אם גם אתם, כמו מרבית האוכלוסייה בישראל, לא בדיוק יודעים כמה הרווחתם בתכנית החיסכון שלכם לפנסיה, ובאופן כללי החיסכון לפנסיה ניראה לכם כמו עניין רחוק, שאין צורך להתארגן אליו כבר עכשיו – כנראה שהגיע הזמן שתתעוררו ותגלו את פנסיה נט. הנה כמה נתונים שחשוב שתדעו:

 

  • החישוב הגס הוא שיש לחסוך 100,000 ש”ח בתכנית הפנסיה שלכם, עבור כל 1,000 ש”ח בקצבה החודשית לאחר גיל הפרישה (מה שאומר, שעבור משכורת חודשים של 8,000 ש”ח, תצטרכו לחסוך 800,000 ש”ח בערך)
  • רבים מאיתנו מנהלים מספר חסכונות נפרדים לתקופת הפנסיה, למשל, חיסכון אחד בכל פעם שהתחלנו עבודה חדשה. אנחנו משלמים בזאת דמי ניהול כפולים, ומאבדים זכויות. קל לאחד את תכניות הפנסיה שלנו ולהרוויח יותר

 

אם השתכנעתם – אנחנו רוצם להכיר לכם את פנסיה נט – המערכת מטעם רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, אשר נועדה לעשות סדר בתכניות הפנסיה שלנו, ולספר לנו מי מהן היא רווחית יותר ואיך כדאי לאחד את תכניות החיסכון שלנו לפנסיה. הכל על את פנסיה נט והמידע שניתן לקבל דרכו – במאמר שלפניכם.

 

פנסיה נט – אילו נתונים תוכלו לקבל?

אתר פנסיה נט הינו אתר חדש יחסית, אשר עלה לאוויר כחלק מהמאמץ להביא עוד מידע בנוגע למוצרים כלכליים שונים אשר נמצאים ברשות הציבור ואינם מנוהלים באופן מושכל (ביחד עם גמל נט, הר הכסף, ואחרים). האתר נועד על מנת לאפשר לכם לראות מה עשתה קרן הפנסיה שלכם בתקופה האחרונה, מה היו דמי הניהול שנגבו בתכנית, מה היתה יתרת הנכסים שנצברו בקופה, ועוד נתונים חשובים.

 

אתר פנסיה נט מנגיש נתונים חיוניים

אתר פנסיה נט מטרתו להנגיש נתונים אודות החסכונות שלנו לפנסיה, ולאפשר בחירה של תכנית פנסיה איכותית, זולה, ורווחית יותר, לטובת הגדלת קצבאות הפנסיה שלנו לאחר גיל הפרישה. האתר פשוט לתפעול, ומרכז מידע רלוונטי המוצג בטבלאות שקל למיין

 

איך מבצעים חיפושים באתר פנסיה נט?

כך מתבצע חיפוש באתר פנסיה נט:

 

  • היכנסו לאתר דרך הקישור הזה
  • לחצו על כפתור “כניסה למערכת”
  • בחרו קרן פנסיה לבחינה – ב”חיפוש פשוט”, תוכלו לבחור בקרנות פנסיה חדשות או כלליות, או במסלולי קרנות פנסיה חדשות וכלליות. תוכלו לבחור מפר קרנות פנסיה להשוואה – פשוט לחצו על שם קרן הפנסיה הרלוונטית לכם. כאשר סימנתם את כל קרנות הפנסיה שתרצו להשוות – לחצו על כפתור “הצג דו”ח”. אגב, אם תרצו פשוט להשוות את כל קרנות הפנסיה במסלול מסויים – בחרו ב”כל הקרנות”, ותוכלו לקבל פרטים אודות עשרות קרנות הפנסיה בטבלה מרוכזת, אותה תוכלו למיין על פי גובה התשואה, גובה דמי הניהול בשנה החולפת, ועוד
  • תוכלו לשנות את תקופת הדוח, באופן ברירת מחדל יוצג הדוח לשנה הקודמת (12 החודשים כולל החודש האחרון שהסתיים)

 

בטבלה שתקבלו תוכלו לראות נתונים ברורים אודות הרווחים, דמי הניהול, יתרות הנכסים, ועוד – עבור כל קרן פנסיה שבחרתם

 

מה עושים עם המידע שקיבלנו באתר פנסיה נט?

חשוב לדעת, כי זכותכם לנייד את כספי הפנסיה שלכם מקרן אחת לאחרת, כמו גם לאחד כספי פנסיה במספר קרנות אל קרן פנסיה אחת תוך שמירה על התנאים והזכויות שנצברו לכם באותה קרן פנסיה. באתר פנסיה נט תוכלו לבחון מי מקרנות הפנסיה אשר בבעלותכם היא הטובה יותר, ולרכז אליה את כל החסכונות לקראת פרישה. חשוב, לבחון גם נתונים המוצגים באתר פנסיה נט לטווח הארוך, ולבחון את ביצועי קרנות הפנסיה בטווח של 3 או 5 שנים אחורה.

 

אולי יעניין אותך גם?

X
זירת ההשוואות חיסכו עכשיו >