תיאום מס – להגיש לבד או להיעזר בחברה מתמחה?

עומר גלעדי5 דקות קריאה
תיאום מס - להגיש לבד או עם עזרה?
שתף:

אם אתם לא מרוויחים בדיוק את אותה המשכורת בכל חודש, או שהיו שינויים בגובה השכר שלכם בשש השנים האחרונות – המאמר הזה מכיל מידע שיהיה שווה לכם כסף. תיאום מס היא אפשרות העומדת בפני שכירים (ועצמאיים אשר אינם מבצעים חישוב החזרי מס בכל סוף שנת מס) בישראל, ומדובר בהחזר של מיסים ששולמו ביתר – או במילים אחרות, כסף שמגיע לכם לקבל בחזרה. את תהליך תיאום המס והגשת הבקשה להחזרים ניתן בהחלט לבצע לבד, אולם הבירוקרטיה וה”מסמכולוגיה” המתלווים לתהליך, כמו גם נוחות ההגשה של הבקשה לקבלת החזרי מס עם חברות מתמחות הופכת את הבחירה להגיש בקשה להחזרי מס באמצעות חברה המתמחה בטיפול בתהליכים אלה מתבקשת. איך מגישים בקשה לתיאום מס באופן עצמאי? ואיך בוחרים חברה להגשת הבקשה? על כך ועוד – לפניכם.

 

תיאום מס לשכירים בשכר משתנה
תיאום מס הוא הזכות השמורה לשכירים כאשר גובה השכר החודשי שלהם אינו קבוע, ובשל שיטת חישוב המס בישראל, מגיעים להם תשלומי החזר, בגובה ממוצע של מעל 8,000 ש”ח, עבור שש השנים האחרונות

 

תיאום מס – איך מגישים לבד?

החזרי מס ניתן לקבל בגין תקופה של עד שש שנים אחורה (או עד הפעם הקודמת בה הגשתם בקשה לקבלת החזרי מס), את הבקשה לקבלת החזרי מס מגישים למשרדי מס הכנסה באזור המגורים שלכם. יש לצרף לבקשה את המסמכים הבאים:

 

 • טופס 116 – זהו טופס מס הכנסה להגשת בקשה להחזרי מס
 • טופס 106 או תלוש שכר אחרון מכל מקום עבודה בתקופה בגינה אתם מבקשים החזר מס
 • תלושי קצבאות ואסמכתאות בגין כל קצבה או תשלום המשולמים לכם
 • אישורים מהמוסד לביטוח לאומי על כל גמלה – כולל בגין שירות מילואים, דמי לידה, וכמובן דמי אבטלה או הבטחת הכנסה, וכדומה
 • אישורים בגין כל הכנסה אחרת, כולל משכר דירה, מדיבידנדים, ממכירת נכסים או ניירות ערך, וכדומה
 • אישורים על הפקדות לקופות גמל, קרנות השתלמות, והפקדות אחרות
 • אישור בגין ביטוחים, ובפרט ביטוח חיים
 • אישורים על תרומות
 • אישורים על סכומי מס או מקדמות ששולמו לביטוח לאומי ו/או למס הכנסה
 • סיכום הפעילות של תיק ההשקעות בשוק ההון, כולל רכישות ומכירות
 • אישורים בגין הוצאות שונות, בכלל אלה ביטוח רכב, ביטוח חיים, וכדומה

 

לאחר הגשת הטפסים, הם עוברים לבדיקת פקיד המס. באם יוחלט כי אתם זכאים להחזרי מס – הסכומים יועברו לחשבון הבנק שציינתם בטופס הבקשה, בדרך כלל בתוך בין 3 ל – 4 חודשים.

 

תיאום מס מגישים למס הכנסה
את הבקשה לביצוע תיאום מס ניתן להגיש באופן עצמאי במשרדי מס הכנסה, או דרך חברה מתמחה

 

תיאום מס דרך חברה מתמחה – הופכים את התהליך הרבה יותר פשוט

תמצאו באינטרנט מחשבונים רבים אשר באמצעות סריקת מסמכים או מסירת הערכות לסכומי ההכנסות וההוצאות שלכם, יצביעו על כדאיות הבדיקה לתיאום מס ולעתים אף על הסכומים הצפויים להתקבל לאחר הגשת הבקשה. בפנייה לחברה מתמחה להגשת תיאום מס, הצוות המקצועי ידאג לאיסוף והגשה של כל המסמכים, וינחה אתכם בנוגע למסמכים שיש לאסוף. הגשת בקשה לתיאום מס באמצעות חברה מתמחה בדרך כלל חוסכת שעות רבות של איסוף ומאפשרת הגשת הבקשה להחזרי מס בפורמט האופטימלי ותוך ניצול כל הזכויות שלכם לקבלת סכום הכסף שמגיע לכם באמת. וכל זאת, בדרך כלל בתשלום של חלק מהסכומים שיתקבלו בהחזר המס, לעיתים אף תוכלו לבצע את התשלום רק לאחר קבלת הכסף.

 

שתף:
קבלו טיפים על חיסכון השקעות וכלכלה מעשית
https://www.reali.co.il/wp-content/themes/realitheme