10 טרנדים טכנולוגיים שתצטרכו להכיר בשנת 2017

טליה פלד-נתנאל5 דקות קריאה
שתף:

מציאות מדומה, מכוניות מקושרות, אלכסה של אמזון, טעינה אלחוטית לאייפון, כל אלו יהיו כנראה טרנדים טכנולוגיים חמים ב-2017. השאלה היא: האם אנחנו מוכנים לקראתם?

 

לצידם של מספר שינויים פוליטיים מזעריים, והאפשרות הברורה שאפל יוכלו לעבור את רף מכירות האייפון ולהגיע ל-1 טריליון דולר. בולטים מספר טרנדים טכנולוגיים מהפכניים נוספים, העתידים לתפוס מקום של כבוד, בעוד אולי נרכוש חלק מהאחרים.

 

אלחוט של 5G (הדור החמישי)

כל העיניים נשואות ל- 5G ב- 2017.  הדור האלחוטי הבא מסתמן כמהיר יותר, אמין יותר ונפוץ יותר. והוא יהפוך את הטלפונים החכמים והטאבלטים לרבי ערך רב. מהירות גבוה של עד 1GB (או אפילו עד 10GB) יכולה לשנות את האופן שבו שיחות וידאו עובדות בנייד.

 

2 מציאות מדומה

המציאות המדומה ניתקלה במכשולים בשנה שעברה. אולם, הפלייסטיישן הויראטואלי של סוני יצא לראשונה בשנה שעברה, המשחקים מדהימים, ההתקנה קלה במיוחד ואין צורך לעבוד עם מחשב חזק ויקר. המשחקים רק ישתפרו (ואולי כבר לא נרגיש סחרחורת כשנשחק בהם).

 

מציאות מדומה

 

3 מציאות רבודה

לצידה של המציאות המדומה, נמצא בן דודה הקרוב שצפוי להתחזק ב- 2017. מציאות רבודה הוא מערך דיגיטלי הפרוש על העולם האמיתי, ושנמצא כאן כבר שנים. אולם, חברות כמו אייסר, לה-נובו ובמיוחד מייקרוסופט יוציאו קסדות של מציאות רבודה ב- 2017, כדי לסייע באימונים, במכירות הדמייה ועוד.

 

מציאות רבודה

 

4 סריקה תלתמימדית

אני עדיין ממתין שההדפסה התלת-מימדית תהפוך לנחלת הכלל. אבל הסריקה התלת-מימדית כבר כאן. בתערוכת CES 2017 ראיתי הדגמת נציג HP שסרק נעל בתלת מימד, על ידי כך שהחזיק בה לפני מצלמה המקושרת למחשב Sprout Pro G2. כל אחד יכול לעשות זאת, והתוצאה של ההדמיה התלת מימדית היתה מדהימה.

 

סריקה תלת מימדית

 

5 צאטבוטים

לקראת מחצית 2016 צ’אטבוטים החלו לנהל את תוכניות הנסיעות שלנו ולעדכן אותנו שמזג האויר התחמם. ב- 2017, הם יהפכו חכמים יותר, ועתידים לייעץ לנו כיצד להוציא את כספנו באופן משתלם יותר, או לפקח על בריאותנו כשנהיה בדיאטה.

 

   A.I   6

לצידם של הצ’אטבוטים שיכולים להזמין עבורנו חדר במלון, התחזית שלי היא שכל יישומון שבו נשתמש, אפילו וורד או פוטושופ יהיה בו מה- A.I. . למעשה, זו אינה תחזית כי הם כבר משתמשים בו.

 

AI

 

7 מכוניות מקושרות

עדיין לא ברור אם מכוניות עצמאיות תשווקנה ב- 2017. אחרי הכל ישנם עדיין מספר נושאים שיש לפתור. בעיקר בכל הקשור לחוקי המדינות ותווי תקן בטיחותיים. אבל, מכוניות המקושרות אחת לשנייה ולרמזורים? אאודי כבר הדגימה איך זה עובד.

 

8 גם בבית A.I.

אני צופה מגמה לפיה טכנולוגיית הבית החם תתרחב. יישומונים כבר מאפשרים לנו הדלקת האורות ונעילת דלתות. אבל A.I. מסתכל על תבניות התנהגותיות, ומציע לדאוג לפעילויות השונות, ולחסוך זמן בלחיצת כפתור.

 

9 טלפונים עם טעינה אלחוטית

מספר חברות כבר הוציאו אמצעים לטעינה המאפשרים הנחת האייפון על פד וטעינתו ללא כבל. גם סמסונג וגוגל משתמשים באפשרות הזו. ב-2017 צפוי שאפל יחשפו טעינה אלחוטית חדשה.

 

10 אלכסה תגדל

אלכסה של אמזון כבר נפוצה במיוחד. אתה יכול לנעול את האוטו באמצעות הוראה קולית, להקריא ספר ואפילו לסגור את דלת המוסך. ב-2017 אלכסה תופיע בכל מקום ולא רק בגאדג’טים, אלא גם בבנק, בחנות המכולת ובמכונית.

 

מאמר זה הופיע במקור באתר Inc

 

שתף:
קבלו טיפים על חיסכון השקעות וכלכלה מעשית
https://www.reali.co.il/wp-content/themes/realitheme