זאת, לא כולל מחירי התקנה ושירותים, שהן עלויות חד פעמיות.

 

שירותי חברת YES – השורה התחתונה

חברת YES נכנסה לשוק בסערה בשנת 2004, ועל אף ניסיון יקר ועיקש של חברות הטלוויזיה הרב ערוצית שפעלו אז בשוק לעצור אותה, היא תפסה נתח שוק נרחב בעיקר בשל החדשנות שסופקה ללקוחות עם הממירים הדיגיטליים, כמו גם בשל יכולתה של החברה לכסות תחום נרחב יותר (מבחינה גיאוגרפית) של לקוחות, שלא הצליחו לקבל פתרון לשירותי טלוויזיה רב ערוצית מבית הוט. נכון להיום, חברת YES מחזיקה בכ – 40% מסך השוק של משתמשי הטלוויזיה הרב ערוצית (ביחס ל – 55% של YES), ורמת שביעות הרצון של לקוחותיה בממוצע היא גבוהה. חברת YES מציעה שירותי טלוויזיה רב ערוצית בלבד, ללא שירותי תשתית או ספק אינטרנט וללא שירותי טלפון קווי, והשימוש בחלק מהשירותים המוצעים על ידי חברת YES נדרשים לאינטרנט במהירות 5 מגהבייט בבית לפחות.

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון הטלוויזיה שלך במאות שקלים בשנה

כבר 85,231 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו


סלקום TV

סלקום TV

 

האם אכן מדובר בבשורה

שוק שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית נשלט במשך שנים רבות על ידי הוט ו Yes. התחרות בין שתי החברות הגדולות הניבה מבצעים משתלמים (לעיתים) וחבילות תוכן איכותיות למדי אולם לכולנו ברור היה שמצב כזה של “דואופול” (שוק שיש בו שני שחקנים בלבד) בסביבה בעלת היקף פעילות כה גדול (מעל מיליון צרכנים) המוכנים לשלם דמי מנוי חודשיים שגובהם נע סביב מאתיים שקלים לחבילות מצומצמות יחסית, ולעיתים אף הרבה יותר  – הוא מצב לא רצוי, והוא אינו מייצר תחרות בריאה המניבה תמחור שהוא אולי הוגן יותר, כלפי הצרכנים. במשרד התקשורת הרימו את הכפפה ובשנת 2014 נכנס לתוקפו הסכם סיטונאי חדש שמטרתו לעודד שחקנים נוספים להיכנס לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית. הראשונה לעשות זאת הייתה חברת סלקום אשר השיקה בשנת 2015 את שירות סלקום TV, טלוויזיה רב ערוצית מעל גבי רשת האינטרנט (בטכנולוגית IPTV – Internet Protocol Television).

 

רובנו למדנו להכיר את השירותים שמציעות חברות הוט ו – Yes. כמעט כל צרכני תכני טלוויזיה הספיקו להתנסות בשלב כזה או אחר בשירותיהן של לכל הפחות חברה אחת מבין השתיים. עבור מי שמתגוררים באזורים בהם אין בנמצא תשתית של הוט כלל לא הייתה בחירה, באזורים כאלה שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית של Yes היו האפשרות היחידה.

 

יוצא איפה שהחידוש האמיתי היחיד בתחום בשנים האחרונות הוא החלופה שקמה להוט ול – Yes בדמות סלקום TV והתקווה שחברות נוספות יבואו בעקבותיה ויציעו אף הן טלוויזיה רב ערוצית מעל גבי רשת האינטרנט. אך טבעי הוא שההיכרות הרווחת בקרב הציבור עם שירותי השחקנית החדשה סלקום TV פחותה בהרבה מההיכרות עם שירותי הוט ו Yes. ערכנו עבורכם סקירה ממנה תוכלו ללמוד עוד על סלקום TV, יתרונות, חסרונות ומה צופן העתיד בכל הקשור לשירותי IPTV כגון אלה של סלקום.

 

אולי זה המקום להזכיר, כי בשוק הישראלי (כמו בכל העולם) ניכרת גם מגמה של מעבר מצריכת תכני טלוויזיה בתשלום לכזו הנעשית בדרך של “צפייה ישירה” מרשת האינטרנט תוך שימוש במכשירים המכונים “סטרימרים” (“מזרימים” מלשון to stream). ייתכן כי ככל שתתפתח הטכנולוגיה, יקומו עוד וישתכללו פלטפורמות כגון Kodi (אפליקציה חינמית להזרמת תכני וידאו מהרשת לטלוויזיה) ובעקבות זאת תגבר מגמת נטישת שירותי טלוויזיה רב ערוצית. כיום, עבור רוב הציבור, שירותי הסטרימינג והשימוש בקופסאות חכמות המאפשרות צפייה בתכנים ישירות מהאינטרנט אל מכשיר הטלוויזיה – אינם מהווים עדיין חלופה אמיתית לשירותי הטלוויזיה הרב ערוצית בתשלום של YES, הוט או סלקום TV – כנראה בגלל הנוחות שבשימוש בטלוויזיה כאשר כל הערוצים במרחק לחיצת כפתור. לכן בחרנו להתמקד תחילה בחידוש שאכן גורם לשינוי מורגש, הרחבת התחרות וכניסתה למשחק של סלקום TV. ערכנו עבורכם סקירה של מה שיש לסלקום TV להציע לכם.

 

סלקום TV מציעה חבילת צפייה במחיר העומד על כשליש מזה שהתרגלנו לשלם עבור הוט או Yes

אולי הבשורה הגדולה ביותר שסלקום TV הביאה עימה היא מהפכה של ממש במחיר שאנו נדרשים לשלם עבור תוכן טלוויזיה איכותי. חבילה בסיסית בסלקום TV עולה רק 99 ש”ח לחודש, כשליש ממה שלמדנו לקבל בהבנה מבחינת גובה תשלום דמי מנוי חודשיים להוט או ל YES, אם רצינו טלוויזיה איכותית עם מבחר גדול של ערוצים.

 

השירות הבסיסי של סלקום TV כולל ממיר של עידן + (המאפשר קליטה וצפייה בערוצים המקומיים, 1, 2, 10, 23, 33 וערוץ הכנסת), ערוצי ספורט (כולל ספורט one הפופולארי), ערוצי לייף סטייל, ערוצי VOD לסרטים וערוצי ילדים. מנויי סלקום TV מקבלים ממיר אחד, וניתן לקבל בתשלום ממירים נוספים – עבור כל ממיר נוסף יש לשלם תוספת של 29 ש”ח לחודש (כך יוצא שמי שבביתם שלוש או אפילו ארבע טלוויזיות יידרשו לשלם פי שתיים ואף יותר).

 

ניתן לבחור להתחבר רק לשרותי VOD, מנוי כזה יעלה לכם כ – 39 ש”ח לחודש בלבד.
סלקום TV גם מציעה חבילות הכוללות שילוב כזה או אחר של טלוויזיה רב ערוצית עם תשתית וספק אינטרנט ועם טלפון קווי וסלולארי (למשל- ממיר אחד, שלושה מנויי סלולר, שיחות והודעות ללא הגבלה, גלישה באינטרנט בנפח של 3 ג’יגה בייט – וכל זאת עבור 199 ש”ח לחודש בלבד).

 

התקנה מהירה, חומרה איכותית

מי שמחליטים להצטרף לשירות סלקום TV מגלים עד מהרה שהושקעו משאבים רבים על מנת להפוך את חווית השימוש לנעימה ופשוטה. בסלקום מבטיחים כי ניתן לבצע את התקנת כל הממירים לבד ומבלי להחזיק בידע טכני מפורט או להיות בעלי ניסיון בהתקנות מסוג זה. ברוב המקרים, המשתמשים אכן מצליחים להתקין את הממירים בקלות – בחיבור פשוט לטלוויזיה, לרשת ולחשמל. מי שבכל זאת נזקק להתקנה על ידי טכנאי יתבקש לשלם 99 ש”ח (בשלום חד פעמי – מחיר סביר בהחלט עבור ביקור טכנאי).

 

בתוך החבילה הצבעונית שמקבל כל מנוי חדש בסלקום TV ישנו ממיר / מקליט של עידן +, אנטנה פנימית לממיר (לקליטת שידורי עידן +), שלט, כבל רשת וכבל HDMI. את הממיר יש לחבר אל נתב האינטרנט בבית (באמצעות כבל הרשת) ואל הטלוויזיה באמצעות כבל הHDMI, אולם עוד לפני כן יש להתקין את האנטנה המסופקת עם הערכה לממיר. ניתן לחבר את הממיר אל הנתב ב Wi-Fi (כאשר יש להציב את הממיר רחוק מהנתב), לשם כך יש להיעזר במתאמי רשת אלחוטית שסלקום מספקת ללא תוספת תשלום לאורך תקופת המנוי כולה.

 

לממיר יש כניסת USB אליה ניתן לחבר התקן זיכרון חיצוני (כוננן קשיח חיצוני למשל או כרטיס USB קטן) ממנו ניתן להזרים תכני וידאו לטלוויזיה דרך הממיר.

 

משימוש בחומרה המגיעה עם החבילה של סלקום TV, עולה בבירור התחושה כי כל פריט בערכה עוצב בקפידה. השלט למשל הוא דו צדדי כאשר מצד אחד המקשים שאנו רגילים למצוא בכל שלט לצפייה בטלוויזיה (כפתור ארבעה חיצים למשל, ויסות עוצמת הקול, מעבר בין ערוצים וכד’) ומצד שני מקלדת QWERTY עליה תווים באנגלית ובעברית.

 

ממשק משתמש ידידותי המאפשר הליך הגדרות פשוט ומהיר

לאחר התקנת כל החומרה באופן שתואר לעיל מגיע הרגע בו יש להפעיל את הממיר לראשונה ומיד אחר כך יש לבצע הליך הגדרות פשוט הכולל הזנת קוד ובדיקה של מהירות האינטרנט וקליטת אות עידן +.

 

השלב הבא בהתקנה הוא כיוון השלט כך שישמש גם לשליטה בממיר וגם לשליטה במכשיר הטלוויזיה. לעיתים יש לבצע סריקת קודים ידנית על מנת להתאים את האותות שמשדר השלט למכשיר הטלוויזיה שלכם. כדאי לדעת ששלט סלקוםTV  לא יוכל להחליף שלטים אחרים שאתם אולי משתמשים בהם כגון זה של מערכת הסטריאו או הקולנוע הביתי. מסיבה זו לא תוכלו, למשל, לכוון באמצעות שלט סלקום TV את עוצמת הקול דרך מגבר שמע שאתם משתמשים בו אלא רק דרך הטלוויזיה.

 

מי שמתגוררים באזור בו אין קליטה חזקה מספיק שת שידורי עידן + יצטרכו להזמין טכנאי על מנת שזה יתקין עבורם אנטנה חיצונית (רכיב המחובר מבחוץ לאחד מקירות הבית). כדי להשתמש בשירות סלקום TV  נדרש חיבור לאינטרנט במהירות מינימאלית של 10 מגה בייט, חשוב לקחת בחשבון שאם אין אינטרנט מהיר מספיק צפייה בטלוויזיה באמצעות סלקום TV עלולה להאט גלישה ברשת במכשירים אחרים בו זמנית.

 

כל משתמש יגלה כי קל להתמצא בממשק הנוח של סלקום TV. המערכת מציעה תפריט צבעוני וברור המחולק לקטגוריות שנפתחות לקטגוריות משנה. כל המידע מסודר באריחים ולצד המידע הבסיסי אודות כל תכנית, מסופק תמצית אודות התוכן. הממיר מאפשר התחברות לפייסבוק שלכם כך שתוכלו לעשות לייק לתוכן שאהבתם.

 

ובשורה התחתונה, מה איכות והיקף התוכן שמספקת סלקום TV

כפי שניתן להתרשם מן הסקירה של שירות סלקום TV מבחינת התשתית והמחיר קיימים התנאים הדרושים כדי להפוך את סלקום TV לחלופה אטרקטיבית מאוד בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל, אולם שאלת השאלות היא האם התוכן שנזכה לקבל עומד בציפיות והוא כולל מגוון מספק של ערוצים, תוכניות, סרטים וספריות VOD.

 

כשהושק שירות סלקום TV, בשנת 2015, היו מי שאמרו שבסך הכול מדובר בשיפור קל על מה שניתן לקבל תוך שימוש בממיר עידן +. אמנם, בראשית הדרך מנויי סלקום TV יכולים היו לצפות בערוצים שקולט ממיר עידן + (ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ חינוכית 23, וערוץ הכנסת) ובנוסף קיבלו גישה לספריית תוכן, רבים חשו שהחבילה אינה כוללת די ערוצים ומתאימה פחות לחובבי חווית צפייה ספונטנית.

 

בסלקום הבינו את הבעיה ופעלו כדי להוסיף על ערוצי עידן + וספריית התוכן ערוצי בית משלהם. כיום – ניתן לצפות בחבילת התוכן של סלקום TV במגוון ערוצים ביניהם ערוצי סרטים, ילדים, נוער, ערוצי סדרות (מחו”ל כמו גם מהארץ, עם סדרות ישראליות בשפע), הופעות חיות, ועוד. התוכן בערוצים מפורט וניתן לנוע לפנים ולאחור בלוח השידורים על מנת לבחור בתוכן שרוצים לצפות בו באותו רגע.

 

כיום ספריית תוכן ה – VOD של סלקום TV היא עשירה למדי וכוללת את כל הפרקים של עשרות סדרות ילדים, סדרות ישראליות, סדרות מן העולם, סדרות של נשיונל ג’יאוגרפיק ומעל מאתיים סרטים. ניתן לצפות בפרקי תוכניות פריים טיים כמה ימים אחרי ששודרו לראשונה. כל התוכן בספריית ה – VOD של סלקום TV זמין לכל מנוי למעט התוכן למבוגרים בו ניתן לצפות רק בשעות הלילה עבור תוספת תשלום של 29 ש”ח בחודש.

 

בנוסף לערוצי הטלוויזיה וספריית ה – VOD , מנויי סלקום TV נהנים גם מגישה פשוטה אל תכני וידאו מרשת האינטרנט. כך למשל ניתן לצפות בתוכניות לא רק מאתר YouTube אלא גם מאתרים כגון מאקו, Ynet וגלובס. ההתמצאות קלה והדפדוף דומה לזה שבספריית הVOD. חובבי ספורט יוכלו לצפות בתכנים שערוץ 5 מעלה לרשת והופך לזמינים באמצעות אפליקציה המאפשרת לעיתים גם צפייה בשידורים חיים נבחרים (שבערוץ 5 החליטו להעניק אותה ללא תשלום דרך האפליקציה).

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון הטלוויזיה שלך במאות שקלים בשנה

כבר 85,231 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו


 

 

מה כדאי לקחת בחשבון כשבוחרים ספק שירות טלוויזיה רב ערוצית

בוודאי גם לכם יצא להרגיש כי אתם משלמים סכומים בלתי מבוטלים עבור ערוצי טלוויזיה ובסופו של דבר לא ממש מוצאים תוכן מעניין, מהנה ואיכותי המצדיק את התשלום החודשי הגבוה. אם בעבר הברירה היחידה הייתה להגדיל את החבילה, כדי לקבל ערוצים נוספים, או לשלם עבור צפייה בתוכן מספריית VOD הרי כיום מי שבוחר נכון יכול לקבל חבילת ערוצים העונה על צרכיו ואף הרבה למעלה מכך ובמחיר המגיע לכדי מחצית מזה שהתרגלנו לשלם בעבר.

 

כמה ערוצים באמת מעניינים אתכם

כדי לבחור נכון מומלץ להחליט ביניכם ובין עצמכם אלו ערוצי טלוויזיה הם אכן כאלה שאתם רוצים גישה קבועה אליהם. אם אתם אוהבים לשבת מול המסך ו”לזפזפ” בין שלל ערוצים עד שאתם מוצאים תוכנית התופסת את תשומת ליבכם הרי שוודאי תרצו מגוון גדול של ערוצים. לחילופין, אם אתם יודעים היטב אילו תוכניות מעניינות אתכם ואתם דווקא מאלה שמעדיפים לשבת לצפות בטלוויזיה בזמן מסוים תוך שאתם יודעים מראש בדיוק במה תצפו – הרי שבין שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית של הוט, YES או סלקום TV – מספיקה לכם חבילה הכוללת את הערוצים המשדרים את התוכניות האהובות עליכם ושירות תזמון צפייה והקלטה כך שתוכלו לצפות בפרקי הסדרות החביבות עליכם בזמן הנוח לכם ביותר.

 

רובנו מצויים היכן שהוא בין הצופה הספונטאני לחלוטין לבין זה היודע מראש במה יצפה בכל דקה ודקה. לכולנו העדפות, נושאים המעניינים אותנו וערוצים המציעים תוכן בנושאים אלה. כך למשל ישנם מי שאוהבים תוכניות בישול, יש שמעדיפים לצפות דווקא בתוכניות טיולים, אחרים הם חובבי ריאליטי, אופרות סבון, תוכניות טבע ועוד. מי שלהם ילדים צריכים לוודא שיהיה גם להם במה לצפות, רצוי שיהיו אלה תכנים איכותיים שיעבירו זמן פנוי בנעימים, תכנים עם ערך מוסף (“תוכן חינוכי”) חשובים אף הם. תחום חשוב נוסף עבור רבים הוא הספורט, כל למשל ישנם מי שרוצים להיות מסוגלים לצפות בשידורים חיים של אירועי ספורט גדולים כגון משחקי כדורגל בליגות בעולם.

 

מרגע שהבנו איזה תוכן אנו מעוניינים לקבל, תוך שלקחנו בחשבון את צרכי בני המשפחה כולם, מגיע הזמן לבדוק מה מציעה לנו כל אחת מספקיות שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית. חבל לרכוש את החבילות המקיפות והיקרות ביותר רק כדי לוודא שלא יהיה תוכן שנרצה לצפות בו ולא תהיה לנו גישה אליו. ההבדל במחירים הוא גדול ופעמים רבות מסתבר שגם חבילה מצומצמת יותר הייתה מספקת את צרכנו היטב.

 

מי שיש להם תוכנית מסוימת שהם אוהבים יבחרו בשירות שמספק מענה לצורך זה, כך למשל עבור מי שפיתחו חיבה יתרה לתוכנית “משחקי הכס” לחברת Yes היה יתרון כל עוד המשיכו להציע פרקים חדשים של הסדרה מיד עם שידורם בארצות הברית.

 

נראה שסלקום TV עדיין מפגרת מאחורי YES ו הוט מבחינת היקף התוכן שהיא מציעה. לקוחות מציינים כי לדעתם סלקום TV  מציעה תוכן איכותי בכמות הנותנת תמורה ראויה למחיר, מנויי סלקום TV  מקבלים סדרות מצוינות כגון “מד-מן”, “בית הקלפים”, “כתום הוא השחור החדש”, “שובר שורות” ועוד. עם זאת צפייה בVOD  אינה מתאימה לכולם וחובבי צפייה ספונטאנית ימצאו מענה חלקי בלבד בסלקום TV  בדמות ערוצי עידן + וערוצי הבית של השירות.

 

אמינות, תקלות, שירות ותמיכה

כולנו למדנו לקחת כמובן מאליו את האפשרות לשבת מול המסך בכל עת שנרצה ולבחור לנו תוכן לצפייה המתאים לנו בדיוק לפי העדפותינו באותו רגע. צפייה בטלוויזיה עבור רבים היא הפוגה מן המרוץ היומיומי שקצב החיים המודרני מכתיב, זו הסיבה שכה חשוב ששירות הטלוויזיה הרב ערוצית בו נבחר יהיה כזה שיספק את הסחורה לא רק מבחינת תוכן אלא גם מבחינת תמיכה ואמינות. איננו רוצים להיתקע בכל כמה חודשים עם ממיר שכשל ולחכות כמה ימים עד שמגיע טכנאי לתקן תקלה כזו או אחרת.

 

מבחינת אמינות וטיב התמיכה הטכנית ושירות הלקוחות, כאמור, לחברת הוט יצא ברבות השנים שם רע. ייתכן שהסיבה היא שהטכנולוגיה והציוד של YES  פשוט אמינים יותר ודרושים פחות התערבות (יש לקחת בחשבון שלהוט תשתית פיזית של כבלים אופטיים ואחרים הפרושים על פני מאות ואלפי קילומטרים). תהיה הסיבה אשר תהיה אם חשוב לנו מאוד להימנע ממצב בו נצטרך תמיכה, ביקור של טכנאי, שידרוש ממיר או כל סיוע אחר ממין זה ונגלה שמדובר בהליך ארוך, מסורבל ולא נעים הרי שכדאי שנחשוב פעמיים לפני שאנו בוחרים בחבילה של הוט. מצד שני יש לציין כי תקלות הן עניין חריג ואם יש חבילה מסוימת העונה היטב על צרכינו חבל לפסול אותה רק בשל החשש שמתישהו בעתיד נצטרך להיעזר בסבלנות עד שתטופל תקלה כזו או אחרת.

 

סלקום היא חברה הידועה בשירות לקוחות טוב למדי, יש לקוות כי שם זה יצדיק את עצמו גם בכל הקשור לשירות סלקום TV  החדש. מכיוון שמדובר בשירות הניתן מעל גבי רשת האינטרנט הרי ייתכן ורכיב חשוב באמינות אינו קשור כלל בסלקום (אלא אם בחרנו להיקשר עימה בחבילת טריפל, טלוויזיה, אינטרנט וטלפון)  אלה בספקית התשתית והאינטרנט שלנו.

 

נכון לתחילת 2017 חברת Yes עדיין מתמקדת בשירות טלוויזיה רב ערוצית בלבד, כיום חלק מהתקשורת מבוצע דרך צלחת הלוויין וחלק דרך רשת האינטרנט. התקשורת הלוויינית של חברת Yes הוכיחה עצמה ברבות השנים כאמינה מאוד, כך גם הממירים שהחברה מספקת למנויים. נקודת התורפה אם כן היא שוב אמינות החיבור לרשת האינטרנט, כדי ליהנות מכל שיש לממירים המתקדמים ביותר של Yes (ממירי ה Yes Ultra) להציע נדרש חיבור לאינטרנט בעל מהירות גלישה של 40 מגה בייט.

 

כמה ממירים נחוצים לכם?

אחד הדברים שיש לקחת בחשבון בבואנו לבחור חבילת שירותי טלוויזיה רב ערוצית הוא כמה ממירים נצטרך. ברוב הבתים בישראל ישנו יותר ממכשיר טלוויזיה אחד, לעיתים לכל אחד מבני המשפחה יש טלוויזיה בחדרו ואנו מעוניינים שניתן יהיה לצפות, בו זמנית, בכל טלוויזיה בתוכן אחר, כולל כזה שהוקלט או תוכן במוזרם מספריית VOD.

 

למספר הממירים שנצטרך השפעה בלתי מבוטלת על מחיר ההיקשרות ולעיתים גם על דמי המנוי החודשיים. Yes למשל, ברוב החבילות, מציעים עד 5 ממירים דיגיטליים חינם וממיר מקליט בעלות של 50 ש”ח (חד פעמי) לכל אחד.

 

עבור כל ממיר נוסף נצטרך לשלם לחברת הוט  תשלום חד פעמי נוסף של בין 10 – 30 שקלים (תלוי בסוג הממיר). סלקום TV גובים תוספת לדמי המנוי של  29 שקלים לחודש עבור כל ממיר נוסף מה שעשוי לייקר מאוד את החבילה.

 

האם צריך לקחת בחשבון עלויות לשדרוג החיבור לרשת האינטרנט

שירות הטלוויזיה הרב ערוצית של הוט  אינו דורש שימוש ברשת האינטרנט כלל. מבחינה זו, מי שאינו מעוניין כלל באינטרנט (אם יש בנמצא מישהו כזה) יכול לבחור חבילה מבין אלה של הוט ולחסוך תשלום עבור תשתית וספק אינטרנט. סלקום TV וגם Yes עושים שימוש ברשת האינטרנט וכדי להשתמש בשירות הטלוויזיה הרב ערוצית שלהם נדרש חיבור במהירות מינימאלית מסוימת. בסלקום הדרישה היא מהירות של לפחות 10מגה (מהירות הורדה מרשת האינטרנט של מידע בנפח 10 מגה בייטים בכל שנייה), עבור כל ממיר (דהיינו מי שמשתמש בשני ממירים בו זמנית נדרש לאינטרנט במהירות של 20 מגה, 3 ממירים 30 מגה וכן הלאה). Yes מתריעים כי כדי לנצל עד תום את יתרונות הממיר הדיגיטלי המתקדם Yes Ultra נדרשת גלישה במהירות של 40 מגה לפחות.

 

מי שרשת האינטרנט בביתו אינה עומדת בדרישות הנ”ל צריך לקחת בחשבון עלות השדרוג שלה, כיום רוב ספקיות התשתית וספקיות האינטרנט מציעות חבילות משתלמות למדי של חיבור במהירות גלישה של 100 מגה, מהירות מספקת לכל הדעות.

 

חיבורי טריפל

כמעט בכל בית יש חיבור לרשת האינטרנט (דבר הדורש תשתית והיקשרות עם ספק שירותי אינרטרנט), גם הטלפונים הקוויים עדיין לא נעלמו מן הנוף, במיוחד אם מדובר בבית עסק. אין פלא איפה שחברת הוט  מזה שנים כבר אינה מספקת רק טלוויזיה בכבלים אלה מציעה גם תשתית אינטרנט (דרך אותם כבלי המעבירים את שידורי הטלוויזיה) ודרך חברת הבת “הוט Net” גם שירותי ספקית אינטנרט. גם טלפון קווי ניתן לקבל במסגרת היקשרות עם חברת הוט, כך החלו בחברה להציע שירות “טריפל” דהיינו טלפון קווי, טלוויזיה ואינטרנט בחבילה אחת מול ספק אחד.

 

חברת yes  עדיין מסתפקת בהצעת שירותי טלוויזיה רב ערוצית בלבד. סלקום TV, כיאה לספקית שירותי טלוויזיה הבאה מבית חברת תקשורת סלולארית, מציעה גם אינטרנט וטלפון (קווי ו/או נייד).

 

אחת השאלות שיתמודדו עימן מי שישקלו לעבור מאחת מספקיות הטלוויזיה אל אחרת היא האם משתלם לפרק חבילות טריפל. כך למשל מי היה מנוי על טלוויזיה רב ערוצית של הוט במסגרת חבילת טריפל שעלתה לו בסך הכל 350 ש”ח לחודש ושוקל כעת לעבור לסלקום TV יגלה כי הוא ימשיך לשלם להוט 120 ש”ח לחודש כעבור טלפון ותשתית אינטרנט ויתחיל לשלם  לסלקום 100 ש”ח לחבילת הכול כלול עם ממיר אחד. אם צריך כמה ממירים יצא שהתשלום החודשי יהיה גדול מזה שנידרש עבור חבילת הטריפל שפורקה.

 

סלקום TV מתחרה בעיקר בחבילות הצרות של הוט ו Yes

כל עוד התוכן שמציעה סלקום TV נותר מצומצם כל כך ביחס לזה שניתן בהוט ובyes הרי שהלכה למעשה אין היא מהווה חלופה אמיתית לחבילות התוכן המורחבות דוגמת חבילות פרמיום, TV Top והכול כלול למיניהן.

 

רק מי שמוכן להצטמצם בהיקף התוכן שהוא זוכה לקבל ישקול מעבר לסלקום TV כל זאת בכדי לחסוך בהוצאות (ניתן להגיע לחיסכון ניכר של כ300 ש”ח ולעיתים אף יותר, כתלות במספר הממרים הדרוש לנו והחבילה ממנה עוברים).

 

ההשוואה המציאותית יותר היא בין החבילות הצרות של הוט ושל yes לבין חבילת הכל כלול של סלקום tv (החבילה היחידה שהחברה מציעה נכון לתחילת שנת 2017).
המנויים לחבילה הצרה של yes מקבלים 22 ערוצים, ממיר דיגיטלי, VOD בתוספת של 25 ש”ח לחודש, וידרשו לשלם תוספת של 15 ש”ח לחודש לכל ממיר נוסף, מחיר התקנה של 100 ש”ח חד פעמי יצטרף לדני המנוי החודשיים בגובה 120 ש”ח.
בהוט מנויים בחבילה צרה (כגון חבילת הספורט או זו המיועדת לילדים ונוער) מקבלים 23 ערוצים, ממיר דיגיטלי HD מקליט (עבור ממיר FiberBox נדרשת תוספת תשלום של 50 ש”ח), שירות VOD  קומפקט (אין אפשרות לשדרג בתוספת תשלום לVOD המלא), אין דמי התקנה, כל ממיר נוסף יעלה 10 ש”ח לחודש ודמי המנוי הבסיסיים עומדים, נכון לתחילת 2017, על 120 ש”ח לחודש.

