רבים מאיתנו זוכרים, לעיתים אפילו בגעגוע, כיצד היינו מבקרים בחנות הדיסקים, מבקשים להאזין לאלבום כזה או אחר, בוחרים את הדיסקים שאנו רוצים לרכוש ומשלמים עבורם מחיר לא מבוטל. בעבר היותר רחוק היו אלה חנויות תקליטים, כמו גם מוסיקה שנמכרה על גבי קסטות של סרט מגנטי. בעידן האינטרנט תוכן רב שקבלתו הייתה כרוכה בעבר בתשלום הפך זמין בחינם, או בעלות מופחתת. כך למשל ניתן לצפות בתכני טלוויזיה, סדרות וסרטים, דרך האינטרנט ולוותר על תשלום לחברות הטלוויזיה הרב ערוצית (כגון הוט, יס, סלקום TV ועוד). חובבי מוסיקה, משלל סוגים, שמחים לגלות שישנן דרכים המאפשרות האזנה למוזיקה ואפילו הורדת שירים בחינם למכשיר קצה שברשותכם (כגון הטלפון החכם, טאבלט, מחשב אישי או נגן מוסיקה דיגיטלי כלשהו).

 

הורדת שירים בחינם מרשת האינטרנט אינה עניין מסובך, כל אחד יכול לעשות זאת, ממש לא חייבים להיות חובבי מחשבים, גימיקים והייטק. עם זאת הורדת מוזיקה מהרשת הופכת פשוטה יותר ככל שמתנסים בה, מי שכבר צברו ניסיון מכירים אתרים מהם ניתן להורית בקלות שירים, מני תוכנות ואפליקציות המאפשרות הזרמה של תוכן ממקורות שונים ברשת (בשיטת “share”, דהיינו לחלוק תוכן באופן חופשי עם אחרים). אם גם אתם מעוניינים להוריד שירים בחינם מהאינטרנט אספנו עבורכם מידע שיאפשר לכם לעשות זאת בקלות.

 

הורדת שירים בחינם מכל מקום

ממש כמו שאפשר כיום לצפות בתכני טלוויזיה וסרטים בחינם ניתן גם ליהנות ללא תשלום ממוסיקה לבחירתכם ואפילו להוריד שירים בחינם ממקורות שונים

 

יוטיוב – מקור בלתי אכזב לשירים וסרטונים

אתר יוטיוב מאפשר לכל אחד להעלות תכני וידאו ואודיו לרשת, פשוט פותחים ערוץ יוטיוב ומעלים אליו כל מה שרוצים, כל עוד אין מדובר בתוכן פוגעני, בלתי מוסרי וכד’. אך טבעי הוא שביוטיוב ניתן למצוא שירים שהעלו גולשים, בדרך כלל אלה מתנגנים ברקע של הקליפ שהופק לשיר אך גם שירים ללא קליפים יש ביוטיוב כשעל המסך מופיעה רק תמונה (של מבצעי השיר, תמונת השער של האלבום וכד’). אולם, צפייה בסרטונים דרך יוטיוב כמו גם שמיעת מוסיקה שהעלו גולשים לערוצי היוטיוב שלהם נעשית בדרך של הזרמה ישירה (Streaming), דהיינו השיר אינו יורד אל המכשיר שלכם אלא רק מושמע לכם באמצעותו. כדי להוריד תוכן מיוטיוב יש להיעזר בתוכנה או אפליקציה מתאימה, ישנן רבות כאלה, אחת מן הטובות שבהן היא YTDown המוצעת לשימוש חינמי באתר בשם זה, עוד אתר טוב לצורך הורדת שירים בחינם מיוטיוב הוא mymp3. פשוט מדביקים את כתובת היוטיוב שם מצאתם את השיר שאתם רוצים להוריד, קליק אחד על “Convert to MP3” והשיר יורד אליכם למחשב, משם כבר תעשו איתו מה שתרצו.

 

אתרים להורדת שירים בחינם

בארץ, פועלים שני אתרים מקיפים להשמעה והורדה של שירים בחינם היישר מהאתר אל המחשב או הסמארטפון, הנה קישורים לאתרים להורדת שירים חינם:

itmusic

vmusic

שני האתרים מכילים שפע סוגים של מוסיקה בעברית ובאנגלית, ממשק נוח המאפשר חיפוש קטע מוסיקה על פי שמו או שם האומן, אלטים המאפשרים לאתר בקלות שירים דומים שאולי תאהבו, ועוד.

 

הורדת שירים בחינם עם יוטיוב

פתרון יצירתי להורדת שירים בחינם כולל את יוטיוב ואתרים שמאפשרים המרת קבצים ל-MP3 והורדה למחשב

 

הורדת שירים בחינם לטלפון החכם

בעלי אייפונים יכולים למצוא באפסטור שלל אפליקציות שמאפשרות הורדת שירים בחינם מהרשת. מי שלהם טלפונים חכמים עם מערכת הפעלה אנדרואיד ימצאו אפליקציות רבות כאלה בחנות הגוגל פליי. רוב האפליקציות הן חינמיות, פשוט מורידים את האפליקציה לטלפון ומשתמשים בה לחיפוש השיר שאתם רוצים, אם מדובר בשיר פופולארי אין ספק שתמצאו אותו בקלות, לחיצה על כפתור ההורדה ותוך מספר שניות השיר שמור בזיכרון של המכשיר שלכם.

 

הנה כמה מהאפליקציות המובילות להורדת שירים בחינם:

למערכת ההפעלה IoS

Freegal Music – מעל תשעה מיליון (!) מקטעי mp3, כולל אפשרויות חיפוש מתקדמות וממשק ידידותי להפליא. בעיקר מוזיקה באנגלית, פחות מקומית.

Free Music Ninja – אפליקציה חינמית המאפשרת חיפוש נוח בין יותר מ – 20 מיליוני קטעי מוזיקה, השמעה נוחה ושמירה של פלייליסטים אהובים.

למערכת ההפעלה אנדרואיד

Mp3 Music Download – אפליקציה קטנה, חכמה וחינמית המאפשרת הורדת שירים לסמארטפון ממאגר גדול של קטעי מוזיקה וקבצי mp3

SongFlip – Free Music & Player – אפליקציה מגניבה המאפשרת הורדה של שירים, יצירת פלייליסטים ונגן מובנה.

 

חשוב לציין כי מוסיקה היא יצירה מוגנת בזכויות יוצרים, ממש כמו כל קניין רוחני אחר, תמונות, יצירות ספרות, תוכניות משורטטות למיניהן ועוד. עם זאת מקובל מאוד להוריד שירים בחינם מן האינטרנט וכל עוד אתם לא עושים ביצירה שימוש מסחרי לא תיחשבו כפוגעים במי שלהם זכויות היוצרים.

 

אולי יעניין אותך גם?

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >