0 ק"מ מליסינג – הדרך לחסוך אלפים רבים בקנית רכב חדש

רון מדינה5 דקות קריאה
היתרונות של רכב 0 ק"מ מליסינג
שתף:

בעבר, היו שתי דרכים בלבד לרכוש רכב חדש בישראל. האחת היא מן היבואן הרשמי, ואילו הדרך השנייה, בה נעשה שימוש בהיקף זניח, היא יבוא אישי. עכשיו יש דרך נוספת, רכישת רכב 0 ק"מ מחברת ליסינג

 

אין פלא, אם כן, שהיקף עסקאות רכישת רכב 0 ק"מ מליסינג מצוי במגמת עליה – ויותר ישראלים מעדיפים לנצל את האפשרות הזולה לרכישת רכב 0 ק"מ מחברה אמינה, על פני רכישת אותו רכב מהיבואן הרשמי במחיר גבוה יותר, לעתים בסכומים משמעותיים.

 

בדוק אם אתה זכאי לרכוש רכב חדש בהנחה של עשרות אלפי שקלים

כבר 19,508 אנשים רכשו רכב חדש בהנחה של עשרות אלפי שקלים

בדוק זכאות

פרטיותך חשובה לנו

 

חברות ליסינג יכולות להציע למכירה דגמים חדשים מסוימים במחיר נמוך מזה המוצע על ידי היבואן הרשמי

תחום פעילות חדש, הצובר תאוצה בשנים האחרונות, הוא מכירת רכבים חדשים לגמרי, כאלה שחברת הליסינג רכשה מן היבואן הרשמי ומציעה למכירה במחיר מופחת. בשנת 2017 למעלה מ – 10% מכלל הרכבים החדשים שנמכרו בישראל היו רכבי 0 ק"מ מחברות ליסינג. הסיבה לכך היא המחירים האטרקטיביים שיכולות חברות הליסינג להציע בזכות העובדה שהן קונות מן היבואנים כמות גדולה של רכבים וכך משיגות הנחות שבמקרים מסוימים הן יכולות לגלגל אל לקוחות פרטיים. כדי להשיג מן היבואנים מחירים טובים לרכישת צי רכבים לטובת שירותי הליסינג המוצעים, חברות הליסינג צריכות להתחייב לרכישת כמות גדולה של רכבים. רכישת רכבים במטרה למכור אותם במסגרת עסקאות רכב 0 ק"מ היא דרך טובה עבור חברות הליסינג להגדיל את ההזמנה השנתית מן היבואן – ולקבל ממנו מחירים מופחתים, גם עבור הרכבים הנותרים בשירות החברה.

 

כמה הנחה ניתן לקבל ברכישת רכב 0 ק"מ מחברת ליסינג?

מסתבר שעשוי להיות פער משמעותי בין המחיר שמציע היבואן הרשמי לבין זה שמציעה חברת ליסינג על אותו רכב. מחיר דגמים מסוימים בעסקת רכב 0 ק"מ מליסינג יהיה נמוך ב – 10% עד – 20% מן המחיר שמציע היבואן. המשמעות, למשל ברכישת רכב חדש במחיר של 80,000 ש"ח, היא חיסכון של עד 16,000 ש"ח על מחיר הרכב. אם אתם מממנים את העסקה באמצעות הלוואה המיועדת לרכישת רכב – כדאי שתיקחו בחשבון גם את הריבית שהייתם משלמים על סכום זה, מה שהופך את רכבי ה – 0 ק"מ המוצעים על ידי חברות הליסינג, אטרקטיביים אף יותר. רכבי 0 ק"מ מליסינג הם לא תמיד רכבים מיד ראשונה, מכיוון שבחלק מן העסקאות, חברת הליסינג היא הבעלים של הרכב. בעוד תוספת יד זו משפיעה על תמחור הרכב (עניין שכדאי לקחת בחשבון גם כשאתם תמכרו את הרכב), היא אינה משפיעה על שאר מאפייני העסקה, שכן מדובר ברכב 0 ק"מ, שלא נעשה בו שימוש כלל.

 

בדוק אם אתה זכאי לרכוש רכב חדש בהנחה של עשרות אלפי שקלים

כבר 19,508 אנשים רכשו רכב חדש בהנחה של עשרות אלפי שקלים

בדוק זכאות

פרטיותך חשובה לנו

 

שתף: