ביטוח משכנתא

בין אם אתם משלמים משכנתא שנים או שאתם חדשים במשחק, סביר להניח שלא הקדשתם מספיק תשומת לב לסעיף קטן של עלויות ביטוח משכנתא. רוב הסיכויים שהבנק מכר לכם ביטוחי חובה אלה “על הדרך” באמצע מסע חתימות וביורוקרטיה גדול שהשאיר אתכם הלומים ומותשים. או לחלופין הפנה אתכם לחברת ביטוח כלשהיא, הנמצאת איתם בקשר הדוק. על כך רבותי, הבנק מודה לכם מקרב לב וגם חברת הביטוח וזאת מפני שאתם פרה חולבת, ולהרבה שנים. האומנם? אין חובה לעשות ביטוחי משכנתא דרך הבנק ואפשר בהחלט למצוא הצעות הרבה יותר אטרקטיביות בתחום באופן עצמאי.

ראו השוואה

קבלו הצעות לביטוח משכנתא

ללא שום התחייבות

[AnythingPopup id="19"]

המדריך הפיננסי

[tabby title="מה זה בדיוק ביטוח משכנתא?"]

מה זה בדיוק ביטוח משכנתא?

תפקידם העיקרי של ביטוחי המשכנתא הינו לשמש לטובת המלווה (בנק המשכנתאות או חברת ביטוח) וזאת לצורך הגנה על ההלוואה.

[tabby title="למי מתאים ביטוח משכנתא?"]

למי מתאים ביטוח משכנתא?

כל מי שלוקח משכנתא בבנק למשכנתאות נדרש לביטוח משכנתא על פי חוק. הביטוח יכסה לווה אחד, זוג או יותר הרשומים בהלוואת המשכנתא ויכיל מרכיב של ביטוח חיים עבור כל לווה וכן ביטוח מבנה.

[tabby title="כמה עולה ביטוח משכנתא?"]

כמה עולה ביטוח משכנתא?

מחיר הביטוחים נגזר ממספר פרמטרים שונים. בבטוח חיים המחיר נגזר מגיל המבוטחים, מצבם הבריאותי, עישון, יתרת שנות החוב וכן גודל החוב. בביטוח נכס המחיר יקבע על פי ערכו של הנכס ולעיתים גם סוג: כמו דירה שתשלם פרמיה פחותה מול בית קרקע.
עלות ביטוח משכנתא לגילאי 28-30, לא מעשנים, עם משכנתא של 500,000 ₪, 100 מ"ר מבנה, ופריסה של 25 שנה, עומדת כיום על בין 90 – 120 ₪ לחודש ואף יותר. המחיר יורד עם השנים ויש משמעות לתוספות ביטוחיות כמו ביטוח מכשירים אלקטרוניים או אובדן כושר עבודה. הכיסויים הנוספים מייקרים את הפרמיה שתשלמו.

 

[tabby title="איך בוחרים חברת ביטוח משכנתא?"]

איך בוחרים חברת ביטוח משכנתא?

התשובה לכך פשוטה, על פי הצרכים שלכם ואופי הפוליסות המוצעות. מה אתם מעדיפים מחיר נמוך או כיסוי רחב?
ביטוח אינו רק הוצאה כספית הכרחית בשעת נטילת הלוואה אלה גם כלי כלכלי המגן על המבוטחים מפני נזקים למבנה ובמקרים מסוימים לכושר השתכרותם. הכרת רכיבי הביטוחים יכולה להועיל במקרים רבים ונפוצים ולעזור לכל אחד לבחור ביטוח המתאים לו וזאת על פי צרכיו ויכולותיו. במצבים מסוימים יעדיפו המבוטחים הנבונים להוסיף כמה שקלים ולכסות אפשרויות לא נעימות העלולות להתרחש.

[tabby title="מונחים בסיסיים בביטוח משכנתא"]

מונחים בסיסיים בביטוח משכנתא

אבדן מלא – מתיחס לאובדן רכוש באופן מלא כשהפיצוי מחברת הביטוח יהיה מלא גם כן ובניכוי הוצאות מסויימות כמו השתתפות עצמית.

ביטוח חיים – ביטוח למקרה מוות או מקרים נוספים של חיי אדם. בביטוח חיים יש את מרכיב הריסקשזהו הסיכון לחיי אדם וכן מרכיב החיסכון שאינו נכלל בדרישות המינימום של ביטוחי חיים למשכנתאות.

תת ביטוח / ביטוח חסר – זהו מצב שבו הכיסוי הביטוחי נמוך מערכו של הנכס המבוטח. במצב של אירוע ביטוחי יקבל התובע רק חלק מהפיצוי הכספי עבור הרכוש המבוטח.

ביטוח יתר – פה המצב הפוך ובו הנכס מבוטח מעל לערכו. ניתן לבקש החזר על עודף הפרמיה אך אין החזר רטרואקטיבי, אלה רק מרגע הדרישה להחזר.

ביטוח משכנתא – ביטוח המהווה חלק מהתנאי למתן הלוואה וכולל ביטוח הנכס המשועבד לבנק וכן ביטוח חיים עבור כל אחד מהלווים.

[tabbyending]

קבלו הצעות מבתי ההשקעות המוביליםלקבלת הצעות ללא עלות וללא התחייבות

השאר פרטים לקבלת מידע ללא עלות וללא התחייבות

הנני מאשר ומסכים לתנאי שימוש, שבכפוף להם הפרטים שמסרתי ישמשו לקבלת פניות והצעות מצדדים שלישיים