שערי מט”ח בזמן אמת

 

Symbol Name Last Price Change % Change

 

מסחר במט”ח הינו אחד מאפיקי ההשקעה הפופולאריים ביותר בעולם – עם בורסות הפועלות 24/7, ומעל שלושה טריליוני דולרים של מסחר מסביב לעולם, בכל יום – מדובר באפיק השקעה שמשקיעים רבים, מקצוענים כמו גם מתחילים או משקיעים חובבים, מגלים בו עניין.

 

המסחר במט”ח מאפשר השקעות מגוונות בפוזיציית לונג או בפוזיציית שורט, עסקאות ארביטראז’ בשני שווקים שונים (נרחיב את הדיון בעניין בהמשך המאמר), עיסקאות לטווח ארוך או עסקאות קצרות מועד במסחר יומי. עבור מסחר במט”ח, אחד הנושאים המשמעותיים ביותר הוא שערי מט”ח בזמן אמת. שערי המט”ח הם הכלי המרכזי לאומדן הרווחים בכל עסקה, לצד תנועות עתידיות צפויות בשערי המט”ח או האינטואיציה של המשקיע. עוד על שערי המט”ח לטובת מסחר במט”ח בזמן אמת.

 

שערי מט”ח – מה זה אומר?

שערי מט”ח הם מחירי המטבעות המעורבות בכל עסקה. בכל עסקה, אנחנו רוכשים מטבע מסויים, בשער מט”ח מסויים; ומשלמים עבורו במטבע אחר, בעל שער (מחיר) אחר. הסיבה לביצוע כזו עסקה, של רכישת מטבע אחד ומכירה של מטבע אחר, היא הציפייה מצד מבצע העסקה ששער המטבע שהוא רכש יעלה, ומנגד – ששער המטבע שמכר, יירד. בואו נסביר את העניין דרך דוגמה –

 

נניח שרכשתי כמות גדולה של דולר אמריקאי (USD), וכעת אני מעוניין למכור דולר אמריקאי ולרכוש תחתיו יין יפני (JPY).

 

על מנת לבצע עסקה רווחית, חשוב לדעת את שערי המט”ח הנמכר והנרכש בבורסות בהם העסקה תתבצע. ניתן לברר את שערי המט”ח גם בצמדי מט”ח מעודכנים בהם שערי המט”ח מופיעים אחד כנגד השני (מייד נדגים), וגם באופן אובייקטיבי, כנגד מטבע שלישי (למשל – הדולר שווה X שקלים ישראליים, והיין היפני שווה Y שקלים ישראליים). בירור שערי המט”ח בצמדים מובילים ניראה כך:

 

שער הדולר אמריקאי / יין יפני (USD/JPY) הוא 113.22

 

משמעות מדד זה הוא שהדולר הוא המטבע המוביל בצמד והיין היפני הוא המטבע המובל בצמד, וזה אומר שכל דולר אמריקאי אחד שווה 113.22 יין יפני.

 

שערי מטבע חוץ בזמן אמת

שערי מט”ח ניתן לברר אחד כנגד השני או שניהם כנגד מטבע שלישי, כמו למשל – שער הדולר כנגד שער היין היפני, או שערי שני המטבעות בשקלים חדשים

 

בחלק מהטבלאות המפרטות שערי מט”ח בצמדים מובילים ניתן להתרשם לא רק מהמחיר ההשוואתי של מטבע אחד מוביל מול מטבע מובל, אלא גם מאחוזי שינוי, שינוי בפיפסים, שינוי באחוזים, ועוד נתונים משמעותיים. חשוב לוודא את שעת העדכון של שערי המט”ח, מפני ששערי המט”ח משתנים באופן רצוף, והרווחים על עיסקאות מט”ח הם רווחים של פיפסים – אשר עשויים לקטון ולגדול ממש בכל דקה.

 

שערי מט”ח בזמן אמת – נפלא לעסקאות ארביטראז’ במט”ח

עסקאות ארביטראז’ הן עסקאות נפוצות בשערי מט”ח, והן בעצם עסקאות בהן המשקיע רוכש מטבע אחד בשוק אחד בוא שער המט”ח נמוך – ומוכר את המטבע באופן מיידי בשוק אחד בו שער המטבע גבוה יותר. עסקאות כאלה הן עסקאות מיידיות המבוצעות (מכירה ואז רכישה) באופן רצוף. על כן, שערי המט”ח בזמן אמת הם הכרחיים להצלחתה של עסקת ארביטראז’ במט”ח.

 

שערי מטח

שערי מט”ח מעודכנים בזמן אמת הם מידע הכרחי למבצעים עסקאות ארביטראז’ על מטבעות – רוכשים מט”ח בשער אחד בבורסה אחת, ומוכרים אותו מייד לאחר הרכישה בשער גבוה יותר בבורסה אחרת

 

חשוב לדעת, כי מסחר במט”ח הינו תחום מסחר פופולארי, ובעיקר במסחר יומי (כלומר בעסקאות המושלמות בתוך 24 שעות – כולל רכישה ומכירה) מדובר בטווחי זמן קצרים ובמעורבות גבוהה בעסקה. שערי המט”ח – כאשר המשקיע עוקב אחריהם בסביבה נוחה להתמצאות ובאופן שוטף – כמעט מצביים מאליהם על עסקאות מט”ח רווחיות, בעיקר בעסקאות ארביטראז’. בירור של שערי המט”ח בזמן אמת טרם ביצוע עסקה, יגדיל את הסיכוי לרווח בעסקת המט”ח, ויאפשר השקעה מושכלת.

 

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >