למצוא עבודה בזום: 5 טיפים שיבטיחו לך ראיון עבודה וירטואלי מוצלח

רונן פדרבאום5 דקות קריאה
ראיון עבודה וירטואלי - טיפים חשובים
שתף:

אם החיפוש אחר עבודה לא היה מאתגר ממילא, עכשיו נדמה שנוסף לנו אתגר חדש. ראיונות העבודה הקלאסיים שינו את פניהם, ובמקומות רבים הם מתקיימים באופן מקוון, מפינת העבודה הביתית שלכם. יש לכך לא מעט יתרונות, שכן מדובר בראיונות פשוטים ויעילים למדי, שחוסכים לכם את הפקקים ואת חיפושי החניה, וכך חוסכים גם לכם זמן יקר. מצד שני, יש לכך השפעה על מבנה הראיון ועל ההצלחה שלו, ולכן כדאי להיערך טוב יותר לכל ראיון עבודה וירטואלי שמצפה לכם. הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם.

 

 

1 – בדקו את הפרטים הטכניים מראש

לצורך הראיון תצטרכו מיקרופון איכותי, מצלמת וידאו וכמובן חיבור אינטרנט תקין ואת תוכנת הזום על המחשב שלכם. מומלץ לבדוק שכל אלה פועלים באופן תקין לפני הראיון, ולהימנע מהפתעות בזמן שבו אתם אמורים להיות ערוכים ומוכנים, ולענות לשאלות. תקלות טכניות הן אולי לא בדיוק האשמה שלכם, אבל הם משפיעים על הדינאמיקה בראיון ועשויים להיתפס כמביכים למדי. הימנעו מטעויות ככל האפשר, והיערכו מבעוד מועד עם ציוד תקין.

 

2 – בחרו רקע שלא יסיח את הדעת

במקום לקיים את הפגישה במשרדו של המראיין שלכם, אתם מכניסים אותו אליכם הביתה, וכדאי לזכור זאת כשאתם בוחרים את הפינה ממנה תקיימו את הישיבה. המקרר עם הציורים של הילדים הוא לא הרקע האידאדלי, וגם לא קיר עמוס בתמונות צבעוניות במיוחד. אם שולחן העבודה שלכם נראה לעין מבעד למצלמה, כדאי שיהיה מסודר וישדר מקצועיות. בקיצור, חסכו הסחות דעת מהמראיין שלכם והקפידו על תפאורה מקצועית ורצינית, ובעיקר שקטה ככל האפשר. אגב, גם תאורה טובה חשובה כאן, כדי שהמראיין יוכל לראות אתכם טוב יותר.

 

ראיון עבודה וירטאולי מוצלח
בחרו רקע מקצועי שלא יסיח את דעתו של המראיין

 

 

3 – בחרו את זווית הצילום המדויקת

באופן כללי ההמלצה היא למקם את המצלמה כך שהמראיין יוכל לצפות בכם מקו החזה ומעלה. אתם לא רוצים להיראות כמו ראשים צפים וגם לא להתקרב מדי למצלמה כך שאפשר יהיה לספור את שערות האף שלכם. הפנים שלכם מביעים רגש ומעבירים מסרים במקומכם, זכרו זאת כשאתם מציבים את המצלמה במיקום האידאלי מבחינתכם.

 

 

4 – ראיון עבודה וירטואלי הוא עוד ראיון רגיל

על אף הפיתוי מומלץ להימנע ממצב שבו אתם לובשים שרוואל מרופט או מכנסי פיג'מה בנוסף לחולצה המכופתרת והיפה שלכם. למעשה, על אף שזהו ראיון עבודה וירטואלי רצוי להתלבש לראיון הזה כאילו הוא מתקיים פנים אל פנים, כדי שלא תרגישו נינוחים מדי במכנסי הבוקסר ותתנהגו בהתאם במהלך הראיון. חוץ מזה, מה יקרה אם תצטרכו לקום לרגע והחלק התחתון יתגלה למראיין? באותו הקשר עדיף גם להימנע מאיפור מוגזם ומתכשיטים רבים מדי, אלמנטים שיסיחו את דעתו של המראיין שלכם.

 

ראיון וירטואלי כמו כל ראיון אחר
ראיון וירטואלי הוא ראיון עבודה לכל דבר – וכדאי להתלבש בהתאם

 

5 – חשבו על זה כעל מופע יחיד

אפשר לומר שאתם בונים לעצמכם סטודיו קטן ממנו אתם מעלים מופע, ואתם הכוכבים שלו. התנהגו בהתאם, כבדו את הקהל שלכם, בחרו בקפידה את המילים שיצאו מפיכם ונסו ליצור קשר טוב ונעים עם הצד השני. ככל שהמופע שלכם יהיה מרשים ואיכותי יותר, כך תקבלו תשואות רמות יותר – והסיכוי שלכם להתקבל לעבודה הנחשקת יהיה גבוה הרבה יותר.