אקנה – אחת מבעיות העור הנפוצות ממשיכה להטריד המונים, אך הפתרון כבר כאן!

אקנה, מחלת העור הידועה, מטרידה בכל יום מיליוני אנשים ברחבי העולם, צעירים ובוגרים, כשהמשותף לכולם הם תחושת חוסר הנוחות, ההשפעה על המראה חיצוני והפגיעה בביטחון העצמי. גם אתם סובלים מאקנה? כך תוכלו לטפל בבעיה.

אקנה, הידועה בפי רוב בשם "פצעי בגרות", הינה מחלת עוד הנפוצה בכלל הגילאים ומופיעה אצל אנשים שונים בגילאים שונים במהלך החיים ולמעשה כ – 85% מאוכלוסיית העולם יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מפצעונים. זאת, בניגוד לסברה הרווחת כי מדובר במחלת עור של גיל ההתבגרות בלבד. אמנם אחת הסיבות העיקריות להתפרצותה היא אכן שינויים הורמונליים (הנפוצים בגיל ההתבגרות, בתקופת המחזור, במהלך ההיריון ובתקופות נוספות במהלך חיינו), אך זוהי אינה הסיבה היחידה.

 

אז מהם הגורמים להתפרצות האקנה ומדוע סובלים מכך כל כך הרבה אנשים?

מחלקת האקנה (או בשמה המדעי – "אקנה וולגריס"), מתפרצת ממגוון סיבות אפשריות ונגרמת בעיקרה בשל תפקוד לקוי של בלוטות החלב. תפקידן של בלוטות אלה להפריש נוזל שומני מיוחד, הנקרא סרום, מגיע למשטח עורנו באמצעות צינור המוביל לזקיק השיער ומיועד להגן על עורנו ולהעניק לו לחות. עם זאת, כאשר ישנה בעיה בתפקודן של בלוטות אלה, מופרשת כמות סבום גדולה מידי וכשהיא מגיעה אל הזקיק ואינה מופרשת כראוי נגרמת מצוקה בעור ועלול להיווצר האקנה.

התפקוד הלקוי של הבלוטות של הזקיק, עלול להיגרם כאמור ממגוון סיבות:

הורמונים – בלוטות החלב מושפעות כידוע מההורמונים. עליה בכמות ההורמונים משפיעה על העור ועל ייצור הסבום ולכן נפוצה האקנה בעיקר בגיל ההתבגרות.

גנים – על פי מחקרים, ילדים להורים אשר סבלו מאקנה בפנים, יסבלו גם הם בסבירות גבוהה בעיה זו.

תזונה – מחקרים עדכניים מצאו קשר ישיר בין אכילה מופרזת של סוכרים (לרבות לחמים ופחמימות פשוטות) וחלב לאקנה, בניגוד לדעה הרווחת שמזון שומני הוא הגורם לכך.

תרופות – ישנם תרופות אשר תופעת הלוואי מהשימוש בהן היא אקנה, העלולה להתפשט מהפנים גם אל העורף והגב.

סביבת העבודה – חשיפה לחומרים שומניים ובהם אדי שומן (הנפוצים בסביבת עבודה במטבח), עלולה לגרום לסתימת נקבוביות ולהתפרצות האקנה.

הגיינה – שמירה על עור נקי מונעת שמנוניות, לכלוך והצטברות של תאי עוד מתים, אשר קיומם עלול ליצור פצעי אקנה.

 

טיפול באקנה – כך עושים זאת נכון

בימינו, ישנם מגוון פתרונות לבעיית האקנה, כאשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות ומידת התאמה שונה לאנשים שונים ולמצבי האקנה השונים. בהתאם, גם הצלחתם של כל אחד מהטיפולים אינה מובטחת, שכן תלויה כאמור במידת התאמתם למטופל ולמצבו.

עם זאת, טיפול ייחודי אשר פותח ב"מעבדות רבקה זיידה" ונמצא בשימוש כבר 22 שנים משנה את התמונה. עם 92% הצלחה באלפי מטופלים מרוצים, אין ספק שמדובר באחד הפתרונות הטובים ביותר בימינו לבעיית האקנה, לכלל מצבי המחלה ולדרגות החומרה השונות.

הטיפול הוותיק משלב פוטותרפיה עם מוצרי טיפול ייחודיים וייעודיים לעור הסובל מבעיית האקנה, תוך התאמה אישית לעור המטופל ולמצב המחלה, ליצירת אופטימיזציה של הטיפול ושל סיכויי ההצלחה. הטיפול הייחודי ניתן בקליניקה ומשולב עם שגרת הטיפוח של המטופל. מדובר בשילוב של טכנולוגיה מתקדמת של אור קר עם משחות הנרקחות בהתאמה לעורו של המטופל. כמו כן, גם לצלקות ולסימנים אשר נותרו על העור של מי שסבלו בצעירותם מאקנה, יש פתרון במעבדות רבקה זייד.

כך, הטכנולוגיה, הניסיון והידע הרב שנצבר בכל שנות פעילותן של המעבדות, מביא את המהפכה בתחום הטיפולים באקנה ומאפשר למטופלים לראות כבר תוך טיפולים ספורים שיפור במצבם, בין אם מדובר בפצעי האקנה ובין אם בצלקות ובסימנים שהשאירו למי שהתמודדו עם בעיית האקנה בעברם.

 

אז אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מתמודדים עם הבעיה ומעוניינים לפתור אותה בהקדם ובאופן המיטבי, אין ספק שהטיפול של מעבדות רבקה זיידה הוא הפתרון עבורכם, כי טיפול באקנה מעולם לא היה כל כך פשוט, יעיל, קל ובעיקר – חלק.