 

מול החבילות הצרות הנ”ל מציעה סלקום TV, 6 ערוצי עידן + בלבד, ממיר HD מקליט, שירות VOD  כלול בחבילה (כל תכני ספריית הVOD  של סלקום TV), ניתן להתקין לבד ולחסוך דמי התקנה, כל ממיר נוסף יעלה 30 ש”ח לחודש ושמי המנוי הבסיסיים עומדים על 100 ש”ח לחודש.

 

הפתרונות הנוספים הקיימים בארץ לצפייה בערוצי טלוויזיה

שירותיהן של שלושת החברות הגדולות בארץ לטלוויזיה רב ערוצית, הן הוט, YES, וסלקום TV, הן לא האפשרויות היחידות לצפייה בתכנים שונים בטלוויזיה. אפשרויות נוספות מאפשרות או בחירה מצומצמת או צפייה בטלוויזיה בעיקר עבור כאלה המתמצאים היטב ברזי הזרמת התכנים (באופן חוקי, כמובן) לצפייה דרך רשת האינטרנט. הנה כמה מן האפשרויות ששווה להזכיר:

 

מי שמוכנים להסתפק במספר מצומצם של ערוצים מקומיים בלבד יכולים לוותר על מנוי לאחת מספקיות שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית, לחסוך כך מאות שקלים בחודש, ולרכוש בעלות חד פעמית, בגובה של כ – 200 עד 300 שקלים את הממיר הדיגיטלי של “עידן פלוס” המאפשר קליטה בחינם של שידורי הערוצים הציבוריים – ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ חינוכית 23 לילדים, ערוץ 33 וערוץ הכנסת. למרות החיסכון הניכר בהוצאות רק מספר מצומצם של בתי אב בישראל בוחרים להסתפק באופציה חינמית זו.

 

ישנם עוד ספקים של שירותי טלוויזיה המציעים פתרונות חינמיים (תשלום חד פעמים לרכישת ממיר) וחצי חינמיים (מספר ערוצים ללא צורך בתשלום דמי מנוי וערוצים נוספים שמי שמעוניים בהם נדרש לשלם עבורם). רוב הפתרונות מעין אלה נסמכים על הזרמת התוכן דרך רשת האינטרנט ולפחות בעני רוב הציבור הם עדיין אינם נתפסים כחלופה אמיתית להוט, Yes או סלקום TV.
דרך נוספת לצפות במגוון ערוצים ללא צורך בתשלום עבור מנוי לשירות טלוויזיה רב ערוצית היא התקנת צלחת לווין פרטית. אופציה זו מעולם לא היוותה תחרות של ממש לספקיות שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית וככל שמתפתח תחום הצפייה בתכני טלוויזיה דרך רשת האינטרנט נראה שצלחות לווין פרטיות הולכות והופכות לנחלת העבר.

 

לסיכום – שלוש חברות טלוויזיה המציעות חבילות תוכן רב ערוצי. באיזו חבילה תבחרו?

הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל מציעה מגוון נרחב של תכניות ותכנים המתאימים לכל צופה, בכל עת ובכל טעם. המחירים עבור השירות ב YES, הוט ובסלקום TV  נעים בין 110 שקלים ועד מאות שקלים בכל חודש, בהתאם להרגלי הצפייה שלכם. בחירת חבילת התוכן בכל אחת משלושת החברות תקבע גם את היקפי התכנים והערוצים שתוכלו לצפות בהם, וגם את גובה התשלום החודשי. שלושת החברות בארץ, גם הוט, גם YES וגם סלקום TV מציעות מגוון רחב, מכשור מספק ויותר מכך, ושירות זמין עבור המנויים שלהם. צפייה נעימה!

 

בדוק עכשיו אם אתה יכול לחתוך את חשבון הטלוויזיה שלך במאות שקלים בשנה

כבר 85,231 אנשים עשו בדיקה להוזלת חשבון הטלוויזיה

בידקו עכשיו

פרטיותך חשובה לנו

 

אולי יעניין אותך גם?

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >